• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vetosuna destek

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Baran Bozoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın termik santrallere filtre takılmasını erteleyen yasayı veto etme kararını önemli ve olumlu olduğunu söyledi. Bozoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımıza bu olumlu kararından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Yeniakit Publisher
2019-12-02 19:02:00 -
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vetosuna destek

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Baran Bozoğlu, yaptığı açıklamada, 21 Kasım'da TBMM'de kabul edilen kanun değişikliğiyle, "özelleştirilen termik santrallerin çevreyi kirletme muafiyeti"nin uzatıldığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kanun değişikliğini onaylamadığını hatırlatan Bozoğlu, "Bu kuşkusuz oldukça önemli ve olumlu bir karardır. Sayın Cumhurbaşkanımıza bu olumlu kararından dolayı teşekkür ediyorum. Karar, ülkemizin havasının, suyunun, toprağının bu santraller tarafından daha fazla kirletilmemesi için umut vericidir." diye konuştu.

"Mevzuata uygun çalışmayan tesislerin faaliyeti durdurulmalıdır"

Bozoğlu, sivil toplum kuruluşlarının, meslek odalarının, akademisyenlerin ve basının sorunu sahiplenmesine siyaset alanının kulak verdiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Bu gibi toplumum tamamını, doğayı etkileyen konularda ortak aklın yaratılması, sağlıklı çevrede yaşama hakkının tesisi için olmazsa olmazdır. Asla umutsuz olmamak, sorunları bilimsel temelle dile getirmek ve daima diyalog kanallarını açık tutarak siyasetçileri bilgilendirmek bu olumlu sonuca ulaşmamızda büyük katkı sağlamıştır. Emeği geçen tüm sivil toplum kuruluşlarını, kişi ve kurumları, basın mensuplarını kutluyorum. Bu noktadan sonra yapılması gereken açıktır. Çevresel yatırımlarını yapmayan, çevre mevzuatına uygun çalışmayan tesislerin faaliyeti durdurulmalıdır."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

akitokuru

Sn.C.Bşk.nımıza ve SN.ÇMMO meslek kuruluşlarına çok teşekkür ederiz bu çevre ve insan salığı hassasiyeti için. ANCAK, ÇEVRE SADECE HAVA_AĞAÇ-DENİZ DEĞİL MALUM...özellikle BÜYÜK ŞEHİRLERDE "TRAFİKTEKİ GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ VE RUH HASTALARI VE TOPLUMU ZERRE KADAR UMURSAMAYAN BENCİL SAYGISIZLARIN "GECE-GÜNDÜZ DEMEDEN VE HATTA GECENİN SESSİZLİĞİNDE DAHA SAPKINCA BİR ZEVK ALIRCASINA" YARATTIKLARI MODİFİYE OTO/MOTORSİKLET EGSOZ GÜRÜLTÜSÜ, KORNA GÜRÜLTÜSÜ, LASTİK SESİ GÜRÜLTÜSÜNE MUTLAKA VE MUTLAKA ÇÖZÜM ÜRETMELİ VE GEREKEN TAKİP YAPILMALI. İNSANLARIN DİNLENME ZAMANI BU KONUDA ÇEVRE YETKİLİLERİNİN VE EMNİYETİN DE SEYİRCİ KALMASI KABUL EDİLEMEZ. İNSANLARIN SAĞLIĞINI VE TOPLUMSAL BARIŞI TEHDİT EDER BOTU ÇOKTAN AŞAN BU TERÖRE DEVLET "DUR DEMELİ VE DENETLEMELİ"...Yoksa şehirler bu teröristlere teslim olmuş durumda
 • Yanıtla

Suleyman

Teşakkürler BAŞKAN
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23