FETÖ firarisi Emre Uslu’ya çok sert tepki! 'Şahsiyetsiz, hain köpek'

FETÖ firarisi Emre Uslu'nun İzmir Barosu'nu desteklediği Tweeti karşısında çileden çıkan Avukat Mustafa Semiz, meslektaşlarına şu çağrıda bulundu: "Bu FETÖ oyunlarına prim vermeyin. Tepkilerinizle onları sevindirmeyin. Tabii ki eleştiri hakkınızdır ama kan düşmanlarımızı sevindirecek tavırlardan uzak duralım."

18 Ağustos 2019 Pazar 22:17
FETÖ firarisi Emre Uslu’ya çok sert tepki! 'Şahsiyetsiz, hain köpek'

 

 Taha Emre Özdemir  Yeniakit.com.tr 

İzmir Barosu tarafından Yargıtay Başkanlığı'na gönderilen yazıda, Adli Yıl açılışı için avukatlara gönderilen davetiyeye ilişkin şu ifadeler kullanıldı:

İzmir Barosu'ndan Yargıtay'a

"02.09.2019 tarihinde yapılacak olan Adli Yıl açılış töreni için tarafımıza göndermiş olduğunuz davetiyeye teşekkür ederiz.

Bir kişi rahatsız olduğu için, Türkiye Barolar Birliği Başkanı'nın adli yıl açılış törenlerinde konuşma yapmasının önüne geçmek amacıyla yasa değişikliği yapanların salonlarında, avukatları dinleyici olarak törene çağırmanızı ancak naiflik olarak adlandırabiliyoruz."

Emre Uslu: İşte hukuk adamlığı duruşu budur

İzmir Barosu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, isim kullanmadan 'tek adam' olarak nitelendirdiği yazısını twitter hesabından paylaşan FETÖ firarisi Emre Uslu, "Avukatları hiç bu kadar sevmemiştim. İşte hukuk adamlığı duruşu budur. Teşekkürler." ifadelerini kullandı.

Yeniakit.com.tr'ye konuşan Avukat Mustafa Semiz, terör firarisi Uslu'yu sert bir dille eleştirerek şunları söyledi:

"Adi şahsiyetsiz hain köpek. Türkiye'de hukuku bu hale siz getirdiniz şimdi karşımıza geçip dalga geçiyorsunuz. Avukatları hiç bu kadar sevmemişmiş. Resmen bizimle alay ediyor. Elbet birgün senden, kansız örgütünün tamamından intikamımızı alacağız. Sabırla o günü bekliyoruz. Özellikle avukat meslektaşlarıma ve barolarımıza çağrıdır. Bu FETÖ oyunlarına prim vermeyin. Tepkilerinizle onları sevindirmeyin. Tabii ki eleştiri hakkınızdır ama kan düşmanlarımızı sevindirecek tavırlardan uzak duralım." 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Ağustos 2019 Pazar 22:17

YORUM YAZ

 • Mehmet SoyluMehmet Soylu1 ay önce
  O Rus bu çocuğu, sanıyormusunki ensenden tutulup Türkiye'ye atılmayacksın. Fetolağım da rezil bir ölümü tadacktır ama ancak leşi getirilebilir zannımca, onunda ipne olduğunu bilirsin sen
 • mehmetmehmet1 ay önce
  ... o.. çocuğu emre uslu
 • HakikatbinHakikatbin1 ay önce
  İzmir barosunun ,seçilmiş devlet başkanı hakkındaki üslubuna bak! Erdoğan ne kadar doğru karar vermiş
 • ihsanihsan1 ay önce
  fetö yü sevindiren baro tork miüslüman değil dıç güçlerin ajanıdır.
 • AliAli1 ay önce
  Hepiniz aynısınız
 • Yahudilere BENZEMEYİNYahudilere BENZEMEYİN1 ay önce
  Bu vatan haini kime benziyor?
 • CenkCenk1 ay önce
  Tamamından nasıl intikam alacan merak ediyorum. Yoksa işid gibi kadın çoluk çocuk demeden infazlaramı başlayacaksınız
 • Hasanali koseHasanali kose1 ay önce
  Gecen yazdim boyle tomuzlari vermeyin yayinlamayin diye
 • murat yazganmurat yazgan1 ay önce
  emre usluda sende semiz misin nesin düşün devletin yakasındansiz semiz vatandaş işinizi yapın. avukatlıktan başka her şeyi yapıyorsunuz siyaset çi olacaksan çıkar beceriksiz adam cübbeniöbür hainin derdi vatana iihanet zatenhain üzerinden sende pirim yapma
 • YENİ TÜRKİYE*LİYENİ TÜRKİYE*Lİ1 ay önce
  Bizde Üniversitelerde çocuklarımız okuyor. Lakin okurken maalesef ne yazık ki gerçekten TÜRKİYE sever olarak değil. Bu nedenle çoğunluğun çoğunluğu TÜRKİYE düşmanı olarak mezun oluyorlar. Şimdi Külliyede adli yıl açılışına bazı avukatlar ve barolar katılmayacaklarmış. Hani bunlar demokrasi özgürlük deyince mangalda kül bırakmıyorlardı. Hani demokrasi demek seçim demekti. Şimdide pensilvanya menşeili YABAN DOMUZUNUN yavrusu sizi sevmiş, artık sırtınız yere gelmez. Sonrada ne kadar it uğursuz TÜRKİYE düşman piç yavrusu varsa onları savunursunuz, zaten öylede yapıyorsunuz.
 • AliAli1 ay önce
  Bu barolar ve bazı odalar kapatılmadığı sürece bu ülke tam bağımsız olamaz.
 • uyan tcuyan tc1 ay önce
  şu tc adaleşinin içi yaklaşık 1 asırdır pislik leş dolu. başa kim geçtiyse temizleyemedi. bu gün yargı vede adaleş için oylama yapılsa yargı vede adaleş çok büyük farkla sınıfta kalır en az % 80 güvensizlik oyu çıkar. iyiki hakim yada avukat değilim utanırdım. bu gün adalet mülkün vede güçlünün temelidir. Aklı öldürsen, ahlak da ölür.Akıl ve ahlak öldüğünde millet bölünür.Kadıyı satın aldığın gün adalet ölür.Adaletin öldüğü gün, Devlet de ölür.( Fatih Sultan Mehmet)ADALET VEDE YARGILAMANIN BİTTİĞİ KİMSENİN 50 SENEDİR TC NİN ADALETİNE GÜVENMEDİĞİ , DOĞRULUĞU HAKKA VE HAKLIYA DAYANMAYAN , GÜÇLÜDEN VEDE ZENGİNDEN YANA TARAF OLAN TC ADALETİNE KİMSENİN GÜVENMEDİĞİ BİR ÜLKE OLDUK. YANİ ADALET VE HAKLILIK PARANIN VEDE GÜÇLÜNÜN TEMELİ OLMUŞTUR. BU DURUM 50 SENEDİR BÖYLEDİR. HAKLI OLAN DEĞİL ZENGİN VEDE GÜÇLÜ OLAN KAZANMAKTADIR. FAKİR GARİBAN HAKLIDA OLSA ÖYLE YADA BÖYLE İŞ KİTABINA UYDURULMAKTA VE HATTA YARGILAMA ESNASINDA , YARGILAYANLAR TARAFINDAN , HAKSIZ OLAN GÜÇLÜ LEHİNDE YENİ KANUNLAR BİLE İCAT EDİLMEKTEDİR. HAKİMLERİN GEREKÇELERİDE .YARGI BAĞIMSIZMIŞ . HAKİM , AVUKAT , BİLİRKİŞİ PASLAŞMASIYLA HAKLI TARAFA NASIL GOL ATILIYOR , FATURA NASIL ÖDETİLİYOR ANLAYIN ARTIK. "DOĞRULUĞU HAKKA VEDE HAKLIYA DAYANMAYAN , HAKLIDAN YANA TARAF OLMAYIP , GÜÇLÜDEN VEDE ZENGİNDEN YANA TARAF OLAN ADALET , ADALET DEĞİL REZALETTİR. BUNUDA UYGULAYAN HAKİMLERİN YERİ EBEDİ CEHENNEMİN DİBİDİR.
 • MikiforovMikiforov1 ay önce
  Aynı baro suresiz nafakaya karsı zıt yonde toplumun cikarlarina ters muslumanlarin hassasiyetlerine uzak tavsiyelerde bulunuyor hulumete dedigini yaptiriyor aynı baro istanbul sozlesmesi 6284 genc evlilere karsı zulmun kalkmasina yonelik duzenleme yapilmasina karsı cikiyor ayni baro musluman kesimin istedigi duzenlemelere karsi kostek oluyor ve hukumet te bize karsı sessiz onlara karsı oldukca fedakarca yaklasıyor bu yuzden musluman kesimde ciddi rahatsizliklar olusmaya basladi
 • SelimSelim1 ay önce
  Adam olmayan adamlıktan ne anlar 28subatcilar kadar vatan sevginiz yokmuş amerikan itleri
 • abdullahabdullah1 ay önce
  izmir barosu parti kapatan, milletin egemenliğine ve iradesini "Sn.Erdoğana muhtar bile olamaz!" diyen, "Demokrasi şehidi Rahmetli MENDERES'e sizi buraya getiren güç böyle olmasını istiyor!" diyen TETİKÇİ YARGI KARARLARI KARŞISINDA ŞEREFLİ BİR TAVIR Mİ, YOKSA BU DARBE ALÇAKLIKLARINI ONAYLAYAN SESSİZ ŞEYTAN TAVRI MI GÖTERMİŞ ACABA? Bugünkü tavrını bu açıdan değerlendirelim, arşivleri açalım...halep oradaysa arşın burada!
 • Recep GülerRecep Güler1 ay önce
  TEK ADAM,,ATATÜRK VE İSMET İNÖNÜYDÜ,ŞİMDİ SEÇİMLE GELENLERE TEK ADAM DEMEK''HAİNLİKTİR,,
 • TahirTahir1 ay önce
  Ülkemizde bilimadamları ne zaman avukatlardan daha değerli olacak. Mesela Aziz Sancar’a davetiye gittimi?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019