• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Esed rejimi, teröristlere sırtını döndü: Hainliğin sonu hüsrandır

Esed rejimine bağlı bakan Faysal Mikdad, terör örgütü YPG/PYD'ye ilişkin yaptığı açıklamada, “Kendi ülkelerine ihanet edenlerin kullanılıp bir kenara atılacağını söylemiştik” dedi.

Yeniakit Publisher
2019-10-09 16:34:00 -
Esed rejimi, teröristlere sırtını döndü: Hainliğin sonu hüsrandır

Esed rejimine bağlı bakan Faysal Mikdad ABD’nin YPG’yi “yüz üstü” bırakması ile ilgili “Kendi ülkelerine ihanet edenlerin kullanılıp bir kenara atılacağını söylemiştik” dedi.

ABD askerlerinin bölgeden çekilmesini kendilerine ihanet olarak değerlendiren PKK/YPG’nin TSK’nın harekatı öncesi panik yaşadığı belirtildi. Tel Abyad’daki teröristlerin, sivil halkın arasında ve evlerde gizlendiği kaydedildi.

Sınır hattında bulunan bazı evlerin damlarını ve camlarını brandalarla kapatan teröristlerin, ağaçlık alanların çevresini de branda ve bez parçalarıyla kapatarak mevzi hazırladığı görüldü. Sınıra çok yakın bölgeleri de çadır şeklinde bezlerle kapatarak mevzi oluşturan terör örgütü mensuplarının iş makineleriyle çalışmalar yaptığı öğrenildi.

Rasulayn kent merkezinden çıkan bazı kamyonların sınır hattına hafriyat getirip boşaltmaları da kameralara yansıdı.

Esed rejimi: Uyarmıştık

ABD’nin PKK/YPG’yi yüz üstü bırakması, bir etkinliğe katılan Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad’a soruldu. El Vatan gazetesinin sorusu üzerine Mikdad, “Biz başından itibaren kendi ülkelerine ihanet edip başka ülkelerin planlarıyla hareket edenlerin kullanım tarihi bittikten sonra rafa kaldırılacağını söylemiştik. Tarih kendini uzuca satanları bir kenara atıyor” dedi.

Esed'e bağlı yetkili, ABD’nin politikaları konusunda, “Bu ülke zaten tüm dünyada hezimete uğradı. Hem Fars Körfezi’nde hem de Afrika ve Asya’daki planları başarısız oldu” diye konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ghj

hadi inşallah bunlarda diğer cephelerde teröristlere dar ederler temizlerler esad köpeğini
 • Yanıtla

Murat gözükara

İLK DEFA KAFANIZ ÇALIŞMIŞ... İNŞALLAH DEVAMI GELİR... SİZİN TOPRAĞINIZDA GÖZÜMÜZ OLSAYDI... 5 MİLYON KİŞİYE BAKMAZDIK.. UYANIN
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23