• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Esed'den kan donduran koronavirüs yöntemi

Çin'den tüm dünyaya hızla yayılan koronavirüs, milyonlarca insanın kamplarda yaşadığı Suriye’de sessiz sedasız yayılıyor. Esed rejimi kontrolündeki Şam’daki el-Müçtehid ve el-Muvasa hastanelerinde koronavirüs olduğundan şüphelenilen hastalar ‘karantina imkanı bulunmadığı için’ aşırı dozda anestezi verilerek öldürüldüğü belirtildi.

Yeniakit Publisher
2020-03-13 11:05:00 - 2020-03-13 11:30:13
Esed'den kan donduran koronavirüs yöntemi

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi Başkanı Rami Abdurrahman; Tartus, Lazkiye, Şam ve Humus'ta toplam 62 koranavirüs vakası olduğu bilgisini verdi ancak gerçek rakamların bunun çok ötesinde olduğu dile getiriliyor.

Esed'den kan donduran yöntemler

Abdurrahman, virüs bulaşanların İran ile Irak'tan gelen milis ve ziyaretçilerle temas kuran insanlar olduğunu ancak vakaların rejim tarafından gizlendiğini ifade etti. Bazı yerel kaynaklar ise Esed'in koronavirüsle mücadelede korkunç yöntemler benimsediğini iddia ediyor.

Ateşi çıkanı öldürüyolar

Buna göre rejim, Şam'daki el-Müçtehid ve el-Muvasa hastanelerinde koronavirüs olduğundan şüphelenilen hastaları 'karantina imkanı bulunmadığı için' aşırı dozda anestezi vererek öldürüyor. Aynı kaynaklar, yaralı olarak hastaneye getirilen bir İranlı milisten virüs kapmış iki hemşirenin de benzer yöntemle katledildiğini ileri sürdü. Bölge kaynakları, İranlı milislerin yoğun olarak faaliyet gösterdiği Deyrizor bölgesinde de koronavirüs belirtileri taşıyan çok sayıda insanın hayatını kaybettiğini ifade ediyor.

Merasimler yasaklandı

Yenişafak'ta yer alan habere göre; Tıbbi altyapı olmaması nedeniyle kesin tanı konulamadığı için ölüm raporlarına 'akciğer iltihabı' ve 'böbrek yetmezliği' gibi teşhis notları düşülüyor. Ayrıca bölgede hayatını kaybedenlere yönelik taziye merasimleri de yasaklandı. Öte yandan Suriye'den Pakistan'a giden 6 kişide koronavirüse rastlanması dikkat çekti..

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

TÜRKOĞLU

İŞİ SANATI O İT HERİFİN.
 • Yanıtla

Nede olsa ölecek

Diyor zalim... Zalimden ne bekleriz
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı