• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı ne zaman son dakika

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı ne zaman? sorusunu Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev yapmak isteyenler tarafından sorgulanmakta. Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Daire Başkanlığı son dakika duyurusuyla Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı yapıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı başvurusu ne zaman yapılacak? Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı başvuru belgeleri neler? Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı şartları neler? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı son dakika haberleri.

Yeniakit Publisher
2019-12-06 09:00:00 - 2019-12-06 09:01:17
Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı ne zaman son dakika

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı ne zaman? Sorusunu Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev yapmak isteyenler tarafından sorgulanmakta. Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Daire Başkanlığı son dakika duyurusuyla Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı yapıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı başvurusu ne zaman yapılacak? Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı başvuru belgeleri neler? Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı şartları neler? 2019 - 2020 diyanet personel alımı başvurusu. İşte Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı son dakika haberleri. 

Diyanet İşleri Başkanlığı 06 Aralık 2019 tarihli Resmi Gazete’de yeni bir personel alım ilanı yayınladı. İlana göre Diyanet başkanlığı, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere, aşağıda belirtilen kadrolara önlisans ve lisans mezunu öğrenim düzeylerinden personel alımı yapacaktır. Diyanet Başkanlığı personel alımı başvuruları 10 Aralık’ta başlayacak olup 24 Aralık 2019 tarihinde sona erecektir. Diyanet Başkanlığımız merkez teşkilatında münhal bulunan genel idari hizmetler sınıfındaki aşağıda unvanı ve öğrenim durumu belirtilen toplam 10 (on) kadroya yapılacak sözlü sınav sonucuna göre açıktan atama yapılacaktır. Sözlü sınava 2018 yılı KPSS puan sırası esas alınarak tabloda belirtilen boş kadro sayısının 3 (üç) katı aday çağrılacaktır.

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı şartları neler?

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2. Tabloda belirtilen, yükseköğretim kurumlarının ilgili bölümlerinin birinden mezun olmak,

3. Öğrenim durumuna göre 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavının KPSSP3 veya KPSSP93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak.

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı ne zaman ve nasıl yapılacak?

1. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 10.12.2019–24.12.2019 (saat 08:30-16:30) tarihleri arasında (https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/Kurumdisi) adresi üzerinden sınav başvuru formunu doldurduktan sonra başvurularını onaylatmak üzere aynı tarihlerde istenen belgelerle birlikte herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir.

• İstenen belgeleri getirmeleri halinde yurtdışındakiler ile askerlik görevini yapmakta olanların başvurularını, üçüncü şahıslar yaptırabilecektir.

2. İl veya ilçe müftülüklerindeki DİBBYS sorumluları, adayın sınav başvuru formuna girdiği bilgiler ile ibraz ettiği belgelerdeki bilgilerin doğruluğunu tespit ettikten sonra onaylama işlemini gerçekleştireceklerdir. Belgeleri eksik olan adayların başvuru onaylama işlemi yapılmayacaktır.

3. Adaylar, başvuru ekranında ilgili alana 1000 karakteri aşmayacak şekilde özgeçmişlerini yazacaklardır.

4. Başkanlığımız (https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/Kurumdisi) adresi üzerinden sınav başvuru formunu doldurmayan ve il veya ilçe müftülüklerinde başvuru onay işlemini yaptırmayan adayların talepleri dikkate alınmayacaktır.

5. Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.

6. Müracaatların sona ermesinden sonra adayın başvuru bilgilerinde hangi nedenle olursa olsun kesinlikle değişiklik yapılmayacaktır.

7.Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı başvuru belgeleri neler?

1. T.C. Kimlik No’lu kimlik belgesi (nüfus cüzdanı veya pasaport),

2. Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği (Diploma yabancı bir ülkeden alınmışsa YÖK’ten alınacak denklik belgesi),

3. Sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir durum olmadığına, sabıka ve arşiv kaydı bulunmadığına dair adayın yazılı beyanı,

- Sabıka veya arşiv kaydı bulunanların mahkeme kararlarını müracaat bitiş tarihinden önce Başkanlığımızca değerlendirilmek üzere 0312 285 85 72 nolu faksa ivedilikle göndermeleri gerekmektedir.

- Belgeleri ibraz edemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Belgeler, kontrol edildikten sonra adaylara iade edilecektir.

- Belgeler, atanmaya hak kazanan adaylar tarafından atama sürecinde ilgili birime teslim edilecektir.

- Yazılı beyan istenen hususlar tek bir dilekçede yer alacaktır.

- e-Devlet üzerinden alınan belgeler geçerlidir.

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı sınavı nasıl yapılacak?

1. Sınav sözlü olarak Ankara’da yapılacaktır.

2. KPSS puan sırasına göre atama yapılacak kadro sayısının 3 (üç) katı aday, son sıradaki adayla aynı puanı alanlar dâhil, sözlü sınava çağrılacaktır.

3. Adaylar sınavda aşağıdaki konulardan değerlendirilecektir.

a) Adayın mesleki bilgi, beceri ve uygulaması, (70 puan)

b) Genel kültürü, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, (15 puan)

c) İfade yeteneği, muhakeme gücü, temsil ve ikna kabiliyeti (15 puan)

4. Sınav tarihi, başvuruların tamamlanmasından sonra yapılacak gerekli hazırlıkların ardından Başkanlığımız internet sitesinde ve aynı sitedeki İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasında ayrıca ilan edilecektir.

5. Adaylar, sınav tarihi ve yerini belirten “Sınav Giriş Belgesi” ile birlikte kimlik belgelerinden birini (Nüfus cüzdanı veya pasaport) sınava gelirken yanlarında bulunduracaklardır.

Kimlik belgesi ve sınav giriş belgesi bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Nüfus cüzdanı veya pasaport dışında başka bir belge kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.

6. Sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır.

Bu durumdaki adaylara ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

Diyanet İşleri Başkanlığı atamalar nasıl yapılacak?

1. Atamalar başarı sırasına göre ilan edilen kadro sayısınca yapılacaktır.

2. Atamaya ilişkin diğer hususlar ilgili birimce daha sonra ilan edilecektir.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23