• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Erdoğan telefonda tepki gösterdi! Cumhurbaşkanı apar topar İstanbul'a geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz haftalarda telefonda Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Taçi'ye Kosova’nın Kudüs’te elçilik açma kararına yönelik gösterdiği tepki sonrası Taçi İstanbul'a geldi. Konuya dair izahat veren Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Taçi, kendisine emrivaki yapıldığını belirterek "Bu süreç soğutulacak, adım atılmayacak." dedi.

Yeniakit Publisher
2020-09-24 10:41:00 -
Erdoğan telefonda tepki gösterdi! Cumhurbaşkanı apar topar İstanbul'a geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hafta sonu Vahdettin Köşkü'nde Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Taçi ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın telefonda Kosova’nın Kudüs’te elçilik açma kararına tepkisini dile getirmesi üzerine görüşmenin Taçi tarafından talep edildiği öğrenildi. Kararını duyunca üzüldüğünü belirten Erdoğan, görüşmede bu kararın Filistinlilere açık bir ihanet olacağını söyledi.

Kosova İsrail'i tanıyacak, Kudüs'te büyükelçilik açacaktı

Geçtiğimiz haftalarda Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Taçi ve Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, ABD Başkanı Donald Trump'la görüşmüştü. Görüşme sonrası Sırbistan'ın İsrail'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyacağı, Kosova'nın ise İsrail'i tanıyarak Kudüs'te büyükelçilik açacağı açıklanmıştı.

Milliyet'in haberine göre, Taçi'nin telefonda bu görülmeyi izah etmek istediği kahvaltının da bu nedenle gerçekleştiği belirtildi.

Erdoğan tepki gösterdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kosova'dan böyle bir adım beklemediğini ifade ederek bu kararın uluslararası hukuka, Birleşmiş Milletler Kararına uygun olmadığını belirtti. Bu kararın Filistinlilere açık bir ihanet olacağını söyleyen Erdoğan, bu açıklanan kararın iki ülke ilişkilerine zarar vereceğini söyledi.

"Adım atılmayacak"

Görüşmede konuya dair izahat veren Taçi, “Bu süreç soğutulacak, adım atılmayacak. Emrivaki yapıldı. Biz oraya Sırbistan ile ilişkilerin düzeltilmesi için gittik. Başka bir tabloyla karşılaşıldı” dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Sadullah

Kosova Cumhurbaşkanı izahat mı vermiş? Ne kadar üsten bakan bir ifade bu! Macron'luğa mı özendin akit?
 • Yanıtla

Van

Trump kizarsa kosova hemen tipis tipis istediklerine yapar ki parasal ve siyaseten ona bagimlilar. Papaz da görmedik mi jet hizi ile nasil eve gönderildi trump eyt yapinca.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23