Demiryollarında yerlileşme atağı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, milli sinyalizasyon ve yerli elektrikli tren setleriyle ilgili çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

16 Haziran 2019 Pazar 08:15
Demiryollarında yerlileşme atağı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, milli sinyalizasyon ve yerli elektrikli tren setleriyle ilgili çalışmalarının sürdüğüne dikkat çekerek, “Bu alanda marka çıkarmayı ve ürünlerimizi dünya pazarlarına sunmayı amaçlıyoruz” dedi.

Dünya demiryolu sektörünün büyük bir yarışa sahne olduğunu anlatan Uygun, “Eğer hızlı hareket eder, milli teknolojilerimizle öne çıkarsak Afrika ve Uzakdoğu pazarlarında söz sahibi oluruz. Bu bilinçle çalışıp çabalıyoruz. Ve demiryolu emniyetini en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz. En büyük hedeflerimizden biri de bu” diye konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Haziran 2019 Pazar 08:15

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    18 Temmuz 2019