• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni parti talimatını ilk kez açıkladı: Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'la görüştüm...

Eski AK Parti milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla yeni parti hazırlıklarını sürdüren Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan ile görüştüğü ve bu kişileri vazgeçirmeye çalıştığı iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yeniakit Publisher
2019-12-10 16:03:00 - 2019-12-10 16:07:22
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni parti talimatını ilk kez açıkladı: Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'la görüştüm...

Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile görüştüğü ve bu kişileri vazgeçirmeye çalıştığı iddiasına dair açıklama yaptı. Kıyıklık, kendisinin ve beraberindeki isimlerin böyle bir niyeti olmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çok yakın eski siyasetçiler ve siyaset dışından isimlerden oluşan grubun, parti kurmaktan vazgeçmeleri için eski başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüştükleri, Ali Babacan’dan da randevu aldıkları iddiası Ankara’da kulisleri hareketlendirdi.

Söz konusu heyette yer aldığı ileri sürülen eski AK Partili İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, bir TV kanalının canlı yayınında bazı görüşmelerin gerçekleştiğini söyledi.

Bu görüşmelerin ‘kimseyi vazgeçirmek için olmadığını’ vurgulayan Kıyıklık, şunları kaydetti:

“Biz kimseyi vazgeçirmek için yola çıkmış değiliz. Yıllardır siyasetle uğraşan bir insan olarak bütün siyasilerimize gidip Türkiye’nin durumunu, Türkiye’deki karmaşanın gittiği yeri, bir de bildiğimiz doğruları ve onların söyleyeceği doğruları dinlemek için gittik. Girdikleri işten vazgeçirmek, onları başka bir yöne götürmek için değil. Herkes kendi yolunu kendisi çizer. Biz öyle bir teklifte bulunamayız ki. Biz siyasetle ilgili insanlar olarak fikirlerini paylaşırız, fikirlerimizi söyleriz. Telkin ve vazgeçirme veya ‘bu işte niye varsınız’ diye bir hukuksuzluğumuz, kanunsuzluğumuz, ahlaksızlığımız olamaz.”

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

SOKAĞIN SESİ

CİK. İSTİŞARE KURULU NUN GÖREVİ BU İHANETÇİLERİ DURDURMAKTI AMA BAŞARAMADILAR! HATTA BÜLO ÇİFT TARAFLI OYNADI! ( Tavşana kaç tazıya tut dedi). DOLAYISIYLA CİK. Görevini yapamadı, yakında FESH edilir.
 • Yanıtla

Bilal

Davutoğlu ve babacan feto rozetli ve ikisi de sağdaki gülen babalarından talimat bekliyor.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23