Cumhuriyet’ten Ramazan ayında ‘gâvurluk!’

FETÖ ve PKK sevici Cumhuriyet adlı din düşmanı gazete Ramazan ayında da boş durmadı. Köhnemiş materyalist zihniyetini bir türlü terk edemeyen gazete, yabancılar tarafından İslamı kötülemek ve islamofobiyi körüklemek adına çekilen filme övgüler düzerek İslam düşmanlığını perçinledi.

22 Mayıs 2019 Çarşamba 10:33
Cumhuriyet’ten Ramazan ayında ‘gâvurluk!’

 yeniakit.com.tr  

Vesayet döneminden kurtulan Türkiye, kuru kuruya sürdürülen ‘laiklik’ tartışmalarını geride bırakarak ekonomi, bilim ve teknoloji de dev atılımlar gerçekleştirip dünyanın sayılı ülkeleri arasında yerini alırken tarih hafızaları 'Cumhuriyet' dönemi ile başlayan gerici Kemalist medya ise 'laiklik' bahanesiyle halen İslam’a kin kusuyor. İslam’a olan nefretlerini açıktan gösteremeyen laikçi gericiler ‘radikal İslam’ veya ‘köktenci’ laflarıyla esas niyetlerinin üstünü örtmeye çabalıyor.

FETÖ ve PKK çizgisinde yayınlarıyla bilinen Cumhuriyet adlı gazete Ramazan ayında da din düşmanlığından vazgeçmedi.

Gazete bugünkü sayısında 72. Cannes Film Festivali’nde gösterilen ve İslam’ı kötüleyen "Genç Ahmed’ (Le Jeune Ahmed)" adlı filme övgüler dizildi. Skandal filmin değerlendirilmesinin yapıldığı haber birinci sayfadan "Genç beyinde din tahribatı" başlığıyla verildi.

İşte İslam düşmanı filme methiyeler dizen Cumhuriyet'in yorumundan bir bölüm;

"Ahmed 13 yaşında, dış görünümüyle sakin, ciddi bir çocuk. Kararlı davranışlarıyla dikkati çeken zeki bir öğrenci. Belçika’ya yerleşmiş Arap kökenli bir ailenin küçük oğlu... Gencecik beyninde çöreklenen İslami fanatizm, evindeki laik Müslüman aile ortamına ters düşse de, mahalle imamının radikal söylemlerinin etkisiyle yayılıp, yavaş yavaş derinleşmekte. Alnı her gün secdeye değen, her fırsatta Kuran okuyan, internet sitelerindeki İslamcı söylevleri dinleyen Ahmed, kendisine çok emeği geçmiş olan, üstelik Arap kökenli öğretmeni İnès’in elini, kadın olduğu için sıkmamaya karar vermiştir artık. İslami yaptırımları, kendisine öğretilen katı çerçeve içinde, harfiyen yerine getirmeye kararlıdır..."

İslamofobi medya aracılığıyla körükleniyor

Özellikle "Genç Ahmed" gibi Hollywood ve Avrupa yapımı sinema filmlerinde 'radikal İslam' veya 'köktendinci' gibi süslemelerle aslında direkt olarak İslam dinine ve Müslümanlara karşı duyulan nefretin propagandası yapılıyor.

'11 Eylül' tiyatrosunun ardından bilinçli bir şekilde uluslararası kamuoyunda oluşturulan İslamofobinin mimarı ABD ve batılı ülkeler, bu konuda medyayı da etkin bir biçimde kullanıyor. ABD tarafından finanse edilen ve yönlendirilen sözde ‘İslam’ maskesi altındaki eli kanlı terör örgütleri de küresel çıkar odaklarının maşası olarak tüm dünyada İslamofobiyi körükleyen eylemler gerçekleştiriyor.

CNN, BBC, Reuters gibi uluslararası medya organları sinemadaki İslamofobiyi körükleme görevinin medya ayağını sürdürürken, vesayet kalıntısı 'Cumhuriyet' gibi Müslüman Türkiye’de yayın yapan adı gazete olan tetikçiler de İslamofobiyi Müslüman bir ülkede canlı tutmaya çalışıyor.

yeniakit.com.tr

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Mayıs 2019 Çarşamba 10:33

YORUM YAZ

 • kuntakintekuntakinte1 ay önce
  gazate paçavrasının bu yazısı toplumun çoğunun dini inancına saldırı kutuplaştırma ve toplumda infial yaratmadır bu ne düşünce özgürlüğü nede gazatecilik ile alakalı değildir ey cum savcıları yapın gereğini bu suçtur ben inanan bir insanım bu şekilde alay edilmesini ve beni tahrik etmesini n bir karşılığı var hani basın savcılığı illa birşikayetçi mi lazım harekete geçmeniz için siz orada ne iş yapıyorsunuzbunlar şikayetçi bekliyor demekki yazıyı haber yapan kardeş yada editör ne iseniz kardeşim benim vaktim yok bi zahmet bu şekilde şuç duyurusunda bulunursanız sevvinirim meydanı boş bıraka bıraka bunlar başımıza sıcıyor yeter deyip basın şikayeti toplumun çoğunda infial yaratacak bir film ve öven gazate hatta kendi yorumunu kadarak suçunu ıspatlamış katlamış cumhuriyetsiz gazetesi hadi yapın şu işi
 • HaydarHaydar1 ay önce
  "GAVURLUK" BAŞKA SÖZE GEREK YOK...
 • Yusuf canYusuf can1 ay önce
  Pust pustlugunu kuş kişiliğini yapacak bu dansöz gazete ilk önceleri faşist,sonra komünist ,1980 den sonrada Kemalist olan son derece kıvrak bel hareketleri yapan,jafirke bir olup dine saldıran alçaklar duruşudur buna destek verenleri bazı zenginlerin işi letoi camiye verilmedi size yanıltmasın Bu ülkenin en az satan gazetesi ateş olsa curmu kadar yer yakatpr dondixket fikradidir
 • CumhurCumhur1 ay önce
  Normaldir.Cumhuriyet,sözcü bu gibi gazetelerin kime hizmet ettiği beli. Allahü Teala bize sevdiklerini sevmeyi sevmediklerini sevmemeyi nasip eylesin.
 • ilkgun salihilkgun salih1 ay önce
  yahu a birader dine zarar verenler esasen dincilerdir.dinci fetocu tarikatcilar dini kotu gostermeye yeter baskalarini ne karistiriyorsun bu islere din peygamber efendimiz s.a.s dinidir.yabancilar bu dinimi goruyor yoksa sizofren fetonun dinini mi goruyor dinyetmis subedir yalniz biri gercek dindir.dini alet edenlwr var.hocanin takma kolunu open kus gibi uctu diye onu ermis goren yatirlardan menfaat uman bu sekilde zengin olanlar dine zarar veriyor.allah bizi peygamber efendimizin yolundan etmesino ne yapmissa din o dur one yapmamissaoda din degildir allahumme salliala seyidina muhammet.
 • izmirli.izmirli.1 ay önce
  kockoca diyanet var bu gibi sapkınlara kalkıpta cevap vermiyyor senin başka ne görevin olabilirki. orası sen in babanın malımı .
 • mehmetmehmet1 ay önce
  Azılı İslam ve Müslüman düşmanı katil terörist yahudi siyonist gazetesi cumhuriyet
 • Kamil HOŞOĞLUKamil HOŞOĞLU1 ay önce
  allahım kuyucu muratlar gerektir. sen islah olmayanlara gönder.
 • chp can halvaşichp can halvaşi1 ay önce
  paul valery;''düşüncenin üstesinden gelemeyen,düşünenin üstesinden gelmeye çalışır''der!akit ve benzeri gazetelerin(!)hem haber,hem düşün yazarlarının dilleri hakaret dolu!bu zavallılıktır ve acınacak durumdur!lütfen koşut fikriniz varsa bunu yazınız,sövmekle olmaz bu işler.esen kalınız
 • Emirhan Emirhan 1 ay önce
  bu fitne fesat gazeteler bu milleti bitirmeye çalışoyolar ebu lehebin torunları
 • AlperenAlperen1 ay önce
  Nice firavun nice Nemrut nice Ebu cehil aynı öfke içinde geberip gitti. Sizde gebereceksiniz.Yahudi cumhuriyet ve Sözcü.
 • dumanlıdumanlı1 ay önce
  yorumlara baktığımda dua ve bedduadan başka birşey görmüyorum. allah(cc)bu dualara ve beddualara karşılık vermeyince aklıma denizin bulanmamasıyla ilgili ata sözü geliyor.
 • galipgalip1 ay önce
  Melike herkesin dini kendine görüyoruz dini bütün alnı ısecdeye değenleri .sayıyım mı Gülen,oktar.cübbeli bunlarmı müslüman
 • MelikeMelike1 ay önce
  Yani Cumhuriyet ne demek istiyorsun islamın katı kuralları imiş.Katı kuralları kırıp rakı içsin el sıkışsın hatta karşı cinsle öpüşsün evet şimdilerde öyle alnı secdeye değil içki sofralarına değsinhatta çırılçıplak olsun sadece boya sürsün yani giyinik olmasın hatta öğretmeni veya arkadaşıyla flört etsin zinada yapsın çalsın yalanda söylesin v.s.....Muassır bir genç mi oldu istediğiniz bu mu?Sadece İslamda değil Bütün semavi dinlerde durum benzerdir uymayanlar dinsizlerdir,atesitlerdir tıpkı Cumhuriyet gibi
 • takvatakva1 ay önce
  ALLAHIN NAHLETİ ZALİMLERİN ÜZERİNE OLSUN, ALLAHIN LANETİ İNKARCILARIN ÜZERİNE OLSUN, ALLAHIN LANETİ İSLAM A DÜŞMANLIK EDENLERİN ÜZERİNE OLSUN. cumhuriyet gazetesi sen laneti neden üztüne çekiyorsun ? akılsızlık hastalığınamı tutuldun?
 • Emine Altin Emine Altin 1 ay önce
  Koktenci Islam radikal Islam diye bir Islam dini yok ama azgin kafir cok bunlar gibi
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 1 ay önce
  Allah, Būtūn İslam Dūşmanlarını Kahru Perişan Etsin İnşallah. Amin.
 • Son din İslamSon din İslam1 ay önce
  Dinimizi, dindar insanlarımızı kötüleyen kötü gibi gösteren ben dahil kim varsa Allah bin türlü belasını versin. Rabbim o şer odalarını en sevdikleri ile sınasın. Cehennem ateşi yaksın sizi.
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 1 ay önce
  DÜNYADA İKİ MİLLET VAR İNANAN İNANMAYAN ÜÇÜNCÜSÜ YOK İNANANLAR İMANLARI GEREĞİ ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ ALLAHCC RIZASI İÇİN YERİNE GETİRECEK ŞEYTANA VE ŞEYANLAŞMIŞ İNSANLARA KARŞI TEDBİRİNİ ALACAK ZATEN ŞEYTANLAŞMIŞİNSANLAR KIYAMETE KADAR GÖREVİNİ YAPACAK MÜSLÜMAN SAĞLAM İNANCIYLA BAĞLI OLDUĞU DİNİNİN EMİR VE YASAKLARINI ALLAHCC İÇİN YAPARSA KORKMASIN. ŞEYTANLAŞMIŞ İNSANLARIN TÜMÜ GELSE ZARAR VEREMEZ.
 • Ax111Ax1111 ay önce
  Cehennem nasıl dolacak?!Hep merak edilir bu soru. Bu saatten sonra anlamaya başladım. Demek ki bu din düşmanları ebediyyen yaşayacak olsalardı, ebediyyen dinle uğraşacaklardı, din düşmanlığı yapacaklardı. İşte bunun için de ebediyyen cehennemde kalacaklar.
 • AbdullahAbdullah1 ay önce
  DAEŞ filmine kökten dinci değil de sadece müslüman mı deseydi? Müslümanların hepsi DAEŞtir mi demek istiyorsun?
 • Ke-mal Ke-mal 1 ay önce
  Türkiye ne zamandan beri müslüman ülke olmuş?Laik degilmiydi ?Demekki neymiş, sorun gazetede degil,laik sistemdeymiş!Onu degistirin,hersey düzelir !
 • ŞANLIURFAŞANLIURFA1 ay önce
  EY AKİT EDİTÖRÜ CUMHURİYET , SÖZCÜ VB. GAZETELERDEN NE BEKLERSİN. SADECE DOSTUDA DÜŞMANIDA İYİ TANIYIN.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Haziran 2019