THY-TR Çıkışlı % 10 İndirim

Dünya Kupası'nda görev yapacaktı! Hayatının şokunu yaşadı

Rusya'nın ev sahipliğinde düzenlenecek olan 2018 Dünya Kupası'nda görev alacak Suudi hakem Fahad Al-Mirdasi'ye şike yaptığı gerekçesiyle ömür boyu men cezası verildi.

18 Mayıs 2018 Cuma 00:35
Dünya Kupası'nda görev yapacaktı! Hayatının şokunu yaşadı

Suudi Arabistan Futbol Federasyonu'ndan (SAFF) yapılan açıklamada, şike teşebbüsünde bulunduğu tespit edilen hakem Fahad Al-Mirdasi'ye futboldan ömür boyu men cezası verildiği ve adının Dünya Kupası listesinden çıkarılarak cezasının uluslararası boyutta genişletilmesi için FIFA'ya başvurulduğu belirtildi.

Açıklamada, Al-Mirdasi'nin geçen hafta sonu El-Faisaly ile El-Ittihad arasında oynanan Suudi Arabistan Şampiyonlar Kupası finali öncesinde şike girişiminde bulunduğu kaydedildi.

MESAJLAR ORTAYA ÇIKTI

Hakem Al-Mirdasi, maç öncesinde El-Ittihad Kulübü'nün başkanı Hamad Al-Senaie ile WhatsApp üzerinden mesajlaşarak söz konusu karşılaşma için şike teklifinde bulunduğu ifade edildi.

Hamad Al-Senaie'nin cep telefonundaki yazışmaları SAFF'a yollamasının ardından emniyet ekipleri tarafından gözaltına alınan Al-Mirdasi'nin ise şike teşebbüsünü itiraf ettiği bildirildi.

Yaşananların ardından final maçının başlamasına saatler kala görevinden alınan Al-Mirdasi'nin yerine maçı İngiliz hakem Mark Clattenburg yönetti. Normal süresi 1-1 eşitlikle geçen mücadeleyi uzatmalarda attığı gollerle El-Ittihad, 3-1 kazandı.

FIFA kokartını 2011'de alan ve ülkesinin son yıllarda yetiştirdiği en başarılı hakemler arasında gösterilen Al-Mirdasi, geçen yıl FIFA Konfederasyonlar Kupası'nda da görev almıştı.

Kaynak: EuroSport.com

Haber Tarihi: 18 Mayıs 2018 Cuma 00:35

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    20 Ekim 2018