Bursalı kız çocukları Vodafone ile yarını kodladı

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla Bursa’da kız çocukları, özel bir kodlama eğitimi aldı.

12 Ekim 2019 Cumartesi 10:27
Bursalı kız çocukları Vodafone ile yarını kodladı

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü vesilesiyle Bursa’da kız çocuklarına özel bir kodlama eğitimi düzenledi. Projeyle bugüne kadar Bursa’da 300, Marmara Bölgesi’nde 4 bin, Türkiye’de ise 27 bini aşkın kız çocuğuna kodlama eğitimi verildi.

Dijital dünyanın dili

Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Hasan Süel, “Türkiye Vodafone Vakfı olarak, daha iyi bir gelecek için çocuklarımızın eğitimine destek olmamız gerektiğini düşünüyoruz. Tüketen değil, üreten bir nesil istiyoruz” dedi. Süel, şunları söyledi: “Teknoloji üretebilmek için dijital dünyanın dili olarak kabul edilen kodlamayı öğrenmek gerekiyor. Kodlama eğitimlerimizde çocuklarımız, programlama hakkında fikir sahibi oluyor, yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak çalışmalar yapıyor, kendi hayal dünyalarını oluşturuyor, kendi oyunlarını üretebiliyorlar. Amacımız, kız çocuklarımızı da teknolojinin dili kodlamayla tanıştırmak ve dijital yetkinliklerini artırarak geleceğin mesleklerine hazırlamak. Bu kapsamda, ünlü ‘Çalıkuşu’ romanının geçtiği yer olan Bursa’nın Zeyniler Köyü’ndeki Çalıkuşu Konağı’nda gönüllü kadın eğitmenlerimizin desteğiyle kız çocuklarına özel bir kodlama eğitimi düzenledik. Bu vesileyle, tüm kız çocuklarımızın Dünya Kız Çocukları Günü’nü kutluyoruz.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ekim 2019 Cumartesi 10:27

YORUM YAZ

  • Z Çağla azman .Z Çağla azman .3 gün önce
    Kız çocukları adına yapılan çalışmalar tabiki gurur vericidir. Türk halkı olarak bunlar güzel değerlerdir. Her alanda bayanlara teslim edilen ve ya verilen meşguliyetler başarıyla gelir.bunu anlamak için şöle geriye bakıp dönmek yeterlidir.senin kız çocukların bilge ve başarılı ise gerisi laftır.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019