• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ekrem’in salyası Körfez’i de sardı

CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun işbilmezliği sebebiyle İstanbul kıyılarında başlayan deniz salyası (müsilaj) Marmara Denizi’nden sonra Körfez’i de sardı.

Yeniakit Publisher
2021-06-13 10:07:00 -
Ekrem’in salyası Körfez’i de sardı

CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun iş bilmezliği sebebiyle İstanbul kıyılarında başlayan deniz salyası (müsilaj) Marmara Denizi’nden sonra Körfez’i de sardı. Çanakkale Boğazı’na ilerleyen kirlilik, vatandaşları tedirgin ediyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca Marmara Denizi Eylem Planı çerçevesinde başlatılan “Müsilaj Temizleme Seferberliği” kapsamında Maltepe Bostancı sahilinde yürütülen çalışmalar dün de sürdü. Bakan Murat Kurum, Marmara Denizi’nden 4 günde toplam 1197 metreküp müsilaj temizlendiğini bildirdi.

Dehşet havadan görüntülendi

Gebze Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taşkın Kavzoğlu, 14 Mayıs’ta 50 kilometrekarelik alanı kapsayan müsilajın şu anda 100 kilometrekarelik bir alanı sardığını söyledi. AA muhabirinin eğitim uçağı ile çektiği görüntüler, müsilajın en çok Mudanya, Gemlik Körfezi, Gebze ve çevresi, İstanbul’da Anadolu Yakası kıyıları ve Adalar civarında biriktiğini gözler önüne serdi.

“Temel atmama”nın fotoğrafı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ise, “Arıtma tesislerini ‘temel atmama’ törenleri ile durduran CHP zihniyetinin İstanbul’umuzu getirdiği durumun fotoğrafıdır. Milletimiz müsterih olsun, her zaman olduğu gibi bu sorunu çözecek olan yine Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK Parti iktidarıdır” dedi. Öte yandan, İTÜ’te üretilen filtrelerin, Marmara Denizi’nde müsilajın ortaya çıkmasına neden olan evsel ve endüstriyel atıkların arıtılmasında yüzde 99 başarı sağladığı belirtildi.
Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Fatih

Şimdi size dininizi sorsak Müslümanım dersiniz Allah ın katında din olan islam yalanı iftira atmayı haksızlık etmeyi devlet malını talan etmeyi yasak etmiştir ayrıca salya ilk olarak İzmit körfezinden yayılmaya başladı yirmi yıldır yapılmayam hizmet ler yüzünden olmasın veya çiftçinin ziraat bankası daki hakkını pammıkören veya turkcel verip alamadığınız milletin parası olmasın
 • Yanıtla

Deli İbo

Özellikle bu kifayetsiz Ekrem'i destekleyen sahil kesimi, denizden hem görsel, hemde fiziksel olarak yararlanan kesim seçti. Reis hemen Marmara'yı temizlenmesi yönünde talimat verdi. Yani Ekrem ve seçtikleri sı..cak, hükümet temizleyecek. Bırakın be b.klarında debelensin dursunlar, Rabbim cezayı kesti şimdi cezalarını çeksinler, b.klarında boğulsunlar. Reis bu musilaj temizliğini yapsın, bu hırsızlar gemen biz yaptık diye sahip çıkarlar. Bırakında şu çooookk güzel olan şeyleri bir görelim.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23