Fanatik Yahudilerden Mescid-i Aksa'ya baskın

İsrail polisi korumasındaki 159 fanatik Yahudi, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi.

10 Ekim 2019 Perşembe 13:37
Fanatik Yahudilerden Mescid-i Aksa'ya baskın

İsrail polisinin eşlik ettiği çok sayıda fanatik Yahudi, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdi.

Kudüs İslami Vakıflar İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, İsrail polisi korumasındaki 159 fanatik Yahudi'nin Mescid-i Aksa'nın güneybatısında bulunan El-Meğaribe (Fas) Kapısı'ndan girerek Harem-i Şerif'e baskın düzenlediği belirtildi.

Bugünkü baskınlarla birlikte son üç günde Harem-i Şerif'e giren fanatik Yahudilerin sayısı 700'ü geçti.

Fanatik Yahudiler, İsrail polisi eşliğinde zaman zaman Mescid-i Aksa'nın avlusuna giriyor. Bu durum bölgede gerginliğin tırmanmasına ve Filistinliler ile İsrail polisi arasında arbede yaşanmasına neden oluyor.

İşgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa, Müslümanların ilk kıblesi olma özelliğini taşıyor.

Yahudiler, içinde Kıble Mescidi ile Kubbetu's Sahra Camisi'nin yanı sıra müze, medreseler ve büyük avlunun yer aldığı Mescid-i Aksa Külliyesi altında, sözde Süleyman Mabedi kalıntılarının bulunduğu iddiasıyla kazı çalışmaları yapıyor, Mescid-i Aksa'da kendilerinin de ibadet etme hakları olduğunu savunuyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Ekim 2019 Perşembe 13:37

YORUM YAZ

 • hercaihercai5 gün önce
  YAKIN ZAMANDA ORAYA DA GIRECEGIZ SIYONIST ..LERI! 
 • AHIRETEVLADI.AHIRETEVLADI.6 gün önce
  YAHUDILER MESCIDI AKSAYI ISTILA EDERKEN NEREDE BU CHP NEDEN SESLERI CIKMIYOR HANI MÜSLÜMANADINIZ 
 • KardesKardes6 gün önce
  Ulan Filistin sen de mi ?Halkinin kinayacagini zannetmiyorum.Baslarindaki kukla Siyonist ......lar kinamistir.Eger Filistin halki gercekten kinadiysa o zaman bu siyonistlerin zulumleri size azbile derim.Siyonistler size vurunca hangi yuzle Turkiye den yardim isteyeceksiniz ?Ama bu yetmez.Sizin samimi oldugunuzu anlamamiz icin bu kinamayi yapan Siyonist usaklarini basinizdanindireceksiniz.Yaziklar olsun.Ne diyelim.
 • Osmanlı TorunuOsmanlı Torunu6 gün önce
  Rabbim niyaz ediyorum İnşallah bize cihad nasip eder Yahudilerle Siyonist İslâm düşmanlarıyla savaşırız inşallah
 • ihsihs6 gün önce
  sıra bir gün onlara da gelecek inşeallah
 • mustafa temizmustafa temiz6 gün önce
  bizim millet yillardir filistine acir sahip cikar onlarda arap birligi ile beraber turkiyeyi kinadi ilginc degil mi
 • AbdullahAbdullah6 gün önce
  Filistin bugün Suriye operasyonu yüzüden Türkiyeyi kınadı.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019