CHP’li belediyelerden ‘pis kokular’ geliyor

CHP’nin elindeki iki önemli belediye birden çökme aşamasına geldi. İzmir Büyükşehir Belediyesi, kenti teslim alan kötü koku karşısında çaresiz kalıp İzmirlileri rezilliğe terk ederken, Şişli Belediyesi’nde de maaşlarını alamayan işçiler kazan kaldırdı. Maaş eylemi başlatan işçiler, ‘ödeme sözü’ üzerine dağıldı.

12 Eylül 2018 Çarşamba 12:08
CHP’li belediyelerden ‘pis kokular’ geliyor

CHP’nin parti teşkilatında kendisini gösteren yönetim aczi, seçimlerde üstünlük kurabildikleri yerleşim yerlerinde de ortaya çıkıyor. Türkiye’nin en büyük üçüncü kenti ve en büyük sanayi kentlerinden biri olan İzmir’de kent haftalardır kötü kokuyor. CHP’nin elindeki büyükşehir belediyesi, kötü koku sorununu çözmek bir yana, kokunun nedenini bile güvenilir şekilde çözemediği için eleştiriliyor.

CHP’nin yerel seçimlerde üstünlük sağlayabildiği yerleşimlerden bir diğeri olan Şişli’de ise bambaşka bir sorun ortaya çıktı. Şişli Belediyesi’nde çalışan işçilerin maaşlarını alamadıkları ortaya çıktı. Maaş alamayan bir grup işçi eylem yapmak üzere belediye binası önünde toplandı. İşçiler, kendilerine verilen ödeme sözü üzerine dağıldı.

İZMİR’DE KOKU REZALETİ

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül ise yaşanan koku olayının Büyükşehir Belediyesinin beceriksizliğinin bir sonucu olduğunu, İzmir halkına eziyet edildiğini ifade etti.

Belediyenin bu sorun karşısında önceden tedbir alması gerektiğine dikkati çeken Şengül, şunları kaydetti:

“Bu uzun süren ihtimallerin sonucu. Geçmişte kanal projesi yapılırken, projesine uygun bir şekilde yapılmadı. Maliyeti düşürmek için projedeki kanallar daha da küçültüldü. Arıtma tesislerinde ciddi sıkıntılar var. Kanallarda toz toprak birikti, kanalların büyük çoğunluğu tıkandı. Kurban Bayramı vesilesiyle belki kanallar iyice doldu, birçok kez de arızalandı. Hâlâ bir şey yapmıyorlar, görmezden geliyorlar. İzmirliler bu kokuya mahkûm edilmiş durumda. Yağmur yağsa da koku kendiliğinden gitsin beklentisi içindeler, geçici çözümlerle bu olmaz.”

Sorunun çözülmesi için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na günler öncesinden çağrıda bulunduğunu hatırlatan Aydın Şengül, konunun sürüncemede bırakıldığını, çağrılarına rağmen bir yetkilinin kendilerinden destek istemediğini aktardı. İzmir Çevre ve Şehircilik Müdürü Selahattin Varan, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Sırrı Aydoğan’ın kentte etkili olan kötü kokunun nedenini bulamadıklarına yönelik sözlerine ilişkin, “Atık kanalları kokuyor, onları yıkayacaklar. Bir de Çiğli’deki çamur atıkları kokuyor başka bir şey yok. Araştırdık, kokunun bunlardan kaynaklandığını tespit ettik. Arkadaşlarımız kokunun sebebibi sözlü olarak iletiyorlar, önümüzdeki günlerde de yazılı olarak ileteceğiz” dedi.

ŞİŞLİ’DE MAAŞ KRİZİ PATLADI

Şişli Belediyesi’nin maaşlarını ödemediği gerekçesiyle belediye önünde eylem yapmak için toplanan bir grup işçi, ödeme sözü verilmesinin ardından dağıldı.

Çağlayan’daki belediye binası önünde toplanan belediyenin temizlik işleri birimine bağlı yaklaşık 100 işçi, uzun zamandır maaşlarının ödenmediğini ileri sürerek, basın açıklaması yapacaklarını bildirdi.

Belediye önüne gelen DİSK/Genel-İş İstanbul 3 Nolu Şube Başkanı Şenol Erdem, işçiler adına belediye yetkilileriyle görüştü. Erdem, görüşmenin ardından Şişli Belediyesi tarafından saat 15.00’te çalışanların maaşlarının ödenmesi konusunda söz aldıklarını belirterek, işçilerden eyleme son vermelerini istedi. Bu sırada bazı işçiler duruma tepki gösterdi. İşçiler, açıklama üzerine belediyenin önünden ayrıldı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Eylül 2018 Çarşamba 12:08

YORUM YAZ

 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş5 ay önce
  tc içindeki hıristiyan bilhassa yahudileri çok sıkı denetleyin. chpkk hıristiyanların kurduğu bilhassa yönetiminde yahudilerin türk isimleri altında yönettikleri partidir. atatürkçülük maskeleridir. Nasıl ki dini ve dini duyguları istismar edenler varsa Atatürkü ve onun fikirlerinide istismar edenler var bu chpkk dır. chpkk bilhassa bu yahudilerin destekledikleri vede türk isimleri altında yönetttikleri partidir. bunlar chpkk dan temizlenmedikçe chpkk özüne dönemez , böyle çoookk pis kokuları çekersiniz. müslüman chpkk lılar uyanık olun.
 • uzman analistuzman analist5 ay önce
  asıl pis koku borsada vakıfbanktan geliyor..sanki batıyor..**borsaya bakın vakıfbankta neler oluyor..piyasalar darmadağın oldu.vakıfbank yüzünden.**
 • DERAMISTDERAMIST5 ay önce
  CHP NIN SECMENLERINDENDE PIS KOKULAR GELIYOR AYNI CHP BELEDIYELERINDEN GELEN PIS KOKULAR GIBICHP NIN KENDISINDENDE PIS KOKULAR GELIYOR ATATÜRKÜN PARTISINI TERÖRIST PARTISI YAPTI KILICDAROGLU ATATÜRK TÜRKIYE ICIN TERÖRISTLER VE DÜSMANLARA KARSI SAVASTI BAKIYORUM ARTIK CHPKKHDP ILE BERABER SECIMLERE GIRIYORLAR YAHU BU CHP YE OY VEREN SÖZDE KEMALISTLER ATATÜRKCÜLER HEPINIZMI PKK CI OLDUNUZATATÜRK SIZIN GIBI KEMALISTLERIN ILE ATATÜRKCÜLERIN AMK PIS VATAN HAINLERI .
 • KEMALİST 1453KEMALİST 14535 ay önce
  ZATEN HEP CHP Lİ BELEDİYELERDEN PİS KOKULAR GELİR.AKP Lİ VE MHP Lİ BELEDİYELERDEN HİC HEMDE HİC PİS KOKU GELMEZ..
 • muratmurat5 ay önce
  hiç şaşırmadım.kamunun malını çalan,menfaatine yontan,kamunun malını israf eden hesabını nasıl verecek?benim hafsalam almıyor.vallahi aciz kalıyorum.en az 80 milyon davacı, geleceği de etkileyeceği için kaç kişi davacı olur ilahi adalette belli değil.
 • Ömer DagÖmer Dag5 ay önce
  Hakikaten CHPli belediyenkötükokular geliyor İstanbulda ir şey yok. Yaznızbirazyagmur yagdımı Vatandaşınevleriğni sel götürüyor.
 • Şeref KazanŞeref Kazan5 ay önce
  Haberi yapan arkadaş chp li belediyelerden bahsederken AK parti belediyelerindende bahsetse yerinde olurdu CHP bildiğimzi chp sadece hırsızlık ve yolsuzluk için var bu kuruluş amacı. AK partiye ne demeli birde onları haber yapsanız .
 • tanyeri17tanyeri175 ay önce
  birde çanakkaleyi görün..çöplük kent görümünde, 5 sene önce başlayan belediye binasının hala kaba inşaatı bitirilemedi yazıklar olsun göreceksiniz,çanakkale köprüsü belediye binasından önce bitecek

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Şubat 2019