• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cumhuriyet'in eli ayağına dolaştı! Bir yandan HDP'ye sahip çıkıp diğer yandan PKK itirafını verdi

Alttan alta fikir birliği içerisinde oldukları HDP’nin terörle olan bağlantısı alenen ifşa olan Kemalist Cumhuriyet gazetesinin eli ayağına dolaştı. Gazete iki ayrı haberde içerisine düştükleri acınası durumu resmen ilan etti.

Yeniakit Publisher
2021-02-23 12:24:00 -
Cumhuriyet'in eli ayağına dolaştı! Bir yandan HDP'ye sahip çıkıp diğer yandan PKK itirafını verdi

 yeniakit.com.tr 

Kemalist Cumhuriyet gazetesi yayınladığı iki haberler içine düştüğü fikir karmaşasını gözler önüne serdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, Gara'ya giden HDP'li vekilin Dirayet Dilan Taşdemir olduğunu açıklamasının ardından, Taşdemir'in Gara'da görüldüğü 9 Haziran'da Diyarbakır’dan havayolu ile Erbil’e “çıkış” kaydı olduğu ortaya çıkmıştı.

Terörle olan bağlantısı alenen ifşa olan HDP’nin kapatılması gündeme gelirken, Kemalist Cumhuriyet gazetesi hemen savunmaya geçti.

Bugünkü baskısını “Temelli kapatma, ömür boyu yasak” başlığıyla veren Cumhuriyet, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeme getirdiği anayasa değişikliği ile HDP’nin bir daha açılmamasını planladığını iddia etti.

Manşetten terör örgütünü siyasi uzantısı HDP’yi aklamaya çalışan Cumhuriyet, başka bir haberde ise PKK’lı teröristin ağzından Dirayet Dilan Taşdemir’in PKK ile olan bağlantısını ifşa etti.

Teröristin, Dilan Taşdemir’i Gara’da gördüğünü itiraf ettiği haberini yayınlayan Cumhuriyet, aklamaya çalıştığı HDP’nin terör örgütü ile olan bağlantısını da açık etti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Dürüst

Cumhuriyet pacavrasını, kim KAPATACAK. VATANDAŞ istemiyor, azınlıklar ÇOĞUNLUĞA UYACAK fazla sesleri, çıktı,. Ödeyecekler ÖDEYECEK, DEVLETE MİLLET E verdiği zararı koç ÖDESİN DEVLETİME, verdiği zararı BEKLİYORUZsuçsuzlar ödüyemez,SAVCILARIMIZ a, yardımcı, olalım , MİLLET E, ödetemezler. mesinler,daha hangi şirket, ve kişiler kim varsaa gezi olaylarında, maddi manevi tazminat davası açılsın, HESABINI VERECEK ADALETE ahirette de.
 • Yanıtla

şeyh şamil

pkk nın veya diğer terör örgütlerinin siyasi uzantılarının tamamı kapatılsın. bu chp olsa bile. chp şu anda bir milli güvenlik sorunu haline gelmiştir.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23