Dünyaya duyurdular: Suudi Arabistan'daki havalimanı vuruldu

Suudi Arabistan'ın güneyinde bulunan Abha Havalimanı, Yemen'deki İran destekli Husiler tarafından insansız hava araçlarıyla vuruldu. Konuya ilişkin Riyad makamlarından ise henüz bir açıklama yapılmadı.

17 Ağustos 2019 Cumartesi 12:07
Dünyaya duyurdular: Suudi Arabistan'daki havalimanı vuruldu

İran destekli Husilerin Askeri Sözcüsü Yahya es-Seri, Husilere ait "El-Mesira" televizyonuna yaptığı açıklamada, Abha Havalimanı'ndaki stratejik noktaların Kasıf-2 tipi İHA'larla vurulduğunu söyledi.

Seri, söz konusu saldırlar nedeniyle Abha Havalimanı'nda uçuşların aksadığını ileri sürdü.

Suudi Arabistan makamlarından ise konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

Yemen'deki Husiler, son zamanlarda genellikle SuudiArabistan hava savunma sistemi tarafından etkisiz hale getirilen orta ve uzun menzilli balistik füzelerin yanı sıra İHA'ları da kullanarak, Cazan ve Abha havalimanları başta olmak üzere, ülkenin bazı bölgelerini hedef alıyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Ağustos 2019 Cumartesi 12:07

YORUM YAZ

 • TcVatanseverTcTcVatanseverTc1 ay önce
  Husiler şia. Suud ailesi ne bok olduları belli değil. Bu birilerinin iti ite kırdırma oyunu.Tüm dünyada ülkeler ,dinler,fikirler farklıda olsa İslâma karşı heryerde bir saldırı olması ortak noktaları islâm düşmanlığı olması açık bir şekilde TEK BİR MERKEZDEN YÖNETİLDİĞİ ORTADA. Yan yana bile gelmiyecek ülkeleri,dinleri,fikirleri sadece islâma saldırıda bir araya geliyorlarsa bunu yapanlar ortak bir bağlantı yada yönlendirme sonucu bunları bir noktaya düşmanlık için yönlendirebilir. DÜNYADA BU KADAR GENİŞ AĞA SAHİP İKİ LOBİ VAR...MASONLAR VE YAHUDİ LOBİLERİ.
 • diyarbakırlı diyarbakırlı 1 ay önce
  Beceriksiz Suudi yönetimi, ahmak ve aptallar.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Kulun vurmasından korkmayın. Allah subhanehu ve teala nın vurmasından korkun.
 • Adil düzen Adil düzen 1 ay önce
  Vurun kahpeleri yerle bir edin bu şerefsiz suudileri yemende günahsız bebeler açlıktan ilacsizliktan hergün onlarcası ölüp gidiyor bu pzvnkler yüzünden

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019