• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bugün açıklanan rakamlar hangi gün alınan örneklere ait? Bakan Koca açıkladı

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrasında kameralar karşısına geçen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Yeniakit Publisher
2020-06-03 23:09:00 -

 Taha Emre Özdemir    yeniakit.com.tr 

 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısından sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

'Filyasyon çaslışmalarımız kesintisiz devam edecek'

Şehirlerarası seyahat yasağı kaldırıldıktan sonra filyasyon çalışmalarının aksamaya uğradığı iddialarına cevap veren Bakan Koca, "Sahada altı bine yakın ekibimiz filyasyon çalışmalarını sürdürüyor. Herhangi bir sorun yaşamıyoruz. Bu dönemde de filyasyonu ihmal etmeyeceğiz." dedi.

Günlük açıklanan koronavirüs vaka sayılarının hangi gün alınan örneklere ait olduğu sorusuna da cevap veren Bakan Koca, şunları söyledi:

"Koronavirüs vakalarında kuluçka süresinin ortalaması 5.6 gün. Yani biz bulaşı 6 ya da 7 gün sonra tespit edebiliyoruz. Dolayısıyla bugün tespit ederek açıkladığımız vakaları bir hafta öncesinin sonuçları gibi değerlendirebiliriz."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Okur

Sağlık Bakanının açıklamasını dinledim, bende oluşturduğu algi; Hastane kapasitesi atılmadığı sürece hastalığa yakalanma sayısı çok da önemli değil... Bu mekanik bir düşünce tarzı, insancıl görmedim. Umuyorum Sayın Cumhurbaşkanı da bu düşüncede değildir.
 • Yanıtla

Okura cevap

Okur isimli şahıs insancıl değil demişsin? Bir kaç bin kişi fazla ölmesi mi insancıl, milyonlarca kişinin işsiz kalması mı insancıl? Ülkeyi sen yönetseydi hangisini seçerdin?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı