CHP'li Engin Altay'ın 10 Mart'ı neden işaret ettiği ortaya çıktı

Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, 31 Mart'ta yapılan usulsüzlüklere ilişkin çok çarpıcı bir paylaşımda bulundu. Sofuoğlu, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın seçimlerden önce neden 10 Mart'ı işaret ettiğini yorumladı.

18 Mayıs 2019 Cumartesi 04:40
CHP'li Engin Altay'ın 10 Mart'ı neden işaret ettiği ortaya çıktı

Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, yerel seçimlere ilişkin dikkat çeken bir paylaşım yaptı. 

Ebubekir Sofuoğlu, CHP'li Engin Altay'ın 27 Şubat'taki '10 Mart'ta İstanbul bizim olacak' açıklamasının arkasında başka şeyler olduğunu ortaya çıkardı. Altay'ın işaret ettiği 10 Mart'ın, 20 bine yakın kamu görevlisi olmayan kişilerin sandık kurullarına sevkini yapan Geçici İlçe Seçim Kurulları'nın belirlendiği tarih olduğu ortaya çıktı. 

Ebubekir Sofuoğlu paylaşımında, "27 şubat 2019'da İstanbul'u nasıl kazanacaklarının 10 martta belli olacağını söylemesinin, sandık usulsüzlüklerinin yapıldığı, 20 bine yakın kamu görevlisi olmayanların sandık kurullarına tayin edildiği İLÇE SEÇİM KURULLARININ 10 Martta belirleneceğiyle alakası olabilir mi?" ifadelerine yer verdi.

Sofuoğlu'nun paylaşımına birçok kişi destek verirken, "10 Mart'ta sadık kurullarının belirlendiği tarihi şimdi öğrendik. Israrla neden 10 Mart dedikleri şimdi ortaya çıktı" yorumları yapıldı.

Altay 10 Mart'ı neden işaret ettiğini geçiştirmişti

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "10 Mart'ta herkes İstanbul'u CHP'nin aldığını tayin ve tespit edip kabullenecek" dedi. Neden '10 Mart' tarihini verdiğinin sorulması üzerine ise ekonomik ve toplumsal gidişatın 31 Mart'ın beklenmesine gerek bırakmayacağını söylemişti.

10 Mart'ta neler olacak? 

20 bin usulsüz sandık görevlisi

AK Parti'nin YSK'ya verdiği itiraz dilekçesinde, 31 Mart yerel seçimlerinde kamu görevlisi olmayan 20 bin sandık kurulu üyesinin görev yaptığı belirtilmişti.

MHP Genel Başkanı Bahçeli: (10 Mart iddiaları) "Bu söylemler yanlıştır. Bunu denemek isteyenler varsa ortaya çıksınlar. Türk milleti 15 Temmuz'daki verdiği cevabı kat kat verecektir."

CHP'li Engin Altay'ın 10 Mart'ı neden işaret ettiği ortaya çıktı

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2019 Cumartesi 04:40

YORUM YAZ

 • Hakkı SöyletHakkı Söylet6 gün önce
  Fesubhanallah !Hırsızın, haşhaşinin, eli kanlı teröristin, münafığın birleşimiyle oluşmuş usa destekli suç örgütüyle nasıl başedilir !Rabbim feraset, dirayet nasib etsin Muslimanlara !
 • kuntakintekuntakinte6 gün önce
  doğru diyorsun hocam ancak Ak parti hala ilçe Seçim Kurullarının değiştirilmesi yönünde itiraz hakkını kullanmadı yine aynı hakimler bu sefer başka bir sorun olacak bunu algılıyamıyormu koskoca Ak parti nerde bu danışmanlar Hukuk uzmanları milletvekilleri danışmanlar nerdesinin oleeeen bir taneniz yokmu bu itirazı yapacak ben vatandaş rıza ben mi yapayım yoksa hepinizi Başkana mı havale edeyim haa anladım siz yatın nasılsa ERDOĞAN var o gereğini yapar ÖYLEMİ DEMEKKİ ÖYLE
 • Paşa Paşa 6 gün önce
  Hırsız chdp yapar bunların alayı hırsız
 • İs-hakİs-hak7 gün önce
  Nerede hırsız varsa allah hepsinin belasını versin kıravatlı hırsızlarında mesela engin altanında allah belasını versin hırsız engin maçan sıkıyorsa beni mahkemeye ver sözümün arkasındayım ayrıca içindeki pislik suratına vurmuş ama anlamazsın nato kafa nato mermer.
 • hasanhasan7 gün önce
  Tabi, CHP 10 martta bu 20 bin kisiyi sandik gorevlisi olarak atadi, sonra da saf gibi bu tarihi isaret etti. Ramzandayiz mubarekler, bari su mubarek ayda iftiradan uzak durun.
 • HarunHarun7 gün önce
  Vurun kafirlerin başını
 • Oktay arkali Oktay arkali 7 gün önce
  Devlet memuru olmayan 20 bin sandik gorevlisi 1 oy iptal etmis olsa chp adayi demekki 31 martta kazanmis hukumey uyumus ilce secim kurulu hakimler arastirilmali
 • Mustafa Özkan Mustafa Özkan 7 gün önce
  İstanbul hırsızlıkla alınmadı İstanbul 1453 Fatih sultan Mehmet han ordusuyla evliya ve dualarıyla aldı
 • Yavuz 1517Yavuz 15177 gün önce
  Bu hırsız, faşist, lâik'çi çomarlar zannettilerki AK PARTİ'den çaldıkları oylarla PAYİTAHT'ta başkanlık yapacaklar. Bu güzel şehri yedirirlermi size. Bu lâik'çi yobaz çomarlar ömrü billâh bir daha rüyalarında dahi İSTANBUL'u kazandıklarını göremezler. Sandık başlarına yerleştirdikleri hırsızlarla dahi İSTANBUL'u kazanamayan bukalemun ekrem müdafa bundan sonra işsiz bir adam olarak yoluna devam edecek. Siyasi gülüşün ona bir faydası olmayacak. Daha geçici başkanken bile belediyenin içini boşaltan, veri tabanını kopyalatıp efendilerine taktim edecek bir adama İSTANBUL halkı bir daha hırsızlıkları dahil, bu kadar oy vermez. Bukalemun ekrem, sen ilk önce soyadını neden değiştirdin, bizlere onu açıkla. Merak ediyoruz. Bu fetö aparatı İSTANBUL'u çok kötü kaybedecek. ÇÜNKÜ, ÇALDILAR. HER ŞEY İSTANBUL İÇİN DAHA GÜZEL OLACAK.
 • Yunus 16 Yunus 16 7 gün önce
  VAY ŞEREFSİZLER VAY, HIRSIZLAR. SAHTEKARLAR, HIRSIZ KÖPEKLER. BİZ VATANDAŞLIK GÖREVİMİZİ YAPMAK İÇİN SANDIKLARA GİDECEĞİZ ORGANİZE ÇETE FTÖCHDPKSDTIYI TERTEMİZ İNSANLARIN OYLARINI ÇALACAK. ALÇAKLAR, AMERİKAN KÖPEKLERİ

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Mayıs 2019