• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

CHP’li belediyeden Akit’e ayrımcılık

CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara’da faaliyet gösteren basın kuruluşlarına koronavirüse karşı korunmaları için sağlık kitleri dağıtırken Akit Medya Grubu’nu es geçti. Önceki gün Yavaş’ın mesajının da içinde yer aldığı sağlık kitleri medya kuruluşlarına ulaştı.

Yeniakit Publisher
2020-03-28 09:35:00 - 2020-03-28 09:36:33
CHP’li belediyeden Akit’e ayrımcılık

 Oğuzhan Gültekin  Ankara 

Mansur Yavaş, belediye kaynaklarından karşılanarak hazırlanan kitleri dağıtırken Akit Medya Grubu’na ayrımcılık yaptı. “Allah CHP’li belediyelerin eline düşürmesin” dedirten çirkin tutum, CHP’nin insanlık dışı ideolojik saplantısını bir kez daha gözler önüne serdi.

Rahatsız ettik

Konuya ilişkin bilgi almak amacıyla ulaştığımız ve kendisini “Koordinatör Yardımcısı Elif” olarak tanıtan belediye yetkilisi, “Bu yardım kitleri çok sayıda gönderildi. Dağıtımı da devam ediyor. Eğer listede isminiz yoksa elimizde de tükendiği için gün içerisinde size bu kitleri tedarik etmenin sözünü veremiyorum. Listeyi kontrol etmem gerekiyor” dedi.

Aynı belediye görevlisi, listeyi kontrol ettikten sonra ise ağzındaki baklayı şöyle çıkardı: “Bu konuyu haber yapmak için soruyor olmanız bizi rahatsız etti. Bu yüzden size gönderilen kitleri iptal ettik!” Bu arada, Ankara’daki basın kuruluşlarının büyük bölümüne dağıtılan kitlerin Akit Medya Grubu’nun yanı sıra Sabah-ATV Grubu’na da gönderilmediği öğrenildi.

Ünal: Bu haksızlık

Akit’e konuşan Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Fatih Ünal de ayrımcılıkla ilgili tepkisini şöyle dile getirdi: “Özellikle Akit Medya Grubu başta olmak üzere hiçbir medya kuruluşu böyle bir durumda ayrımcılığa maruz bırakılmamalıdır. Eğer böyle bir şeyde ayrım yapılacaksa hiçbir şey yapılmaması daha faydalıdır.”

 

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

cemşit

Bunda gocunacak bir şey yok. Fitne fesat saçan odakları değil de gerçek gazeteleri çağırmış.
 • Yanıtla

VURAL

ALLAHIM BİZ KORONA VİRÜSÜ ERGEÇ YENERİZ, SEN BİZE İŞBİRLİKÇİ PUTPERESTLERLE OLAN SAVAŞIMIZDA YARDIM ET...AMİN
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23