• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Çıkışı gündem olmuştu! Karamollaoğlu'dan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Marmaris yangınını çıkaran şahısla ilgili idam çıkışı yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek verdi.

Yeniakit Publisher
2022-06-25 21:36:00 - 2022-06-25 21:45:45
Çıkışı gündem olmuştu! Karamollaoğlu'dan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris yangınını çıkardığını itiraf eden kişi için "Cezası idam olmalı" sözlerine 6'lı masada bulunan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'ndan destek geldi. Karamollaoğlu, terör suçları, kadın cinayetleri, orman yangınlarının cezasının idam olması gerektiğini söyleyerek "Her zaman bu tarz vahşi cinayetlere idam verilmesi icap eder kanaatindeyiz." ifadesine yer verdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, programları kapsamında geldiği Trabzon'da basın toplantısı düzenleyerek gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"İdam verilmesi icap eder"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın orman yangınlarındaki cezayla ilgili idam çıkışına ilişkin soruya yanıt veren Karamollaoğlu, "Terör suçları, kadın cinayetleri, orman yangınları da denildi, ne olursa olsun cinayetlerde idam cezası muhafaza edilmeliydi. Kasten işlenmiş bir cinayet, hele de kadınlara karşı olan, hepimizi en çok derinden yaralayan; planlıyor, eski eşini vahşice katlediyor. Bunlar 'Tamam sana 25 yıl verdik, aradan bir 15 yıl geçtikten sonra iyi halden de indirdik, hadi serbestsin', adama 'Git bir cinayet daha işle' deniyor. Bu konuda her zaman bu tarz vahşi cinayetlere idam verilmesi icap eder kanaatindeyiz." ifadelerini kullandı.

6'lı masada adaylık meselesi

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının özellikleriyle ilgili soruya Karamollaoğlu, "6'lı masanın gündeminde cumhurbaşkanı adayı bugüne kadar hiç bulunmadı, hiç konuşmadık bu konuyu. Konuşulan şu oldu; yeri geldiğinde adaylık konusu ittifakla karara bağlanmalı, mümkünse tek bir adayla seçime gidilmeli. Onun ötesinde hiçbir görüşme yok. Ben aday olmayı pek düşünmüyorum. Meral hanım, 'Başbakanlığa talibim' dedi. Bir isim üzerinde hiçbir müzakere yapılmadı. Bekleyip göreceğiz. Şimdiden bir spekülasyona sebep olacak ifadede bulunmak doğru olmaz." yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ne demişti?

Dün Marmaris'te çıkan yangın bölgesinde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alevlerin başlamasına neden olan şahsa verilecek ceza soruldu. Yanıtında idam tartışmalarına da değinen Erdoğan, "Caydırıcı bir ceza. Ucu nereye dayanıyor, idama mı? İdam olmalı. Sultan Fatih ne diyor? Ormanlarımdan bir ağaç kesenin boynunu vururum diyor. Bu iş o kadar önemli. Adam affedersin içmiş şaribüleyli vennehar, bilmem neye kızdım, onun için burayı yaktım! Böyle saçmalık olur mu? Bu tartışılmalı." demişti.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Timur

Alayı palavracı asker polis sivil öldüren domuz gibi beslensin ormani yakanı as tabikide ormanı yakanın ccezası şeriat ne derse o olsun

İzollu44

Bu mermeletsiz destek vermişse yanlış bir şey vardir
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23