Erdoğan'dan önemli mesajlar! "Arkasındaki tezgahı çok iyi biliyoruz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Mücadele'nin 100'ncü yılı nedeniyle Samsun'da düzenlenen törende önemli açıklamalarda bulundu.

19 Mayıs 2019 Pazar 15:51
Erdoğan'dan önemli mesajlar! "Arkasındaki tezgahı çok iyi biliyoruz"

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerinde konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

"Siyasi partilerimizin saygı değer başkanları, aziz milletim, değerli samsunlular, sevgili gençler sizleri en kalbi duygularımla, muhabbetle selamlıyorum. Sizlerin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı tebrik ediyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını tazimle yad ediyorum. Anadolu'ya ayak bastığımız günden bugüne kadar ülkemizin ve milletimizin bekası için gözlerini kırpmadan hayatlarını feda eden tüm şehitlerimize, gazilerimize, kahramanlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Bir asırdır ülkemizin kalkınması için emek veren herkesi şükranla anıyorum.

Osmanlı'nın takadi kesildiğinde de yerini taze bir nefes olarak Cumhuriyetimiz almıştır. Gazi Mustafa Kemal, Samsun'a herhangi bir kişi olarak değil Osmanlı'nın en parlak subayı olarak ayak basmıştır. Arkadaşlarının her biri aynı payeyi taşıyordu. Ankara'ya kadar süren uzun yolculuğu boyunca kendisiyle birlikte hareket eden her komutanın, her kamu görevlisinin sıfatı aynıydı.

Cumhurbaşkanlığı forsu, kadim tek devlet anlayışının remzidir. Şöyle bir geriye dönüp sadece son 1000 yılımıza baktığımızda dahi şunu görüyoruz. Ne soykırımın, ne zulüm ne de başka bir utancın hamd olsun bu milletin sicilinde yeri yoktur. Son iki asrımız çok büyük acılarla geçmiş olmasına rağmen bu duruşumuzdan en küçük bir taviz vermedik. Osmanlı Balkanlar'dan çekilirken tarihin en büyük soykırımı bizim milletimize uygulanmıştır.

Osmanlı Birinci Dünya Savaşı'nda canını dişine takıp savaşırken arkadan vurulup; kadın, yaşlı, çocuk milyonlarca vatandaşını kaybeden yine bizdik. Onca derin acıya rağmen milletimiz hiçbir zaman düşmanına benzeme gibi bir yanlışın içine düşmemiştir. İhanetlerin en büyüğüne verdiğimiz cevap sadece tehcirden ibarettir. Gerçeklere rağmen bir asırdan fazladır bizi suçlayanlar, insanımızın yaşadığı zulümleri ısrarla görmezden geliyorlar. Esasen son 6 yılda yaşadıklarımız ülkemiz ve milletimizle ilgili niyetlerde en küçük bir değişiklik olmadığını gösteriyor.

Fırsat bulduklarında bizi içimizden bölmeye, dışarıdan kuşatmaya çalışıyorlar. Her ne olursa olsun, her kim olduğumuzu nereden geldiğimizi, nereye gittiğimizi bir çok iyi biliyoruz.

Daha önce Çanakkale Zaferimizin 100'üncü yılını muhteşem bir şekilde kutladık. Bu tür yıl dönümleri ülkeler ve toplumlar için hem köklü bir muhasebe, hem de gelecek hedeflerini gözden geçirme vesilesidir. Biz de bu yıl 19 Mayıs Samsun'a çıkış ile başlayıp, 22 Haziran Amasya Tamimini, 23 Temmuz Erzurum Kongresi'ni 4 Eylül Sivas Kongresi'ni anacak, hedeflerimizi hep birlikte tazeleyeceğiz.

2011 yılında milletimizin önüne 2023 hedefleriyle çıktık. Cumhuriyet tarihinin en iddialı demokrasi ve kalkınma hedeflerini ifade eden 2023 vizyonu bugüne kadar hep kılavuzumuz oldu. Türkiye'nin özgürlüklerde ve ekonomide geldiği seviye 2023 hedeflerimize adım adım yaklaştığımızı gösteriyor. Bununla birlikte son 6 yılda üst üste yaşadığımız badirelerin enerjimizi ve kaynaklarımızı mecburen krizleri çözmeye yöneltmemiz sebebiyle bizi biraz yavaşlattığı da gerçektir. Her şeye rağmen 2023 hedeflerine bağlıyız. Cumhurbaşkanlığı bünyesinde bunun için ekip kurduk. Güvenlikte ve ekonomide saldırı dalgası halen bitmiş değildir. Her gün ülkemize kurulan bir tuzağı bozuyoruz. Her ne kadar birileri hala Suriye meselesini Suriyelilerin; Irak meselesini Iraklıların; Doğu Akdeniz meselesini Kıbrıslıların sanıyor olsa da biz işin esasının öyle olmadığını çok iyi biliyoruz."

19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim ruhu, 82 milyon nüfusuyla ülkemizin her köşesinde yaşıyor.

Birileri faizi, döviz kurunu, enflasyonu; gizli açık ambargoları, yaptırım tehditlerini, hukuksuz nice işlemleri kendi mecrasında yürüyor olarak görüyor olabilir. Ama biz arkasındaki tezgahı çok iyi biliyoruz.

Nasıl ki Gazi Mustafa Kemal işgale boyun eğenlere itibar etmeden sadece hakka ve halka inanarak mücadelesini yürüttüyse biz de aynı şekilde hareket ediyoruz. Kendi ülkesinin tökezlemesinden medet uman dahili bedhahlara, bütün bunlara rağmen Türkiye'yi dimdik ayakta tutuyor, hedeflerimize doğru ilerliyoruz.

Ayrıntılar gelecek...

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Mayıs 2019 Pazar 15:51

YORUM YAZ

 • serdar61serdar611 ay önce
  seçim olunca hasta olunmuyormuş demek..sayın başkan herşeyi maşallah biliyor ama sadece laf getirisi sıfır..iyi hitapçı atıp tutuyor gürlüyor sonra sonrası rahip meselesinde olduğu gibi boş..ama iyi bir tarafıda var bu işin sizin gibi hazımsız medyalar sırf biat ettiğiniz için başkanın her haberini vermek zorunda olduğunuz için bu arada 19 mayısı da hatırlamış oluyorsunuz..veya hatırlamış gibi davranıyorsunuz olmadı mecbur kaldınız..
 • zakozako1 ay önce
  Anlaya NA sivrisinek SAZ ,anlamayana DAVUL zurna az .Görene ,Köre ne? 1dolara KENDİNİ SATANLARA ve 25 kuruşluk poşeti bahane edenlerin ne adamlığı ne de vefası vardır .Çatlasanızda patlasanızda RECEP TAYYİP ERDOĞAN
 • uyan tcuyan tc1 ay önce
  hep laf laf laf. icraatmı 25 kuruşa naylon poşet
 • Erdoğan Erdoğan 1 ay önce
  19 Mayıs ın 100. yılında Erdoğan in AKP hükümeti devletin tüm malvarlığını (şeker fabrikaları, Petkim, SEKA, tekel, Tüpraş, Türk Telekom, Çaykur, Karadeniz ve Ege sahilleri, adalar, askeri fabrikalar vs.Hazine tam takır kuru bakır, Silahlı Kuvvetler de subay okullarda öğretmen, üniversitelerde akademisyen kalmadı. Bayramlık tadınız kaldıysa bayramınız kutlu olsun gençler!
 • zilletzillet1 ay önce
  Hayret hiç hastalanan olmamış. Ata'ya Atatürk demeler,"Siyasi partilerimizin saygı değer başkanları... " :))). Hani illettiler, hani zillettiler?Beyhude işler bunlar. Siz herkesi size oy verenler gibi mi zannediyorsunuz?
 • BozkurtBozkurt1 ay önce
  Dune kadar ataturk e her lafi edenler kurtulus savasi yasanmadi diyenlee ist.isgal edilmedi diyenler dumlupinar sehitligi yoktur diyenler hic bir resmi bayrama katilmayanlar simdi ataturkcu oldu ist.sen nelere kadirsin
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Makarios gavurunun heykelini diken içimizdeki gavurlara inat sen çok yaşa Türkiye Cumhuriyeti
 • Sabri Sabri 1 ay önce
  Mustafa Kemal Paşamızın önderliğinde kutlu bir cihad ile düşmanı yurttan atışımızın sevr anlaşmasından işgallerden kurtuluşumuzun başlangıç günü kutlu olsun. Allah işgalciden gavurdan yana olan, Atatürk'e ve Türklüğe düşman olan hainlere fırsat vermesin.
 • AlperAlper1 ay önce
  Cumhurbaşkanı çıkıp konuşmasa şu tarihi günü görmezden geleceksiniz. Ne bir kutlama ne bir yazı hiç bir şey yok gazetenizde. Demek sizin için bugünün hiç bir önemi yok. Böylece kimin yunan olduğu da ortaya çıkmış bulunuyor.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Haziran 2019