CHP’nin İstanbul stratejisi: Canan ortalıkta görünme!

Cumhuriyet'e demeç veren CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, şaibeli İstanbul seçimlerindeki sözde başarıyı anlattı: Seçmen profilini araştırınca anlamışlar ki Ekrem İmamoğlu’nun seçim gezilerinde Kemal Kılıçdaroğlu ve Canan Kaftancıoğlu’nun görünmemesi hayırlı olacak!

21 Nisan 2019 Pazar 16:58
CHP’nin İstanbul stratejisi: Canan ortalıkta görünme!

 yeniakit.com.tr  Ankara  Şaibeli İstanbul seçimlerini başarı olarak gören CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sözde bu başarının sırrını Cumhuriyet gazetesi ile paylaştı. Seçmen profili üzerinde araştırma yaptıklarını, seçmen davranışları ve seçmene nasıl ulaşabileceklerinin analizini yaptıklarını söyleyen Canan Kaftancıoğlu, kimsenin etnik ve dinsel kimliği ile ilgili olmayan, herkese eşit bakabilen birini aday göstermeleri gerektiğini keşfettiklerini anlattı.

İstanbul seçimlerine yapılan itirazlar sonuçlanmadan mazbata verilen CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun bu profile uygunluğu nedeniyle aday olarak seçildiğini belirten Canan Kaftancıoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu ve kendisinin, seçim gezileri sırasında Ekrem İmamoğlu’nun yanında bulunmamalarının daha doğru olacağını düşündüklerini ve bu yüzden Ekrem İmamoğlu’nun halk ile teması sırasında yanında olmadıklarını söyledi.

Çamlı: Kandırmaya yönelik olsa da ilk kez doğru tespit yapmışlar!

yeniakit.com.tr’ye konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, kinayede bulunarak CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu “seçmeni tanımalarından dolayı” tebrik etti.

AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, “Çeyrek domuzu 7 dakikada yiyebilen bir ailenin mensubu olarak ilk kez doğru bir tespit yapmışlar. 28 Şubat süreçlerinde ve daha öncesinde ben hep düşünürdüm. CHP’nin kanlı ve zulüm dolu geçmişini gözümünün önüne getirince zulmün sonucu olarak kaybedeceklerini neden düşünmediklerini düşünürdüm. Adaylarının neden normal Anadolu insanına benzeyen birilerinden seçmediklerini düşünürdüm. Üniversiteli kızların başörtüsüne kartal pençesi gibi yapışmalarının kendilerine bir kazanç sağlamayacağını düşünemiyorlar mı diyordum. Sonradan Cenab-ı Hakk’ın bunlara fırsat vermediğini anladım. İlk kez bunu akıl etmişler ama bu akıl şeytani bir akıldır. İşte biraz Yasin okusun, biraz inşallah maşallah desin. Peki ne oldu? Mazbatayı aldı ve o kadar şehidimizin olduğu günde Selahattin Demirtaş’ı beğendi.” dedi.

Seçim sonuçlarının son derece şaibeli olduğunu, altında büyük usulsüzlüklerin bulunduğunu söyleyen AK Parti İstanbul Milletvekili Çamlı, “Sandık kurullarından tutun da sandık başkanlarına, oy kaydırmalara kadar kendi ilan ettikleri 29 bin oy farkı, sadece geçersizlerin sayılmasıyla 13 bine düştü. Partimizin de başvurusunun sonuç getireceğine ve yeniden seçim yapılacağına inanıyorum. Millet nasıl 7 Haziran’daki sonuçtan çok farklı olarak nasıl Kasım’da Aralık’ta ferasetini gösterdiyse inşallah YSK’nın sağduyulu kararı sonrası milletimiz ferasetini gösterecektir.” diye konuştu.

“1 oydan ne olur? 1 oydan örgüt mensupları memur olur!”

Sıkça sorulan “1 oydan ne olur?” sorusunu soran Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Bir oydan; Savcı Mehmet Selim Kiraz’ı Çağlayan Adliyesi’nde şehit eden örgütün mensupları belediyede memur olur, zabıta olur, daire başkanı olur, meclis üyesi olur. Şimdi Cenab-ı Hak tattırdı. Bakın Ekrem İmamoğlu’na. Mazbata aldıktan sonra, üstelik o kadar şehidimizin olduğu gün çıktı Selahattin Demirtaş’ı, Demirtaş’ın siyasetini beğendi. Canan Kaftancıoğlu aslında şunu söylüyor: Milleti kandırdık. Ben ve Kemal bey gibileri milletin önüne gidersek millet bize tokat atar. Çünkü biz millete zulmettik. Bu topraklara, bu medeniyete, bu insanlara ihanet ettik. Biz bu yüzümüzle insanların önüne çıkarsak bize oy vermezler… Kurt hikayesi gibi. Kendilerini una bulayıp halkın karşısına çıktılar. Hile ile mazbata aldılar. Sonra üzerlerindeki unu silkelediler ve altından hain kurt çıktı.”

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Nisan 2019 Pazar 16:58

YORUM YAZ

 • Sher EzSher Ez18 gün önce
  Fakir adlı yorumcu,seninle aynı fikirdeyim, anlamadıgın nokta bu gazetenin bu davranışı desteklenesinin sebebi kuyruk açisı, bir türlü oksigen borusunun kesilmesini hazm edemiyorlar.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer28 gün önce
  İşiniz..gücünüz..RİYAKARLIK-PROVOKASYONLUK-FİTNE-FESAT..Canan..denilen..ucube..ile..Ekrem..İstanbulda..İSRAİL-ABD-siyonizmin..uşağı..olacakların..ayan..beyan..ortada..ÇÜNKÜ..İKİSİ..DE..PROJE..OY..VEREN..VİCDANSIZ..HİPNOZDAKİLER..ASIL..SORUMLU..SİZLERSİNİZ..LİYAKATI..BAŞARISI..İSPATLANMIŞ..BİNALİ..BEY..GİBİ..ŞAHSİYETİ..İSTANBUL..GİBİ..BİR..kENTİ..YÖNETMEKTEN..ALIKOYDUNUZ..YUH..SİZE..GERÇİ..her..şey..bitmedi..ADALET..VE..HUKUK..VARSA..SEÇİM..KEPAZELİĞİ..ancak..SEÇİMİN..TEKRARI..İLE..düzeltilir.
 • MustafaMustafa28 gün önce
  Kaydı elinizden İBB aglayin
 • zeynepzeynep28 gün önce
  İnsanlar büyük harfle yazınca haklı mı oluyor?yoksa zeytinyağı gibi üste mi çıkıyor?
 • TükürükTükürük28 gün önce
  canan kadın el kalkmaz ama balgamlı bi tükürük lazım ona
 • fakirfakir28 gün önce
  yorumlardaki dili gördükçe üzülüyorum bıçak gibi ikiye bölünmüş ülke hiç bu kadar olmamıştı yaşım yaklaşık 50. bu , ayrılan birbirine söven vatandaşlar hiç bir şeyin farkında değil sağduyularını nefisleri örtmüş , empati yok olmuş takım tutar gibi ölesiye parti tutuluyor çocukluğumun tatlı yüzlü Müslümanları yok artık ama bilmiyorlarki düşman tetikte bekliyor ellerini ovuşturuyor ölen yine Anaların çocukları olacak . siz hiç işgali dedelerinizde ninelerinizdendemi dinlemediniz be ey Türkiye toplumu ki didişip helak öncesi ümmetler gibi birbirinizi yiyip Sünnetüllahın gazabını çağırırsınız ?
 • ŞahinŞahin28 gün önce
  Canan denen suratsız embesil kendine dikkat et. Bu ülke sahipsiz değil.Bu kadar yeter...
 • Recep Recep 28 gün önce
  Ak parti teşkilatları yöneticileri bir kere bile Abdurrahman dilipak beyefendiyi okusalardı bu sonuç olmazdı.Dava adamligini değil zenginlesmeyi seçtiler. Dava adamları fakir gariban ama kendileri maşallah servet içinde yuzuyorlar bir kibir burjuvazi var. Bunu gormuyorlarsa yazık diyorum
 • misafirmisafir28 gün önce
  Yorumlara bakincaguluyorum. Canan Hanim doktor....
 • KEMALİSTKEMALİST28 gün önce
  DOĞRU VALLAHİ..ŞU DOĞUDA KAÇ TANE PARTİ İKİ BÜYÜK OYU ALMIŞ KENTLERİ ALMIŞ RENKLERE BOYAMIŞ BİLENLER ALLAH'INI İNKAR ETMEDEN YAZSINLAR KİM KİMLE ANLAŞMALI
 • Türk MilletiTürk Milleti28 gün önce
  Şehit sözünden nefret eden ..e. Domuz eti yiyen ..
 • zeynepzeynep28 gün önce
  ortalıkta görülmezse ne olacak ki insanlar her şeyin farkında.İnsanları aptal yerine koymayın.
 • KINAMIYORUMKINAMIYORUM28 gün önce
  nursuz sifatini gördükce aklima zangoc geliyor münafikoglu ekrem. provokatör dinsiz imansiz islam düsmani hirsizlar.
 • SamSam28 gün önce
  Teröriste parçasi islam düsmani domuz yiyen pislik bu kadin vatan hainidir, oy hirsizi Ekrembekle bakalim sonuç ne çikacak....
 • ........28 gün önce
  tüh artik domuzu paylasmak zorunda kalacaklar. papazoglu teröristi rudawa cik bu ülkede ne senin ne de esetci alisiz domuz yiyen es baskanin yeri yok.
 • dimitrizâdedimitrizâde28 gün önce
  hepsi boş konuşmalar. istanbul'da bu tartışmalı ve henüz kesinleşmemiş şaibeli başarılarının tek nedeni her türlü terör gruplarına yeşil ışık yakmış olmaları. evet bunu güzel yaptılar ve oylarını aldılar bu terör çevrelerinin. ama zaten bu terör grupları da ak partinin yılmaz mücadelesinden bıktıkları için ak parti gitsin de gerisi önemli değil modunda oylarını kullandıkları için başarıları gene sağlam bir zemine oturmuş değil.yıllardır ak partili bürokratlar tarafından haksızlığa mobinge uğramış ve buna rağmen ak partiye oy veren bir memur olarak söylüyorum bunu. hatta referansım fetö düşmanı olduğu için ak partili belediyeden işten çıkarılmışlığım bile var geçmişte. terör örgütlerinin güldüğü yerde ben yokum. patates biber edebiyatı sökmez bana.
 • KEMALİSTKEMALİST28 gün önce
  CANAN, EVET NİHAYET PARTİ İÇ İŞLERİNDE KALMALI SÖYLEDİK BUNU..
 • Doğrucu DavutDoğrucu Davut28 gün önce
  Bir de Ahmet Hamdi ÇAMLI, Berat ALBAYRAK, Osman Aşkın BAK anlasalar ortalıkta görünmediklerinde kazanacaklarını...
 • KINAMIYORUMKINAMIYORUM28 gün önce
  Terör yancıları bukalemon hırsız vesayetin artılkarı. Sizi başımıza musallat eden kafir abd ve yahudistan korksun artık mazlumların ahından.
 • eski chplieski chpli28 gün önce
  alengirli işler kim kimi şişler.hey huluma huluma katık koydum tuluma geleceksen erken gel köpeck gibi uluma...!vay benim milletim vatanım be ne günlere kaldın.bu zihniyet 15temmuz gecesi edirne bldybaşkanı itiraf eder darbeyi yaptık diye.adanada şehit yakınlarına hakaret eder chp...miting ortakmış başka örgütler varmış diye türk bayrağı açtırmazlar chpli kadına.vay yavrum vay....uyuyun be kardeşim sizde aman tepki göstermeyin erdoğan kalıverir sonra başınızda.siz sığlaştırın milli meseleleri ve taraf belirtmeyin böyle yapın bizde inatla milli meseleye kim sahip çıkarsa arkasında birleniriz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019