Erdoğan 'sınırları açarız' demişti! Bulgaristan'dan ilk açıklama geldi

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Türkiye’nin Suriyeli mülteciler için sınırı açması durumunda ülkesinin sınırlarından giriş yapanları durduramayacaklarını söyledi.

11 Ekim 2019 Cuma 15:39
Erdoğan 'sınırları açarız' demişti! Bulgaristan'dan ilk açıklama geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Avrupa Birliğine (AB) yönelik Barış Pınarı Harekatı'nı işgal hareketi diye nitelendirmeleri durumunda kapıları açıp 3,6 milyon mülteciyi gönderebilecekleri uyarısını değerlendiren Bulgaristan Başbakanı Borisov, sınıra 50 bin ile 100 bin civarında mülteci gelmesi durumunda ateş emri vermeyeceklerini belirtti.

Başbakan Borisov şunları söyledi:

"50 bin ile 100 bin arasında sınırımıza gelirlerse, ne ben ne de Savunma Bakanı ateş etme emri vermeyeceğiz. Sınırdaki (Bulgaristan-Türkiye) dikenli telleri yıkıp geçecekler".

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile çok iyi ilişkiler içinde olduklarını kaydeden Bulgaristan Başbakanı Borisov, ülkesi için en önemli hususun AB ile Türkiye arasında var olan mültecilerle ilgili anlaşmaya uyulması olduğunu vurguladı.

Borisov, şu anda Bulgar-Türk sınırında düzensiz göçün "sıfır olduğunu" hatırlatarak, bu nedenle de Türkiye ile yapılan göç anlaşmasının yürürlükte olması konusunda ısrar ettiklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB'den Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili olarak gelen eleştirilere " Ey Avrupa Birliği, kendinize gelin. Bak yine söylüyorum: Bizim şu andaki operasyonumuzu 'işgal hareketi' diye nitelendirmeye çalışırsanız işimiz kolay; kapıları açarız, 3,6 milyon mülteciyi sizlere göndeririz." cevabını vermişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ekim 2019 Cuma 15:39

YORUM YAZ

 • Doğan MiraçDoğan Miraç6 gün önce
  adil kardeşim, bak kardeşim diyorum, sarı çiyan dediğin adam, putin ve Recep Tayyip Erdoğan ile yeni bir eksen kurmak istiyor.....Derin amerika, yani pentagon, yani evenjelist katolikler, buna izin vermiyorlar..... Uzun lafın kısası Tramp, Türkiye'nin yanında...Akdeniz'deki petrol ve gaz pastasından Türkiye'ye daha fazla pay vermek istiyor (tabiiki Reis'in bitmez tükenmez çabalarıyla)....Bizim düşüncemiz bunlar kardeşim Allah'a emanet ol...Ha bu arada bol bol oku....Allah'ın müslüman kardeşlerimiz'e ilk emri neydi, bravo bildin...Yaratan Rabbin adı ile oku...Kal sağlıcakla....
 • adiladil6 gün önce
  ab ye, arabistana, libyaya eyyyyyyy diyebilirken, ekonomimizi batırmakla tehdit eden sarı çiyana niye bişey denmiyor. bu konuda değerli yazarlarımız müslüman kardeşlerimiz ne düşünüyor bir öğrensek....
 • Doğan MiraçDoğan Miraç6 gün önce
  Durduramassın tabii, senin nüfusun kadar göçmen var sizi ezer geçer...Yarabbi şükürler olsun adamların korktuğu göçmen sayısını Türkiye bir eliyle besliyor...
 • Türkün türkten başka dostu yoktur. Türkün türkten başka dostu yoktur. 6 gün önce
  Bakıyorum da akit filistinin ihaneti karşısında sus pus.
 • Sedat AlacaSedat Alaca6 gün önce
  Borisov akıllı adam. Yıllardır takip ediyorum, kendi ülkesini düşünüyor ve bizimle iyi geçinmeye çalışıyor.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Ekim 2019