• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na atasözlü cevap

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, iktidara geldiklerini savunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na atasözüyle cevap verdi. Erdoğan, "Aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış. Siz zaten, tek partili dönemden bu yana hep aynı şeyi söylediniz. Geldik, geliyoruz hala geleceksiniz... Siz bu millete çok zulmettiniz." dedi.

2020-02-27 14:37:00 - 2020-02-27 15:52:15
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na atasözlü cevap

AK Parti Siyaset Akademisi’nin açılışına katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan canlı yayında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları şu şekilde:

Siyaset Akademisi projesiyle amacımız ülkesine ve milletine siyaset yoluyla hizmet etmek isteyenlere teorik ve pratik zemini hazırlamaktır. 2008 yılında başlayan ve 12 yıldır devam eden Siyaset Akademisi'nde 74 bin kişiye eğitim verildi.

'Siyaset, akademide başlar' sloganıyla gerçekleşecek 9 haftalık eğitim-öğretim sonrası yapılacak sınavda 70 puanı alanlara başarı sertifikası verilecektir. Akademiye eğitim için başvuranların 3'te 2'sinin teşkilatlarımızda görev almayanlardan oluşması, buranın geleceğin siyasetçilerini yetiştireceğine işaret ediyor.

AK Parti'nin Gençlik Kolları'nda siyasete atılan arkadaşlarımızdan genel başkan yardımcısından, belediye başkanlığına her seviyeye gelenler var. Kadın Kolları'ndan gelip de en üst yönetime çıkanlar bulunuyor. Bu tablo AK Parti'nin bizatihi kendisinin bir siyaset okuluna dönüştüğünü gösteriyor.

Ülkemizde bir süredir siyasetin ve siyasetçinin itibarını düşürmeye yönelik kampanyalar yürütülüyor. Ne kadar çok vatandaşımız partilerde aktif görev alırsa, siyasetin kalitesi de o derece artar. AK Parti'nin üye sayısının 10,5 milyona ulaşmasıyla gururumuzun nedeni halkımızın siyasetle ilgili olmasıyladır.

"Sen gelip geçicisin"

Geleceğin siyasetçisi ve yönetici adayları sizlerle bazı hususları paylaşmak istiyorum. İnsan fani bir varlık olduğuna göre, siyaset de gelip geçici makamlardır. Ben siyasetçiyim. Ben Cumhurbaşkanıyım. Başbakanım, bakanım. Şu koltuğa oturdum, bir daha kalkmayacağım... Yok böyle bir şey. Sen de gelip geçicisin.

Kılıçdaroğlu'na cevap

Bay Kemal'in ağzından bir şeyler çıkıyor. Aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış. Siz zaten, tek partili dönemden bu yana hep aynı şeyi söylediniz. Geldik, geliyoruz hala geleceksiniz... Siz bu millete çok zulmettiniz. Tarih boyunca nice büyüklü küçüklü hükümdarlar gelip geçmiştir. Dün Hüsnü Mübarek soyadı mübarek ama öldü. Neydi ne oldu... Bu kişilerden geriye sadece yaptığı hizmetler kalmıştır.

Bu emaneti namusumuz bilerek üzerine titremeli, hakkını vermek için gayret göstermeliyiz. Bu hassasiyeti yüreğinde hissetmeyenden siyasetçi de olmaz, yönetici de olmaz. Sadece makam, para için siyaset yapanlar gün gelince unutulup gitmeye mahkumdur. Günü kurtarmanın değil, geleceğe eser bırakmanın şuuruyla çalışır. Bizler bu anlayışla 18 senedir çalışıyoruz, Türkiye'nin 81 vilayetini eserlerimizle donattık. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan adalete... Bu alanların hepsinde eserimizin olmadığı il yok.

Erbakan'ı rahmetle andı

Asli işinizin millete hizmet olduğunu asla unutmayın. Siyasette sembol isimler vardır. Bugün rahmetli Erbakan hocamızın 9.vefat yıl dönümü. Kendisiyle beraber siyasette çok mücadele verdik. Erbakan hocamızdan ben çok şey öğrendik. Merhum hocamız tüm ömrünü öğrenmeye, öğretmeye adamıştı. Kendisi büyük bir ilim, siyaset ve devlet adamıydı. Tüm ömrünü bu millet ve ümmet için çalışmaya adamıştı. Bu ülkenin kendi silahını, sanayisini üretebileceğine inanıyordu. Anadolu'daki insanlara fırsat gösterilmesi gerektiğini söylemiştir. Kendisine bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum.

Yapılan reformlar

Türkiye'de eğitimde 12 yıllık zorunlu eğitimi getirerek, kat sayı problemini kaldırarak, seçmeli dersler oluşturarak yeni bir dönemi başlattık. Öğretmen sayısını 946 bine çıkardık. Üniversite sayısını 207'ye çıkardık. Tüm şehirlerde üniversite var. Yurtların yatak kapasitesini 677 bine çıkardık. Öğrenci sayısını 8 milyona yükselterek isteyen her öğrencimize üniversite alma imkanı getirdik. Spor altyapısında devrik yaptık. Niye? Gençleri kötü alışkanlıkardan kurtaralım diye.

Hatırlayın 18 sene önce bu hastanelerin durumu neydi. Bay Kemal SSK'nın başındayken bu hastanelerin durumu neydi? Savaş Ay'ın programını izlemediniz mi? Bunların hastane dönemlerinde hastanelerimizde hijyen diye bir şey yoktu. Hekim sayısını 161 bine çıkardık. Sağlık çalışanı sayımız ise 1 milyonun üzerine çıkardık.

Hakim ve Savcı sayımız 20 binin üzerine yükseldi. 267 yeni hizmet binası açıldı. Bay Kemal şimdi hakim ve savcılarımızı eleştiriyor. Neden?

Biz hukuk devleti ilkesinin en iyi şekilde hayata geçmesini sağladık.

TSK sınırlarımızın korunmasında ve sınır ötesi operasyonlarda adeta destan yazıyor.

Havalimanı sayımızı 26'dan 56'ya çıkardık. Şuanda neredeyse Türkiye'de havalimanı uzaklıkları yarım saat kadar oldu. Vatandaşlarımız artık uçak ile seyahat ediyor. Batı'da bu var da Türkiye'de neden olmasın? Oldu mu? Oldu. 546 uçakla 126 ülkeye uçan bir havayolu ağımız var artık. İstanbul'da hizmete giren yeni havalimanız kendi alanında dünyanın en iyi havalimanları arasında yer alıyor.

2002'ye göre ekomonide çok önemli bir yerdeyiz. İhracatımız 171 milyar dolara çıktı. Turist sayımız 52 milyon kişi oldu. Sanayide OSB'ler ve AR-GE'ler ile ülkemizi dünyanın en önemli noktaları arasına soktuk. Ülkemizin milli gelirini 17.sıradan 13.sıraya yükselttik.

Akdeniz ve Libya'daki gelişmeler

Akdeniz'de yürüttüğümüz sondaj çalışmaları ile enerjide bambaşka bir noktaya ulaşacağız. Şuan Türkiye'ye ait 3 adet sondaj gemisi var. Başka denizlerde artık araştırma yapabiliyoruz. İşte şuanda Libya ile yaptığımız anlaşma malum çevreleri çıldırttı. Gayrımeşru yönetim Hafter bir yerlerden güvenlik desteği alıyor biz de Libya'da askeri destek noktasında verdiğimiz çaba ile Libya'da daha önce lehine gelişen yapıyı tersine döndürdük. Libya'da gelişmeler istediğimiz şekilde gidiyor aynı şekilde İdlib'de de gelişmeler lehimize dönmüş durumda.

Rusya ve İran olmasa Esed ayakta kalamaz

Biz Adana mutabakatı ile İdlib'deyiz. 911 km sınırımız var. Bu sınırları Bay Kemal çizmedi. Orada ne işimiz var diyor. Sen anlamazsın, siyasetin cahilisin. Akıl veriyor, Esed ile görüşün diyor. Sen daha Esed'i tanımazken ben görüşüyordum ve onu tanıyorum. Esed'in nasıl bir katil olduğunu görmüyorsan sana ne diyeyim. Şuanda Rusya ve İran'ın desteği olmasa Esed ayakta kalamaz.

Bizi taciz eden kim olursa olsun tepesine bineriz. Biz orada Suriye Ulusal Milli Ordusu'yla oradayız. Bu şekilde mücadeleyi sürdürüyor. Biz bu bölgede terör istemiyoruz. Batısından doğusuna bu topraklar huzur toprağı olsun istiyoruz. Yüzbinlerce vatandaşını öldüren bir Esed'i dost olarak görmek mümkün değil.

3 şehidimiz var fakat onun yanında rejim güçlerinin kaybı çok büyük. Onları tek tek anlatmama gerek yok ve mücadele hala orada devam ediyor, edecek. Ruslarla görüşmeler devam ediyor, edecek. Fakat biz şunu söylüyoruz. Diyoruz ki; 'Biz Adana Mutabakatı ile İdlib'deyiz.' 911 kilometre sınırımız var. Bu sınırları Bay Kemal (Kemal Kılıçdaroğlu) çizmedi. 'Orada ne işiniz var?' diyor. Sen anlamazsın bu işlerden. Sen siyasetin cahilisin.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Xyz

Chp yalnız tek parti döneminde ya da açık oy gizli sayım askeri zorluğuyla iktidar olur. Onun haricinde yüzde 25 putcu oyu var o kadar. 
 • Yanıtla

Bay abdurrahman

Yerel secimlerdede öyle diyordunuz
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı