BTS'nin hedefinde çocuklarımız var! Tek amaçları 'cinsiyetsiz toplum'

BTS adlı Güney Koreli müzik grubunun "Cinsiyetsiz toplum" projesini enjekte etmek amacıyla kurulduğu öğrenildi. BTS'nin kadın görünümlü erkek üyeleri aracılığıyla, toplumlara cinsiyetsiz bir yaşam biçimi sunuluyor. Uzmanların uyarı üstüne uyarı yaptığı bu grup, çocuklarımıza kötü örnek olurken toplumsal cinsiyet eşitsizliğine karşı mücadelede İstanbul Sözleşmesi’nin önemi bir kez daha gündeme getirdi.

11 Şubat 2019 Pazartesi 20:59
BTS'nin hedefinde çocuklarımız var! Tek amaçları 'cinsiyetsiz toplum'

BTS adlı Güney Koreli müzik grubu üzerinden "Cinsiyetsiz toplum" projesinin enjekte edilmesi gençler arasında artmaya başladı. BTS'nin kadın görünümlü erkek üyeleri aracılığıyla "Z" nesli bozulurken Toplumsal cinsiyet eşitsizliğine karşı mücadelede İstanbul Sözleşmesi’nin önemi bir kez daha gündeme geldi.

USMED'den yapılan uyarılarda belirtilen başlıca konular şu şekilde:

- Güney Koreli BTS grubu proje bir gruptur.

- Grubu dünyaya tanıtan kişi Allen DeGeneres oldu. Amerika’da dünyaca popüler ellen show sunuyor ve daha önce bir erkekle evlenmiş boşanmış Portia de Rossi ile kadın kadına evlilik yaptı. BTS 7 ay arayla Ellen Show’a 2 kez katıldı bundan sonra dünya tanıdı.

- Grubun üyeleri cinsiyetlerini tanımlarken kendilerini “tüm cinsiyetlere eşit mesafede” olarak tanımlıyorlar. Güney Kore’de son dönemde erkeklerinde makyaj yapması moda haline geldi. Grubun açılımı ARMY (gençlik için tapınılası gençlik temsilcisi) anlamına geliyor.

"Bu etki altındaki çocuklara cevap verilmesini ve hakaret edilmesini doğru bulmuyorum" diyen Ercan, "onlar muhtemelen bir şekilde büyüleniyorlar ve sevgi depoları doluyor. Bilim insanları psikologlar ve imgebilimciler bu gruba ve bu grup üzerinden yönetilen projeye acil çalışmaları gerekiyor!" uyarısında bulundu.

Ray Kurzweil insanlık 2.0 kitabında şunu diyor “ kusursuz dünyayı Tanrı’nın değil bizim yarattığımız gençler kuracak. Bir nesil yaratıyorlar. Bu çocuklarımızdan 1 kişiyi kaybetme lüksümüz yok, onlar yavrularımız, tehlike büyük!

Güney Kore’de intihar rekor seviyede Doğu toplumunu dizayn etmek için teknolojik olarak ileri durumdaki Güney Kore özellikle seçildi.Güncel verilere göre bir köprüde 40 dakika bir intihar oluyor. 2011 haberinde ise günde 40 genç intihar ettiği verisi var.Ünlüler de intihar ediyor

Nüfus planlaması

Futuristler 2050 yılında dünya nufüsünün 4 milyara 2080 sonrası ise 500 milyona düşürüleceğini öngörüyor. Nasıl olacak? Cinsiyet bitiyor Evlilik bitiyor İntihar artıyor Salgın hastalık artıyor Üreme bitiyor Yapay zeka insan yerine geçiyor.

Dinleyen kitlesinin ergen olması bu çocukların bir tercihi değil bunlar zaten o kitleye hitap etmek istiyorlar çünkü değiştirebilecekleri yaş grubu z nesli,ergen değişik sorunlar ile boğuşan, yaşam becerisi oluşmamış çocuklar o kitleyi yeniden yazılım yükler gibi inşa ediyorlar!

Hayran kitlesi genellikle 15-16 yaş altı olan BTS'nin 'cinsiyetsizleştirme projesi' olduğuna işaret eden gazeteci Mehmet Ali Önel, sosyal medya hesabından attığı tweetlerle, BTS grubunun gençleri vahim bir noktaya getirdiğini belirtenlerden..

BTS'nin kadın görünümlü erkek üyeleri

'Cinsiyet eşitliği' meselesini masaya yatırdıklarını ifade eden ve BTS fanlarının tepkisiyle karşılaştığını belirten Önel, "Beyaz Tv'de Bir AB projesi olarak Türkiye'de yaygınlaştırılmak istenen "cinsiyet eşitliği" meselesini konuştuk. Bu çerçevede Koreli müzik grubu #BTS'nin kadın görünümlü erkek üyeleri arka fonda ekrana geldi. BTS'nın ergen fanlari 10 bin civarı tepki twiti attı." dedi.

MEB ve Çalışma Bakanlığı'na çağrı

Milli Eğitim ve Aile Bakanlıklarına çağrıda bulunan Önel "Buradan @tcmeb ve @ailevecalisma bakanlıklarına çağrımdır. Lütfen #bilistedim tagi altına yazılan yorumları inceleyiniz. Bu yorumlarda gençlerin unisex kişilik ve 3.cinsiyet meselesine bakışını görebilirsiniz. Malesef bu mesele sanıldığından çok daha vahim noktalarda." ifadesiyle tehlikeye işaret etti.

Küresel odakların cinsiyetsizliği yaygınlaştırmaya çalıştığını ifade eden ve durumun vehametine dikkat çekerek anne-babaları uyaran Önel, "Küresel odakların; müzik, sinema ve moda yoluyla yaygınlaştırmaya çalıştığı nötr cinsiyet, unisex kişilik veya 3.cinsiyet faaliyetlerinin Turkiye'de geldiği aşama #bilistedim tagına ve bana yazılan yorumlarda açıkça görülüyor. Tablo vahim! Başta ebeveynler herkese duyurulur." dedi.

Gençlerin eşcinsel sapkınların renklerini kullandığına dikkat çeken Önel, "Moda, müzik, sinema ve tv yoluyla "cinsiyetsiz toplum" oluşturma projesinin geldiği nokta zincir mesajlarima gelen yorumlarda çok net görülüyor. Gençlerin kör kütük hayran olduğu cinsiyetsiz #BTS grubunun kullandığı renklere dikkatinizi çekiyor ve artık bu konuyu kapatıyorum." ifadesinde bulundu.

Toplumsal cinsiyet eşitsizliğine karşı mücadelede İstanbul Sözleşmesi’nin önemi

İstanbul Sözleşmesi’nin maddelerinden biri, metinde LGBT bireylere yönelik ayrımcılıktan doğrudan ve net bir biçimde söz etmesi. Sözleşmenin “Temel Haklar, Eşitlik ve Ayrımcılık Karşıtlığı” başlıklı 4. Maddesi’ne göre “Bu sözleşme hükümlerinin taraflarca uygulanışında, özellikle de mağdurun haklarını koruyacak tedbirler alınırken; cinsiyet, toplumsal cinsiyet, renk, dil, din, siyasi veya başka görüşler, ulusal veya toplumsal köken, ulusal bir azınlığa mensubiyet, mülkiyet, doğum, cinsel yönelim, cinsiyet kimliği, yaş, sağlık durumu, engellilik, medeni hal, göçmenlik veya mültecilik statüsü veya başka statüler temelinde hiçbir ayrımcılık yapılmayacaktır.” Ayrıca sözleşme, hane içi şiddetin tanımını yaparken “eş” kavramı ile birlikte “partner” kavramını da ele alarak LGBTİ+ (lezbiyen, gey, biseksüel, transeksüel ve interseks) bireylerin içerisinde olabileceği Medeni Kanunda tanınmayan ilişkilerde yaşayabilecekleri hane içi şiddet vakalarını da kapsamakta.

İstanbul sözleşmesi nedir ?

Avrupa Konseyinin oluşturduğu uzmanlar grubu Kadına Yönelik Şiddet ve Hane İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadele için Geçici Komite (CAHVIO) kurdu. İstanbul Sözleşmesi CAHVIO’nun 2009-2010 yılları arasındaki yoğun çalışmalarıyla kadına yönelik şiddet alanında bağlayıcılığı olan ilk ve en geniş kapsamlı sözleşme olarak ortaya çıktı.

Sözleşmenin kısa adı “İstanbul Sözleşmesi” 2011 yılının ilk yarısında Avrupa Konseyi’nin dönem başkanı olan Türkiye hükümetinin yoğun çabaları ile 11 Mayıs 2011’de İstanbul’da imzaya açılmış olmasından dolayı konuldu. Sözleşmenin hem ilk imzacısı, hem de parlamentosunda onaylayarak sözleşmeye taraf olan ilk ülke Türkiye. Sözleşme 1 Ağustos 2014 tarihinde, 10. üye ülkenin onay mekanizmasını tamamlamasından sonra yürürlüğe girdi. Şu anda (16 Kasım 2018 itibari ile) sözleşmeye taraf 33, imzacı olup da henüz taraf olmamış 13 devlet var.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Şubat 2019 Pazartesi 20:59

YORUM YAZ

 • iy buralar yine mal dolmusiy buralar yine mal dolmus1 ay önce
  Mehmet denen adam:of populer deyilim acaba ne yapsam*internete girer ve BTS in kirdigi rekorlari gorurmehmet:ben en iyi bts e laf atiyim birsurude fanlari var POPÜLER OLDUN AMA GAZETECILIGINLE(!!!???)DEGIL MALLIGINLA
 • Akit bokAkit bok2 ay önce
  Bts cinsiyetsiz değil bana kendimi sevmeyi ögrettiler erkek grubu donlemek her kız için doğal
 • MerveMerve3 ay önce
  Valla dogru ben bile bts yi anneme gosterdim bana dediki bunlar ne biçim erkek ilk gosterdimde kadın sandı annem malesef turkiye de bu cinsiyetsizlik yaygınlaşıyor ben buna çok şaşırdım korede intiharın çok olmasına biz gençleri uyardıgınız için teşekurler
 • bts sonuna dek bts sonuna dek 3 ay önce
  MALMISINIZ ONLARIN KÜLTÜRÜNDE NORMAL OLAN BİŞEYİ KENDİ KÜLTÜRÜNÜZE GÖRE YORUMLAYIP MAL MAL KONUŞMA HAKKINI SİZE KİM VERDİ BTS GRUBU HİÇ BİR ZAMAN EŞİT CİNSİYETLİYİZ DEMEDİ VE MADEM GRUPTAN NEFRET EDİYORSUNUZDA BUNLARI SÖYLEDİKLERİNİ NERENİZDEN UYDURUYORSUNUZ ALLAHIM YARABBİM YA BTS E ASLA LAF YOK TÜM ARMY ARKADAŞLARADA TEŞEKKÜR EDİYORUM BTS İ ASLA KARALAMA HAKKINIZ YOK VE YILLAR GEÇTİKÇE YÜKSELİYORLAR ONLAR BİR EFSANE SİZDE BÖYLE YALAN HABERLER YAYMAYI KESİN KISKANMAYIN ABİ YA KISKANIYONUZ DİYE NELER YAPIYONUZ SIRF TÜRK KIZLARI SİZİ TATLI BULMUYOR DİYE KAFANIZCA BİR YOL GELİŞTİRMİŞSİNİZ
 • KxjxjjKxjxjj3 ay önce
  Hepiniz geri kafalisiniz
 • ......3 ay önce
  Allah'ım sen bana sabır ver Ya Rabbim çıldırıcam yeter lan yeter size laf etmicem ARMY ler toplanin bu insanları ( insan kelimesi kullandigim için özür dilerim) BigHit yardımıyla dava ediyoruz buna hakkımız var bakın ne yazıyor BTS ARMY sözleşmesinde'BTS grubunun fanlarına hakaret yargılama ARMY diye yargılama SEVDİĞİ ŞEYLERE SAYGI DUYULMAMASI TAKTİDE ARMY veya ARMY LER O KİŞİ veya KİŞİLERE DAVA AÇMA HAKKINA SAHİPTİRLER.' şimdi sıra bizde ARMY arkadaşlarım hep beraber böyle en ufak hatalarında onları DAVA adicez aynı onlarin bizi dışladığı gibi ben yaptım hemde bir çok kez işe de yaradı bende sizde deneyin. ARMYXBTS FOREVER. Bu kadar bitti
 • Admin Admin 3 ay önce
  Düşüncelerinize saygı duyuyorum ama insanları giyimleri ve tarzları yüzünden yargılayamazsınız buna hakkınız yok ayrıca ülkemizde o kadar pislik, varken o kadar olay yaşanırken BTS 'e dikkat çekmeniz yanlış çocukları ilk önce dibimizdeki sapıklardan kurtarmalıyız ve söylediğiniz grubun bunlarlada bi alakası yok lütfen prim yapıcak başka bişey bulun
 • AysegulAysegul3 ay önce
  Ben bir army olarak yaptığınız şeyi doğru bulmuyorum onlar bir erkek lütfen biz armyler onları öyle seviyoruz
 • BTS CİNSİYETSİZ DEĞİL SLK BTS CİNSİYETSİZ DEĞİL SLK 3 ay önce
  ALTIÜSTÜ BUDRA SÜRÜYORLAR NEYİN KAFASI ABİ SİNİRLENDRMEYİN BENİ ERKEK OLDUKLARI HER YANINDAN BELLİEXO DA PUDRA SÜRÜYO CİNSİYETSİZ DİYOMUSUNUZ HERŞEYİ KISAKANMAYIN!!
 • DemirDemir4 ay önce
  Ben bts seviyorum inanmıyorum
 • BTSBTS4 ay önce
  nediyonuz siz lann!!!!
 • Bir küçük ARMYBir küçük ARMY5 ay önce
  Lan gerizekalılar şimdi bu yedi güzel adam mı nötr cinsiyet! Ahahaha güleyim bari. Sizin o bok kadar beyniniz algılamıyor sanırım. Onlar ne yaptı size?Bir kere Allah (c.c.) herkesi eşit yarattı. Senin ona ya da buna cinsiyetsiz demeye hakkın yok!!!
 • dckmkdckmk5 ay önce
  Saçmalamayın ya boş boş işler yapıyosunuz üstelik BTS üyeleri hiçbir zaman kendilerine kadın ve erkeğe yarı mesafede gibi bişey demedi
 • efeefe5 ay önce
  bence tamamen yalan hükümet görevlileri iç sorunlara baksınlar mal mal haber yapıyorlar ve cinsiyetsizlerde sizlersiniz
 • sudesude5 ay önce
  manyak misiniz? bizi dusundugunuzu mu zannediyorsunuz oyleyse lutfen biran once bizi dusunmeyi kesin biz bts ile mutluyuz tamammi ?
 • Jimin delisiJimin delisi6 ay önce
  Bu ülkede nasıl olaylar oldu nasıl sapıklıklar...Bir dahaki sefere BTS e laf etmeden önce bu ülkeye de bakın insanlara iftira atmaktan utanmayan bir ülke olduk biz.Utanmalısınız!!!
 • Bts'i sonsuza dek sevicezBts'i sonsuza dek sevicez7 ay önce
  Yeterrrrrrrrrrrrrrr
 • BTS ARMY LER MASUM.BTS ARMY LER MASUM.7 ay önce
  Bakın, anlamakta hepiniz zorluk çekiyorsunuz. Bu K-Pop sizin yapmadığınız şeyi yapıyor. A-Pop'ta. Kendi açımdan konuşmak isterim. Değersiz ve işe yaramaz hissediyordum. Ama dinlediğim bu şarkılar beni mutlu ediyor buna siz ne cürretle karışırsınız? Kusura bakmayın ama ben onları dinlemeyi seviyorsam ve biz bunu seviyorsak buna karışmayınız. Başka işleriniz yok mu gerçekten? Bu dediğiniz üzere ERGEN toplumuna biz GELİŞME ÇAĞINDA Kİ BİREYLER DİYORUZ. Bizler bu dönemde yanlış anlaşılırız. Büyüğüz ama her şeyi yapamayız da. Düşüncelerimiz bizi boğar. Ve bazen depresyona bile gireriz. Sizin şu an yapmanız gereken şey BTS böyle, BTS şöyle onları dinlemeyin diyerek afedersiniz ama prim kasmak değil. Mesela Harry Potter? Onun da hayran kitlesi fazla? Selena Gomez Justin Bieber. Bunlar da çok sevilen şeyler? Ama biliyor musunuz? Sizin gibiler yüzünden ülkemden utanıyorum. Çünkü diğer ülkelerde "Selena'nın başarısı, BTS'in başarısı, JK Rowling'in başarısı" vs iken. Burada yapılana bakınız. Yapmanızı rica ettiğim şey düşünüp yorum yapmanızdır. Bizler Ucube değiliz. Müziğin farklı tonlarını seven gençleriz. Şahsen ben klasik müziği çok severken Kız kardeşim BTS dinler. Ama şunu da bilin ki bazen bsn de seviyorum hatta çoğunu. Savunmam kafa karıştırıcı olabilir. Ama tek yapmanızı rica ettiğimiz, buna bir son verminizdir. Bu ülkeyi idare edecek gençleri kendinizden tiksindiriyorsunuz bu sözlerle? Ben geeçekten bu sözleriniz nedeniyle değersiz hissettim. Sözlerinizden dolayı BTS'e ve bizlere özürlerinizi sunmanızı dilerim. Ve şunu da ekleyerek yazarlığı/şarkıcılığı/ Uzay bilimciliği vs onlaeın artmasını sağlayın. Konferamslar düzenleyin. Liselerde hwp sınav olsn ki çocuklar alışsın buna. Ama veliler bu niye düşük demesin. "Sen yaparsın daha iyi çalışabilirsin" desin DENEME SINAVLARINDAN BAHSEDİYORUM. Sonrasında eğitim sistemini tartışın çünkü memnun değiliz. Tarımı, üretimi arttırın. bunları tartışın. Başkalarını seven çocuk, genc, yetişkinleri değil. Bunu dikkate almanız dileğiyle, esen kalınız.Artık bu şekilde yalan yanlış haber yapmayın lütfen.Öbür haber sayları BTS!in başarısından bahsederken siz burda kalkmış BTS CİNSİYETSİZ,BTS BÖYLE,BTS ŞÖYLE...Lütfen artık lütfen bırakın şu saçma sapan haberleri bir araştırın ondan sonra lütfen artık ben istemiyorum bu çocukların adlarının karalanmasına.Dayanamıyorum.Ve evet seviyorum.Cinsiyetsiz topluma gelince öyle bir şey katiyen yok.Bizim milletimiz hep bunları biliyor.Halbuki yalan yanlış haber.Lütfen ama lütfen başarısını araştırın,gençlere oldukları güzel örnekleri araştırın.Grubun bir üyesi intihar etmeyi denemişti ki BTS sayesinde o hastalığını yendi.Sosyo fobisi vardı.Ama BTS sayesinde yendi.Bizim ülemizde de öyle.LOVE YOURSELF nde demek?"Kendini sev" demek ve böyle bir albümleri var.Lütfen.Ayrıyette siz yetişkinler çocukları koruduğunuzu mu zanlediyorsunuz. Hayır sadece kendinizden nefret ettiriyorsunuz. Bizler sizin robotlarınız değiliz siz ne derseniz yapmak zorunda değiliz. Bizimde kendimize has düşüncelerimiz var anlayın artık. Siz şu adalete bir çeki düzen verin . Suçları durdurun önce bir Türkiyeyı düzeltin sonra Kore yi eleştirin.Artık bunu da söylemeyelim bi zahmet.
 • 97 kookici 9797 kookici 977 ay önce
  BTS mizi rahat bırakın onlar tehlikeli falan değil BTS'IN ARMYSI'ne katılıyorum birsürü gurup varken neden BTS mize bulaşıyorsunuz kendinize başka dikkat çekici haberler bulun çocuklarada yanlış yunluş mesajlar vermeyi kesi ANTİLER
 • 97kookici9797kookici977 ay önce
  BTS'IN ARMYSI ne katılıyorum birsürü erkek k-pop gurupları varken nede BTS mizi kötülüyorsunuz kendinize başka dikkat çekici haberler bulun BTS mizi rahat bırakın onlar tehlikeli falan değil yanlış mesajlar vermeyin kimseye BTS ve ARMY leri rahat bırakın
 • AdminAdmin7 ay önce
  Gazeteciler: Nasıl popüler olan bir şey üzreinden prim kasarak ünlü olabilirim?
 • Jungkook'un bebegiJungkook'un bebegi8 ay önce
  Onların erkek oldunu kanıtlaması için kızları taciz mi etmesi gerek?? Bizde turklere adam dedik amatecavüz coskunu çıktı ona ne demeli suan burda bu haberde bence BTS yerine Türkiye olmalıydı Allah aşkına bi bakın söyle dönüp bi milletimize bakın bide Müslümanız diye geciniyoruz suan gerçekten milltimden sogudum .G.kore buraya bin basar be ama eğer bende insansam sizin kabusunuz olucam BTSİ size kiskirticam ve size dava acana kadar elimden geleni yapıcam hadi bakalım hodri meydan piçler
 • Ayşe Sıla SayarAyşe Sıla Sayar8 ay önce
  Lütfen dönüp ülkenize bakın
 • ARMYYYYYYARMYYYYYY8 ay önce
  şimdi sakin olmuş halimi gösteriyorum YAA SİZ KİMSİNİZ HABERMİ BULAMIYORSUNUZ YOK BTS 3. CİNSİYET SİZ SİZ YA SİZ KİMSİNİNİZ Kİ ONLARIN ARKALARINDA BİRSÜRÜ ARMYVAR BENİM GİBİ VE BENİM GİBİ ARMY LER ONLARI KOLLARI TAMAMI neyse biraz yükselmiş olabilirim ama siz kimsiniz.
 • BTS BTS 8 ay önce
  SİZENE YAASANKİ BTS DEN BASKA HİÇ BİR KPOP GURUBU YOK TAKDINIZ KAFAYA SÖYLEYEYİM ONLAR DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ KADAR KÖTÜ DEĞİLER ONLAR SAYESİNDE KİM OLDUĞUMU ANLADIM
 • SugaSuga8 ay önce
  Yanlış algılama ayrıca ergen değil BTS fanları haber mi bulamadınız yazacak
 • GizemGizem8 ay önce
  Siz yetişkinler çocukları koruduğunuzu mu zanlediyorsunuz. Hayır sadece kendinizden nefret ettiriyorsunuz. Bizler sizin robotlarınız değiliz siz ne derseniz yapmak zorunda değiliz. Bizimde kendimize has düşüncelerimiz var anlayın artık. Siz şu adalete bir çeki düzenverin . Suçları durdurun önce bir Türkiyeyı düzeltin sonra kore yi eleştirin. Hepiniz geberin
 • byun zea yeonbyun zea yeon8 ay önce
  size ne zararları var onların? sizden daha iyi olmaları mı? kıskanın
 • byun zea yeonbyun zea yeon8 ay önce
  korenin yakışıklılık anlayışı bu. bakımlı ve makyajlı dikkat çekmeye çalışan asıl sizlersiniz
 • tt8 ay önce
  herkezin fikri kendine saygı duyuyorum dediklerinize belki biz sizi anlamıyoruz ama biz onlaı seviyoruz evet sevmemiz gerek müslüman değiller bizim dinimize yakışmaz haklısınız ama bts hiçbir zaman NE DİNİM DEN NE A İLEMDEN NEDE BAŞKA BİŞE DEN ÖNEMLİ OLMADI görüşünüze saygı duyoyorum bu sizin görüşünüz buda bizim
 • hh8 ay önce
  n
 • LikeVenüsLikeVenüs8 ay önce
  Bakın, anlamakta hepiniz zorluk çekiyorsunuz. Bu K-Pop sizin yapmadığınız şeyi yapıyor. A-Pop'ta. Kendi açımdan konuşmak isterim. Değersiz ve işe yaramaz hissediyordum. Ama dinlediğim bu şarkılar beni mutlu ediyor buna siz ne cürretle karışırsınız? Kusura bakmayın ama ben onları dinlemeyi seviyorsam ve biz bunu seviyorsak buna karışmayınız. Başka işleriniz yok mu gerçekten? Bu dediğiniz üzere ERGEN toplumuna biz GELİŞME ÇAĞINDA Kİ BİREYLER DİYORUZ. Bizler bu dönemde yanlış anlaşılırız. Büyüğüz ama her şeyi yapamayız da. Düşüncelerimiz bizi boğar. Ve bazen depresyona bile gireriz. Sizin şu an yapmanız gereken şey BTS böyle, BTS şöyle onları dinlemeyin diyerek afedersiniz ama prim kasmak değil. Mesela Harry Potter? Onun da hayran kitlesi fazla? Selena Gomez Justin Bieber. Bunlar da çok sevilen şeyler? Ama biliyor musunuz? Sizin gibiler yüzünden ülkemden utanıyorum. Çünkü diğer ülkelerde "Selena'nın başarısı, BTS'in başarısı, JK Rowling'in başarısı" vs iken. Burada yapılana bakınız. Yapmanızı rica ettiğim şey düşünüp yorum yapmanızdır. Bizler Ucube değiliz. Müziğin farklı tonlarını seven gençleriz. Şahsen ben klasik müziği çok severken Kız kardeşim BTS dinler. Ama şunu da bilin ki bazen bsn de seviyorum hatta çoğunu. Savunmam kafa karıştırıcı olabilir. Ama tek yapmanızı rica ettiğimiz, buna bir son verminizdir. Bu ülkeyi idare edecek gençleri kendinizden tiksindiriyorsunuz bu sözlerle? Ben geeçekten bu sözleriniz nedeniyle değersiz hissettim. Sözlerinizden dolayı BTS'e ve bizlere özürlerinizi sunmanızı dilerim. Ve şunu da ekleyerek yazarlığı/şarkıcılığı/ Uzay bilimciliği vs onlaeın artmasını sağlayın. Konferamslar düzenleyin. Liselerde hwp sınav olsn ki çocuklar alışsın buna. Ama veliler bu niye düşük demesin. "Sen yaparsın daha iyi çalışabilirsin" desin DENEME SINAVLARINDAN BAHSEDİYORUM. Sonrasında eğitim sistemini tartışın çünkü memnun değiliz. Tarımı, üretimi arttırın. bunları tartışın. Başkalarını seven çocuk, genc, yetişkinlwri değil. Bunu dikkate almanız dileğiyle, esen kalınız.
 • BTS'İN ARMYSİBTS'İN ARMYSİ8 ay önce
  Ben cidden anlayamıyorum birçok k-pop grubu varken oradaki erkeklerde saçlarını boyayıp makyaj yapıyorken neden BTS siz önce kendi adamlınıza,erkekliğinize bakın ondan sonra BTS'e laf edin ve artık BTS üzerinden prim yapmayı bırakın.
 • Ayşe Sıla SayarAyşe Sıla Sayar8 ay önce
  Madem cinsiyet siz toplum o zaman neden bütün diziler kore den alıntı bunada cevap verin güya kardeş ülkeyiz onlar bizi çok severken biz onlara cinsiyet siz toplum diyoruz bu hakkı kim verdi size
 • Ayşe Sıla SayarAyşe Sıla Sayar8 ay önce
  Çok komiksiniz hepiniz ezberlemişsiniz aynı şeyleri yazıp duruyorsunuz insanları tanımadan yargılamak kolay tabi korelilere laf edeceğinize dönüp ülkenize bakın onlar ön yargısız saygılar siz se bu sunuz zavallılar kıskanma ya devam edin
 • Ayşe Sıla Sayar Ayşe Sıla Sayar 8 ay önce
  tek sorununuz BTS mi yani cinsiyet siz toplummuş komik olmayın ne yani Türkiye çok mu iyi türkiyede makyaj yapan erkek yok mu bir sürü var ayrıca güney koreli ler saygılı kültürlü insanlar bizim gibi değiller BTS müslüman kadın erkek ve daha bir çok kişiye saygılı ve onları seviyor Türkiye gibi değil. yeter artık onlarla uğraşmayın onlar buralara çalışarak geldi çok çalıştılar onları karşınıza almasını iyi edersiniz
 • Ilksen isikIlksen isik8 ay önce
  Doğru çocuklarımızı sizden korumanın lazım twet den baktım size takipçileriniz seriatci yada aşırı dinci sizden koruyacak aileler çocukları işiniz nifak sokmak huzur bozmak bagnazcilik
 • BTS SONSUZ SEVGİMDİRBTS SONSUZ SEVGİMDİR8 ay önce
  Bu adamlar tam aptal he.. Türkiyenin neden gelişmediği belli
 • Hiç kimseHiç kimse8 ay önce
  Bundan seneler önce ben ergenken rock ve metal müzik için de söylüyordu insanlar noldu Allah aşkına bir nesil satanist mi oldu? Hepimiz başarılı aydın insanlar olduk hala da istediğimiz müziği dinliyoruz. Ben 25 yaşında özgür ve başarılı bir kadınım. Hiç kimse de beni BTS'in zararlı olduğuna inandıramaz. Adamlar kendinize değer verin, mutlu olun derken siz saçlarının kıyafetlerinin rengine ve şekline takılıp seviyenizi ortaya koyuyorsunuz. Ebeveynlere de naçizane tavsiyemdir, BTS'in asla cinsel yönelim konusunda bir iması ya da ifadesi kesinlikle yoktur. Bu tür iftiralar sadece müfterilerin seviyesizliğini, zeka seviyesini ve çirkinliğini gösterir. Ayrıca kafama takıldı sayın yazar, neden bir anda aynı kafadaki yayın organları BTS e saldırmaya başladı? Kimden direktif aldınız gündemi bu saçma sözlerinizle meşgul etmek için? Siz ne derseniz deyin bu ülkede insanlar istediği saatte istediği yere gidecek, istediği şeyi yiyecek, istediği kıyafeti giyecek, istediği müziği dinleyecek bunu artık kabullenin!
 • RABİANUR RABİANUR 8 ay önce
  Delimisiniz ülkemizde o kadar savaş var sapıklık var sizin tek derdiniz BTS mi Allah aşkına ırkcinin önde gidenisinizAnca BTS kıskanıyorsunuz bir kere baktınız mı ne yaptılar hasta olan bir kızı hayata döndürmek suçmukeşke aleyna tilki gibi şarkılar dinlemeyip sizinde keşke dünyaya faydanız olsaydı kpop SADECE BTS 'TEN İBARET DEGIL !!
 • Bts delsiiBts delsii8 ay önce
  Lan bana bakın ülkenin o kadar sorunu var gidin o sorunları çözün lan size zararı bile dokunmayan masum insanlara iftira atmayı kesin siz böyle yaptıkça armyler dahada güçlenecek bakın görün bu haberlirin hepsi kalkacak gündemden birde kardeş ülkeniz be kore siz ne biçim insansınız sırf para için deme lan allah hepinizin belasını versin ne diyeyim ülkede başka sorunlar var gidin o sorunları cözün ne zararı olmayan adamlara bulaşıyonuz ya sonra türkiye niye gelişmiyo böyle yaparsanız gelişirmi he daha çok kötüleşiyo bu ülke sizin yüzünüzden sonra diyonuzki başka ülkeler zengin akıllı bizim ülke böyle sizin yüzünüzden para kazanmak için iftira atmayı kesin herşey o zaman dahada iyi olur ama siz ondanda anlamazsınız birde habercilerrr size sesleniyom adamlara erkekler makyaj yapıyolar diyonuz lan şerefsizler ekrana çıkmadan önce yüzünüze bi dolu pudra sürüyonuz birde şu masum adamlara laf söylüyonuz ama yapcanızdanda geri kalmıyonuz off valla vakit kaybısınız yemin ederim yaaa....
 • OKU!!!OKU!!!8 ay önce
  Anladığınız dilden konuşacağım.Ülkemizde daha birçok ergen fanları olan Exo Got7 Astro Bigbang gibi onlarca K-Pop grubu var. Onlarda makyaj yapıyorlar, tüyleri yok, aynı renkleri kullanıyorlar vs vs.NEDEN B(e)T(e)S(e)????Bunu size sinirli olduğum, sizden nefret ettiğim için söylemiyorum. Sadece soruyorum...
 • BTS İN antisine ANTİBTS İN antisine ANTİ8 ay önce
  ya malmısınız yha neye dayanarak bu haberi yapıyosunuz olar KOREYE göre erkek sayılıyo ARMY lere görede ama bazı sizin gibi körlere cinsiyuetsiz diye geliyo doktora yürüyün
 • omgomg8 ay önce
  ohaa hiç bimiyordum sağolun
 • adsızadsız8 ay önce
  serhat mısın nesin sana ne isteyen makyajını yapar sen cinsiyet degiştirenlere bak hale
 • gtygty8 ay önce
  hey Allah ım ya ülkece şizofreniz yeminlen
 • 8 ay önce
 • Serhat Serhat 8 ay önce
  "Adamlar ileri ileri bizim gibi geri değil" diye yorum yapan şahsa cevabımdır. Sen ilericiliği i... nelik olarak görüyor olabilirsin ve de i.. Ne olabilirsin sen bilirsin toplumdan uzak olun da. Erkek erkek gibi olmalı kadın kadın gibi. Ne demek erkek makyaj yaparmış, bırakın erkeğin makyajını kadın bile makyaj yapa yapa bir zaman sonra suratı değişime uğruyor
 • cccccc8 ay önce
  Onun bunun çocuklarını tvlerde internette yayınlayan rtük uyuyor mu ağzımı sonunda bozdurdular. Kahrolsun laik düzen. Kahrolsun emperyalizm kahrolsun siyonizim . Kahrolsun bütün izimler.
 • Kaktus SydneyKaktus Sydney8 ay önce
  Ati alan Uskudar i geciyor; yahu bu Projeye birilerinin dur demesi gerekiyor; nesiller yok olacak; tehlike buyuk; Aloooooo!
 • mehmet önenmehmet önen8 ay önce
  Batinin bize dayattigi Istanbul Sözlesmesi ( sözde kadin haklari) ni lanetliyorum .ALLAH(cc) HEPSININ BELASINI VERSIN INSAALLAH .Bu kadar insanimiz öldü perisan oldu bu tuhaf kadin haklari yüzünden.
 • SofuoğluSofuoğlu8 ay önce
  İSLAM düşmanı kafirler, baktılarki ne yapsalar nüfusları geriye gidiyor, İslam(adı İslam)ülkelerinin üfusunda- doğurganlık düşse de-artıyor.Bu nüfusu dengelemek ve sonunda kendilerinin istediği oranda durması için Müslüman ülkelerdeki ibneleriyle beraber habire çalışıyorlar.Ülkemizde, MEB,AİLE,KÜLTÜR bakanları ile DİYANET,YÖK, TRT veRTÜK gibi kuruluşların başındakilerde görevlerini hakkıyla yapacaklara vermelidirler.Bu ibneler(kendileri velevki ibneyiz diyorlar) gerek görsel, gerekse işitsel medyayı kendi emelleri doğrultusunda işgal etmiş durumdalar.Toplumu altan alta lbgti'leştirme çabalarında bir hayli mesafe kat etmiş durumdalar.Azgın azınlık(lgbti)lerin faaliyetgösterdikleri alanların başındaki yöneticiler, bu vurdum duymazluklarını sergiledikleri müddetçe; günbe günçoğalarak, toplumumuzun zihnini kurcalamaya devam edeceklerdir.Ve nihayi hedefleri eşcinsel evliliklerin yasal hale gelmesidir.Bu azgınların(lgbti) toplumumuzu hayvanlaştırmak için çalışmalarına LGBTİ TOPLULUĞU OLAN AB'ye girmek için önümüze koydukları şartlı yasalarının yırtıp parçalanması olmalıdır.Bu yapılmadığı taktirde, eşcinsel yaşamın Allah'sızlarla, toplumumuzun bilinçsiz olan kesimlerinide aralarına katacaklarından ve gün geçtikçe çoğalacaklarından kimsenin şüphesi olmasın.Bu ibneler meydanı boş bulurlarsa olacağı budur.
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş8 ay önce
  yani kıyamet yavaş yavaş yaklaşıyor
 • Tepkilere devam Tepkilere devam 8 ay önce
  Batı, güney koredekini taşeron olarak kullanıyor. Onları batı işbirlikçileriyle parayla ünlendirip şişirip model yapmak gayeleri.
 • AbdullahAbdullah8 ay önce
  Korkmayın bu kadar ilerlemeden örümcek beyinliler. Adamlar şarkı grubu, Korelilerin geneli böyle, bu stil bu gruba özgü birşey değil. Adamlar ileri ileri, bizim gibi ortadoğulu köylü değil.
 • YAPAMAZLARYAPAMAZLAR8 ay önce
  Bunların sahibi var.Herşeyden evvel kapı gibi devlet/hükümet.Sonra dünya.Bizim ise sahibimiz ilk önce Allah,sonra kendimiz.Yapmazlar/Yapamayacaklar...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ekim 2019