CHP’li Yılmaz'dan skandal F-35 açıklaması!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan milletvekili Öztürk Yılmaz, F-35 savaş uçaklarının Türkiye'ye 21 Haziran'da teslim edileceğini hatırlatarak, "Bu yapılan seçim öncesi bir rüşvettir" diye konuştu.

14 Haziran 2018 Perşembe 15:52
CHP’li Yılmaz'dan skandal F-35 açıklaması!

Seçim bölgesi Ardahan’da çalışmalarını sürdüren CHP Genel Başkan Yardımcısı Ardahan milletvekili Öztürk Yılmaz, parti binasında açıklama yaptı.

ABD'nin F-35’lerin teslim tarihinin seçimden 3 gün önceye denk gelmesini eleştiren Öztürk, şunları söyledi:

"F-35 SEÇİM MALZEMESİ"

"ABD firmasının 21 Haziran’da F-35’lerin teslimi konusunda bir açıklama yaptığını biliyoruz. Esasen ABD ile AK Parti hükümeti basın önünde çatışıyormuş gibi görüntüler vermelerine rağmen, bu seçim öncesi bir rüşvettir. Bu açıkça seçim öncesine getirilmek suretiyle bir şov yapılması, işte biz böyle güçlüyüz, dünya ile ilişkilerimiz gayet iyi, savunma alanında gayet iyi gidiyor görüntüsü verilmesine dönük bir tarih programlanması olarak görüyoruz biz bunu. AK Parti’nin hükümet olarak hem içerde, hem dışarda, içinde bulunduğu açmazı aşabilmek için bütün ulusal konuları seçim malzemesi yapması, seçime dönük ve seçimle alakalı her şeyi gündeme getirmesi ibretlik bir durumdur.

Ama ne olursa olsun, bütün her şey kamuoyumuzun gözü önünde oluyor. Sözüm ona, içerdeki bütün adımlar seçime dönük oluyor. Dışardaki bütün konular, Membiç planı, ABD’den F-35 alımı, AB ile bir yakınlaşma gibi gösterilmesi, güya vize kolaylığının sağlanacağı şeklinde bir imada bulunulması, bunların hepsi 24 Hazirandaki seçim öncesi içerideki kamuoyumuzu aldatmaya, yanıltmaya yönelik bir çalışma olarak görüyoruz. Bir algı operasyonu yapılıyor açıkçası."

 

Haber Tarihi: 14 Haziran 2018 Perşembe 15:52

YORUM YAZ

 • yakamoz42yakamoz425 ay önce
  Sizin ne melanet bir zihniyete sahip olduğunuzu ben 48 yaşındayım yaşarken yine büyüklerimden ve dedelerimin anlattığından müslümanın inancı ve İslam dini ile nasıl mücadele ettiğinizi muslamana kendi inancı ile yasama şansı vermediginizi çok iyi biliyoruz. Allahım sizin bozuk zihniyetinize inşaallah bir daha fırsat vermesin. Yahudiliğin alameti farikası şapkayı bu millete dayattiniz ve karşı gelen ve en ufak itiraz edenleri istiklal mahkemesi diye uydurma bir oluşumla savunma almaksızın en geç bir saat içinde 100 binden fazla kisiyi asarak şehit ettiniz. Birde utanmadan Tayyip Erdogana diktatör diyorsunuz. Adam kimin canına kastetmis. Bu halktan hala % 70'i hala sizin ne kadar bozuk bir oluşum olduğunuzu biliyor ve ne yapsaniz etseniz bu halktan bir kez daha tokati yiyeceksiniz. Ve siz iktidar olmadan Rabbim nurunu tamamlayacaktir.
 • Gerizekali angutGerizekali angut6 ay önce
  Ucaklar Turkiye ye bi sene sonra gelecek angut! Devlet pkk'li Teroriste vurur, bunlar secim zani der. Acilis yapar, secim zamani" derler. Hain angutlar
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş6 ay önce
  astırla ne rüşveti şerefsiz pkk lı
 • MAKCAY3MAKCAY36 ay önce
  BU KADAR TÜRKİYE DÜŞMANI OLMANI NEYE BAĞLAMAK GEREK BİLMİYORUM,ARDAHANLI OLDUĞUM İÇİN SENDEN SIKILDIM HAİNLİK YAPMA BİRDE İYİ BİR ŞEY KONUŞ YADA SUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUS
 • alperenalperen6 ay önce
  ecevit gibi boyun bukulmediginden zoruna gidiyor it ssurusunu. isterse vermesinler caresine bakariz diyecek kadar cesaretli bir iktidari vatan haini itler sadece anlamiyo.
 • CihangirCihangir6 ay önce
  Ya bi adam bi kadar mi ... çıkar. Lan her açıklaması baştan sona skandal. Bu memleketin suyunu içip nasıl böyle olur insan anlamıyorum

Günün Karikatürü

12 Aralık 2018