• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Davutoğlu Erdoğan'dan ne istedi de kendisini dışarıda buldu?

Gazeteci Ahmet Kekeç, bugün kaleme aldığı yazısında yeni parti kurma hazırlığında olan Ahmet Davutoğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan "ne isteyip de kendisini dışarıda bulduğu" sorusunun cevabını verdi.

Yeniakit Publisher
2019-12-10 11:10:00 -
Davutoğlu Erdoğan'dan ne istedi de kendisini dışarıda buldu?

Gazeteci Ahmet Kekeç, Şehir Üniversitesi üzerinden yürütülen mağduriyet algısını açığa çıkararak "Davutoğlu, sık sık görüştüğü Kemal Kılıçdaroğlu'ndan tevarüs etmiş olacak ki, gerçeği çarpıtıyor." dedi.

Siyasal bir örgütlenme içerisinde olan Davutoğlu hakkında "Erdoğan'dan ne istedi de birden kendisini dışarıda buldu?" sorusunu yanıtlayan Kekeç, Davutoğlu'nun parti kurmaktaki niyetini de şu sözlerle anlattı:

...

Bile bile gerçeği çarpıtan bu zat, biliyorsunuz, parti kurmaya hazırlanıyor... Daha doğrusu, “Sana vefadan başka bir şey göstermeyeceğim” dediği Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı (çünkü Erdoğan’ın yaptığı hiçbir şeyi beğenmiyor) siyasal bir örgütlenmeye gidiyor.

Diyeceksiniz ki, “Erdoğan’dan ne istedi de, birden kendisini dışarıda buldu?”

Erdoğan’dan istedikleri şunlardı: “Bir an önce parlamenter sisteme dön. Genel başkanlıktan istifa et. Ben Başbakan olayım. Ekonomi kötü yönetiliyor. Ekonominin yönetimini bizim İbrahim Turhan türünden birine ver. Batılı ortaklarımızla kavga etme... Ne istiyorlarsa ver... YPG, S-400 filan... Bunlardan vazgeç... Etrafını derhal boşalt; bizim çocuklardan mürekkep yeni bir “etraf” oluştur ve medyadaki adamlarımıza (Karar gazetesi çalışanlarına) yer aç.”

Zannetmeyin ki kafasındaki iktidar modelini hayata geçirmek için parti kuruyor.

Hayır...

İntikam için parti kuruyor.

Erdoğan’dan “bir-iki puan” tırtıklarsa, görevini yapmış olacak.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

kafkasyalı

vay sinsi fetöcü vay tipine bak ya!Reise kurban olasın şaşı felek
 • Yanıtla

imam şamil

evet kuracağı pasrti bir batının truva atıdır reis en doğru olanı yapmıştır böyle enaniyetci nefsi düşünenler kapı dışarı edilmeli böylelertinden bu ülkeye zarardan başka bir şeym gelmez pislik adamhevesinle geber batının maşası pislik
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23