• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dünya bunu konuşuyor... Azerbaycanlı gazeteciden dikkat çeken sözler: "Tek başına Ermenistan olayı değil"

Dünya yeni güne Ermenistan ve Azerbaycan arasında yaşanan sıcak çatışma haberiyle uyandı. Azerbaycanlı gazeteci Sevil Nuriyeva, Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırılarıyla ilgili "Bunu tek başına Ermenistan olayı olarak okursak yorumu yarım bırakmış oluruz" ifadelerini kullandı.

Yeniakit Publisher
2020-09-27 13:32:00 -
Dünya bunu konuşuyor... Azerbaycanlı gazeteciden dikkat çeken sözler: "Tek başına Ermenistan olayı değil"

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada sabah saatlerinde Ermenistan'ın cephe hattı boyunca geniş çaplı saldırı düzenlediği belirtildi.

Azerbaycan topraklarını hedef alan saldırıda sivil yerleşimleri vurulurken çok sayıda şehit ve yaralının bilgisi olduğu kaydedildi.

Azerbaycanlı gazeteci Sevil Nuriyeva, hain saldırı ile ilgili A Haber canlı yayınında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“Tek başına Ermenistan olayı değil”

"Bunu tek başına Ermenistan olayı olarak okursak yorumu yarım bırakmış oluruz" diyen Nuriyeva, "Bunu tek başına Ermenistan olayı olarak okursak yorumu yarım bırakmış oluruz" ifadelerini kullanarak, "Türkiye'nin devreye girmesi tek başına Türkiye faktörü ciddi bir faktördür. İster Azerbaycan kamuoyunda karşılık bulmasıyla isterse de bölgedeki denge açısından Türkiye'nin net tavrı adil tavrıyla Türkiye sadece devlet gibi devlet tavrıyla karşımızda olduğunu altını çizmemiz lazım. Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki özellikle son zamanlar fiili olarak sonuç aldığına dair verilerle tabloda değerlendirmemiz lazım." dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

dur düşün

bm de aliyev konusti sabah ermeniler saldırıya gecti demekki ermenilerin arkasında ruslar ve fransızlar ayrıca ermenileri en fazla gaza getiren amerikadaki ermeniler valla fırsat varken alabildiğin toprağı alacan sonra masya oturusun
 • Yanıtla

Deniz

Su uyur düşman uyumaz  
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23