Erdoğan'dan flaş açıklama! Bedelli askerlik için tarih verdi

Başkan Erdoğan, Brüksel’de düzenlenen NATO devlet ve hükümet başkanları zirvesi dönüşü uçakta gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu.

14 Temmuz 2018 Cumartesi 00:15
Erdoğan'dan flaş açıklama! Bedelli askerlik için tarih verdi

Başkan Erdoğanbedelli askerlik bekleyen milyonlarca genci sevindirecek açıklamalarda bulundu. Erdoğan, bedelli askerliğin en geç yeni yasama yılında (Ekim) açıklanacağını söyledi.

Erdoğan "Konuyla ilgili olarak Milli Savunma Bakanımız çalışmalarını yapacaklar hazırlıklarını yapacaklar. Bunu inşallah seçimden sonra ele alacağız demiştim. Nasılı, nedeni, her şeyiyle, MSB yapacak çalışmayı. Ne kadar kişiyi kapsayacak, hangi yaş grupları arasında olacak, ücret ne kadar olacak, tüm bu konular belirlenecek. Zannediyorum en kötü ihtimalle yeni yasama döneminde açıklamış oluruz. O zamana kadar da hazırlıklarımızı bitirmiş oluruz. Belki Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile çıkarmayı da deneyebiliriz. O zaman daha erkene çekmiş oluruz." dedi.

 

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Temmuz 2018 Cumartesi 00:15

YORUM YAZ

 • Ümit AkmanÜmit Akman7 ay önce
  Bedelli askerlikte neyin nesi?Askerliğin bedeli olurmu?Yani parası olan rahat etsin parası olmayan çile çeksin öylemi?Olması gereken profesyonel ordu, bununda oluşturulmasına 15 temmuz darbesinden sonra hız verildi. Bu sistem oturana kadar mevcut askerlik süresini kademeli olarak kısaltırsın, sistem oturduğunda da gerekirse tamamı ile ortadan kaldırırsın olur biter. Zengin olan her halükarda mevcut düzende bile istediği yerde askerlik yapıp istediği kadar para yiyebiliyor.Fakir olan gençler çalışıp didinip bir hayat kurmaya çalışırken hayatının en verimli döneminde 1 yıl kaybediyor, keybediyor diyorum çünkü neredeyse mevcut sistemde doğru düzgün silah bile kullanmayı öğrenmeden görev yerlerine gidiyor ve gün saymaya başlıyorlar. Mevcut sistem zaten devlete yük. Gençlere işkence ızdırap, eğer devlet bedelli askerlik ile gelir elde etmeyi planlıyorsa, mevcut askerlik süresini kısaltarak ve silah altındaki asker sayısını belli bir sayıya çekerek te yükünü hafifletebilir. Hem bu zengini fakiri ile tüm vatan evladı gençler için daha adaletli bir uygulama olur.
 • BekirBekir7 ay önce
  Mevlüt sen hala herhangi bi konuda halk a sorulacak mi saniyosun? O günler 24 Haziranda sona erdi Tek adam rejimine gectik hala anlamadinmi. Reis dediginiz zat ne derse o olur, halk in istekleri viz gelir.
 • mevlütmevlüt7 ay önce
  bedelli askerlik konusu kesinlikle referandumla belirlenmelidir....ve acilen "idam" meselesi de....ikiisi beraber sorulabilir...askerliğin bedelli olmasıyla alfabe inkilabı arasında bir fark yoktur....kesinlikle
 • mevlütmevlüt7 ay önce
  esgerlik paraya dönüştürülemez....bu kesin...yapılması ile darbe arasında bir fark yoktur....bu milletin tüm gelenekleriine terstir...bedelli esgerlik yerine tamamen esgerliği kaldırmak gerekir....doğrusu budur...askerlik paraya çevrilir mi ya....bu nasıl gaflet?????

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Şubat 2019