Bunu da gördük! Velilerden dayakçı öğretmene ilginç destek

Bolu'da Cumhuriyet İlkokulu'nda, tahtaya kaldırdığı 2'nci sınıf öğrencisinin kulağını çekip, tokat attığı anların görüntüleriyle büyük gündem olan öğretmene velilerden destek geldi.

16 Mayıs 2019 Perşembe 11:50

Bolu'da Cumhuriyet İlkokulu'nda, tahtaya kaldırdığı 2'nci sınıf öğrencisinin kulağını çekip, tokat attığı anların görüntüleriyle haberlere konu olan öğretmen G.Y. hakkında, idari soruşturma sürerken, 20 veli imza toplayarak öğretmene destek verdi.

İdari soruşturma başlatılmıştı

Bolu Sümer Mahallesi'nde bulunan Cumhuriyet İlkokulu'nda sınıf öğretmeni G.Y., geçen hafta 2'nci sınıfa ders verdiği sırada bir öğrenciyi tahtaya kaldırdı. G.Y., akıllı tahtanın önünde kulağını çektiği öğrenciden sayı saymasını isteyip, "Vallahi döverim" dedi. G.Y., daha sonra çocuğa tokat attı. Bu anlar ise öğretmenin sınıfta misafir olarak bulunan eski öğrencisi tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Görüntüler, haberlere konu oldu, G.Y. hakkında idari soruşturma başlatıldı.

Aile şikayetçi olmamıştı

Çıkan haberlerin ardından Bolu Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü de çocuğun babası H.E.'yi emniyete davet etti. Baba H.E. emniyetteki ifadesinde öğretmenden şikayetçi olmadığını söyledi. H.E.'nin, öğretmen ile görüştüğünü kendisinden özür dilediğini ve olayı aralarında hallettiklerini söylediği öğrenildi. İfade için çağrılan G.Y. de olay nedeniyle çok üzgün olduğunu ve bir anlık boşlukta meydana geldiğini söyledi.

20 veliden destek imzası

G.Y. hakkında idari soruşturma sürerken, sınıfta eğitim gören çocuklardan 20’sinin velisi öğretmenin okulda eğitime devam etmesini isteyerek Bolu Valiliği’ne dilekçe verdi. Dilekçede, “Çocuğum Cumhuriyet İlköğretim Okulu 2/D sınıfında öğretmen G.Y.’den eğitim görmektedir. Son zamanlarda öğretmenimiz G.Y. hakkında basın ve sosyal medyada çıkan haberlerin abartılarak farklı yerlere çekildiğini üzülerek görmekteyim. Ancak ben öğretmenimizin gerek çocuğuma verdiği eğitimden gerekse sınıf içerisindeki davranışlarından memnunum. Gereğini saygılarımla arz ederim" ifadeleri yer aldı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Mayıs 2019 Perşembe 11:50

YORUM YAZ

 • mustafamustafa7 gün önce
  türkiyedeki eğitim sistemi güç bende döverimde severimde. sonra neden öğretmen bıçaklandı işte cevabı. şiddete şiddet. bu çocukta yarın büyüdüğünde işte bu aşifteden öğrendiğini uygulayacak neden aşifte diyorum çünkü öğretmenler bilgi aktarır şiddet değil. bir öğrenci aşırı yaramaz ise dersten çıkartırsın. eğitim verdiğim zamanlarda ben böyle yapıyordum. madem çocuğun ilgisi yok serseri olmak istiyor kapının önünde sandalyede oturtuyordum. böylece hem sınıf rahatlıyordu hemde serseri olmak isteyen. boş boş iki defa kapı önünde yalnız oturunca aklı başına geliyordu. çünkü ona ceza evine girmeden önceki ilk halini hatırlatıp sonunun ne olacağını gösteriyordum. bugüne kadar bu şekilkde düzelmemiş hiç bir öğrencim olmadı. ha bu arada resmi öğretmen değilim. sadece derneklerde bilgim dolayısıyla ilk ve orta okul öğrencilerine yedek ders veriyordum ücretsiz. arada bu başarıdan dolayı beni merak edip gelen okul öğretmenleri oluyordu. onlara eğitimin ansıl olması gerektiğini hep anlattım ama işet işi ehline vermez isen görüntü bu.
 • ÇARE SİZÇARE SİZ7 gün önce
  Sınırsız özgürlük, özgürlük değildir. Sınırsız çocuklar yarın ülkeyi başımıza yıkar, bunu bilelim. Öğretmen asla abartmadan ve asla alışkanlık haline getirmeden çocukları bir şekilde cezalandırabilmelidir. Disiplin cezası yok, uşaktan okşama yok. Zivanadan çıkmış çocuklar şimdi birbirlerini eziyor, farkında değilsiniz. Yarın büyüdüklerinde toplam diye bir şey ortada kalmayacak.
 • HÜSEYİN HAKAN HÜSEYİN HAKAN 8 gün önce
  hoca kod adlı arkadaş , o şaplağı ufacık çocuğa kimse atamaz ,
 • mehmetmehmet8 gün önce
  ÖĞRETMENİN YERİ GELİNCE ÇOCUĞA İKİ TOKAT ATMASIYLA ÇOCUK GEBERMEZ YA KIYAMET KOPMAZ YA. ÖĞRETMENİDİR. HEM SEVER HEM DÖVER. ÇOCUĞA GEREKTİĞİNDE İKİ TOKAT ATAMAYAN BİR ÖĞRETMENİN ÇOCUĞA VEREBİLECEĞİ HİÇ BİR ŞEY YOKTUR. ÖĞRETMEN BU BASKI ALTINDA NASIL BİR ŞEYLER ÖĞRETSİN.
 • Öğretmen Öğretmen 8 gün önce
  Eyy akit okulda öğretmenlerine afedersiniz belden aşağı küfreden ilkokul öğrencileri var. İşin aslını soruşturmadan haber yapmayın.
 • mehmetmehmet8 gün önce
  Öğrenciye hak tanındığı gün, eğitim sisteminin biraz daha çöktüğü gün olmuştur. bizde öğrenciydik biz korkardık şimdi nesil bıçaklayıp dövüyor tehdit ediyor. Neden, öğretmeni savunacak kimsenin olmamasından dolayı. Her zaman öğrenci haklı olmayabilir bunu gözardı ederek öğretmenleri suçlamak yersiz ve faydasız. Öğrenci okulda lay lay lom olmuş artık.
 • ......8 gün önce
  Layikçidir
 • ahmetahmet8 gün önce
  veliler memnunsa öğretmenden size ne oluyor
 • HOCAHOCA8 gün önce
  İLK ÖNCE ÇOCUKLARINIZA TERBİYE VERİN ÖĞRETMENLERİ LİNÇ ETMEYİN
 • bbtbbt8 gün önce
  haberi haber gibi yapın.öğretmenin kulak çekme (orantılı) durumu olabilir.Abartmayın.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mayıs 2019