BTS'nin hedefinde çocuklarımız var! Tek amaçları 'cinsiyetsiz toplum'

BTS adlı Güney Koreli müzik grubunun "Cinsiyetsiz toplum" projesini enjekte etmek amacıyla kurulduğu öğrenildi. BTS'nin kadın görünümlü erkek üyeleri aracılığıyla, toplumlara cinsiyetsiz bir yaşam biçimi sunuluyor. Uzmanların uyarı üstüne uyarı yaptığı bu grup, çocuklarımıza kötü örnek olurken toplumsal cinsiyet eşitsizliğine karşı mücadelede İstanbul Sözleşmesi’nin önemi bir kez daha gündeme getirdi.

11 Şubat 2019 Pazartesi 20:59
BTS'nin hedefinde çocuklarımız var! Tek amaçları 'cinsiyetsiz toplum'

BTS adlı Güney Koreli müzik grubu üzerinden "Cinsiyetsiz toplum" projesinin enjekte edilmesi gençler arasında artmaya başladı. BTS'nin kadın görünümlü erkek üyeleri aracılığıyla "Z" nesli bozulurken Toplumsal cinsiyet eşitsizliğine karşı mücadelede İstanbul Sözleşmesi’nin önemi bir kez daha gündeme geldi.

USMED'den yapılan uyarılarda belirtilen başlıca konular şu şekilde:

- Güney Koreli BTS grubu proje bir gruptur.

- Grubu dünyaya tanıtan kişi Allen DeGeneres oldu. Amerika’da dünyaca popüler ellen show sunuyor ve daha önce bir erkekle evlenmiş boşanmış Portia de Rossi ile kadın kadına evlilik yaptı. BTS 7 ay arayla Ellen Show’a 2 kez katıldı bundan sonra dünya tanıdı.

- Grubun üyeleri cinsiyetlerini tanımlarken kendilerini “tüm cinsiyetlere eşit mesafede” olarak tanımlıyorlar. Güney Kore’de son dönemde erkeklerinde makyaj yapması moda haline geldi. Grubun açılımı ARMY (gençlik için tapınılası gençlik temsilcisi) anlamına geliyor.

"Bu etki altındaki çocuklara cevap verilmesini ve hakaret edilmesini doğru bulmuyorum" diyen Ercan, "onlar muhtemelen bir şekilde büyüleniyorlar ve sevgi depoları doluyor. Bilim insanları psikologlar ve imgebilimciler bu gruba ve bu grup üzerinden yönetilen projeye acil çalışmaları gerekiyor!" uyarısında bulundu.

Ray Kurzweil insanlık 2.0 kitabında şunu diyor “ kusursuz dünyayı Tanrı’nın değil bizim yarattığımız gençler kuracak. Bir nesil yaratıyorlar. Bu çocuklarımızdan 1 kişiyi kaybetme lüksümüz yok, onlar yavrularımız, tehlike büyük!

Güney Kore’de intihar rekor seviyede Doğu toplumunu dizayn etmek için teknolojik olarak ileri durumdaki Güney Kore özellikle seçildi.Güncel verilere göre bir köprüde 40 dakika bir intihar oluyor. 2011 haberinde ise günde 40 genç intihar ettiği verisi var.Ünlüler de intihar ediyor

Nüfus planlaması

Futuristler 2050 yılında dünya nufüsünün 4 milyara 2080 sonrası ise 500 milyona düşürüleceğini öngörüyor. Nasıl olacak? Cinsiyet bitiyor Evlilik bitiyor İntihar artıyor Salgın hastalık artıyor Üreme bitiyor Yapay zeka insan yerine geçiyor.

Dinleyen kitlesinin ergen olması bu çocukların bir tercihi değil bunlar zaten o kitleye hitap etmek istiyorlar çünkü değiştirebilecekleri yaş grubu z nesli,ergen değişik sorunlar ile boğuşan, yaşam becerisi oluşmamış çocuklar o kitleyi yeniden yazılım yükler gibi inşa ediyorlar!

Hayran kitlesi genellikle 15-16 yaş altı olan BTS'nin 'cinsiyetsizleştirme projesi' olduğuna işaret eden gazeteci Mehmet Ali Önel, sosyal medya hesabından attığı tweetlerle, BTS grubunun gençleri vahim bir noktaya getirdiğini belirtenlerden..

BTS'nin kadın görünümlü erkek üyeleri

'Cinsiyet eşitliği' meselesini masaya yatırdıklarını ifade eden ve BTS fanlarının tepkisiyle karşılaştığını belirten Önel, "Beyaz Tv'de Bir AB projesi olarak Türkiye'de yaygınlaştırılmak istenen "cinsiyet eşitliği" meselesini konuştuk. Bu çerçevede Koreli müzik grubu #BTS'nin kadın görünümlü erkek üyeleri arka fonda ekrana geldi. BTS'nın ergen fanlari 10 bin civarı tepki twiti attı." dedi.

MEB ve Çalışma Bakanlığı'na çağrı

Milli Eğitim ve Aile Bakanlıklarına çağrıda bulunan Önel "Buradan @tcmeb ve @ailevecalisma bakanlıklarına çağrımdır. Lütfen #bilistedim tagi altına yazılan yorumları inceleyiniz. Bu yorumlarda gençlerin unisex kişilik ve 3.cinsiyet meselesine bakışını görebilirsiniz. Malesef bu mesele sanıldığından çok daha vahim noktalarda." ifadesiyle tehlikeye işaret etti.

Küresel odakların cinsiyetsizliği yaygınlaştırmaya çalıştığını ifade eden ve durumun vehametine dikkat çekerek anne-babaları uyaran Önel, "Küresel odakların; müzik, sinema ve moda yoluyla yaygınlaştırmaya çalıştığı nötr cinsiyet, unisex kişilik veya 3.cinsiyet faaliyetlerinin Turkiye'de geldiği aşama #bilistedim tagına ve bana yazılan yorumlarda açıkça görülüyor. Tablo vahim! Başta ebeveynler herkese duyurulur." dedi.

Gençlerin eşcinsel sapkınların renklerini kullandığına dikkat çeken Önel, "Moda, müzik, sinema ve tv yoluyla "cinsiyetsiz toplum" oluşturma projesinin geldiği nokta zincir mesajlarima gelen yorumlarda çok net görülüyor. Gençlerin kör kütük hayran olduğu cinsiyetsiz #BTS grubunun kullandığı renklere dikkatinizi çekiyor ve artık bu konuyu kapatıyorum." ifadesinde bulundu.

Toplumsal cinsiyet eşitsizliğine karşı mücadelede İstanbul Sözleşmesi’nin önemi

İstanbul Sözleşmesi’nin maddelerinden biri, metinde LGBT bireylere yönelik ayrımcılıktan doğrudan ve net bir biçimde söz etmesi. Sözleşmenin “Temel Haklar, Eşitlik ve Ayrımcılık Karşıtlığı” başlıklı 4. Maddesi’ne göre “Bu sözleşme hükümlerinin taraflarca uygulanışında, özellikle de mağdurun haklarını koruyacak tedbirler alınırken; cinsiyet, toplumsal cinsiyet, renk, dil, din, siyasi veya başka görüşler, ulusal veya toplumsal köken, ulusal bir azınlığa mensubiyet, mülkiyet, doğum, cinsel yönelim, cinsiyet kimliği, yaş, sağlık durumu, engellilik, medeni hal, göçmenlik veya mültecilik statüsü veya başka statüler temelinde hiçbir ayrımcılık yapılmayacaktır.” Ayrıca sözleşme, hane içi şiddetin tanımını yaparken “eş” kavramı ile birlikte “partner” kavramını da ele alarak LGBTİ+ (lezbiyen, gey, biseksüel, transeksüel ve interseks) bireylerin içerisinde olabileceği Medeni Kanunda tanınmayan ilişkilerde yaşayabilecekleri hane içi şiddet vakalarını da kapsamakta.

İstanbul sözleşmesi nedir ?

Avrupa Konseyinin oluşturduğu uzmanlar grubu Kadına Yönelik Şiddet ve Hane İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadele için Geçici Komite (CAHVIO) kurdu. İstanbul Sözleşmesi CAHVIO’nun 2009-2010 yılları arasındaki yoğun çalışmalarıyla kadına yönelik şiddet alanında bağlayıcılığı olan ilk ve en geniş kapsamlı sözleşme olarak ortaya çıktı.

Sözleşmenin kısa adı “İstanbul Sözleşmesi” 2011 yılının ilk yarısında Avrupa Konseyi’nin dönem başkanı olan Türkiye hükümetinin yoğun çabaları ile 11 Mayıs 2011’de İstanbul’da imzaya açılmış olmasından dolayı konuldu. Sözleşmenin hem ilk imzacısı, hem de parlamentosunda onaylayarak sözleşmeye taraf olan ilk ülke Türkiye. Sözleşme 1 Ağustos 2014 tarihinde, 10. üye ülkenin onay mekanizmasını tamamlamasından sonra yürürlüğe girdi. Şu anda (16 Kasım 2018 itibari ile) sözleşmeye taraf 33, imzacı olup da henüz taraf olmamış 13 devlet var.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Şubat 2019 Pazartesi 20:59

YORUM YAZ

 • BTS SONSUZ SEVGİMDİRBTS SONSUZ SEVGİMDİR3 sa önce
  Bu adamlar tam aptal he.. Türkiyenin neden gelişmediği belli
 • Hiç kimseHiç kimse5 sa önce
  Bundan seneler önce ben ergenken rock ve metal müzik için de söylüyordu insanlar noldu Allah aşkına bir nesil satanist mi oldu? Hepimiz başarılı aydın insanlar olduk hala da istediğimiz müziği dinliyoruz. Ben 25 yaşında özgür ve başarılı bir kadınım. Hiç kimse de beni BTS'in zararlı olduğuna inandıramaz. Adamlar kendinize değer verin, mutlu olun derken siz saçlarının kıyafetlerinin rengine ve şekline takılıp seviyenizi ortaya koyuyorsunuz. Ebeveynlere de naçizane tavsiyemdir, BTS'in asla cinsel yönelim konusunda bir iması ya da ifadesi kesinlikle yoktur. Bu tür iftiralar sadece müfterilerin seviyesizliğini, zeka seviyesini ve çirkinliğini gösterir. Ayrıca kafama takıldı sayın yazar, neden bir anda aynı kafadaki yayın organları BTS e saldırmaya başladı? Kimden direktif aldınız gündemi bu saçma sözlerinizle meşgul etmek için? Siz ne derseniz deyin bu ülkede insanlar istediği saatte istediği yere gidecek, istediği şeyi yiyecek, istediği kıyafeti giyecek, istediği müziği dinleyecek bunu artık kabullenin!
 • RABİANUR RABİANUR 12 sa önce
  Delimisiniz ülkemizde o kadar savaş var sapıklık var sizin tek derdiniz BTS mi Allah aşkına ırkcinin önde gidenisinizAnca BTS kıskanıyorsunuz bir kere baktınız mı ne yaptılar hasta olan bir kızı hayata döndürmek suçmukeşke aleyna tilki gibi şarkılar dinlemeyip sizinde keşke dünyaya faydanız olsaydı kpop SADECE BTS 'TEN İBARET DEGIL !!
 • Bts delsiiBts delsii1 gün önce
  Lan bana bakın ülkenin o kadar sorunu var gidin o sorunları çözün lan size zararı bile dokunmayan masum insanlara iftira atmayı kesin siz böyle yaptıkça armyler dahada güçlenecek bakın görün bu haberlirin hepsi kalkacak gündemden birde kardeş ülkeniz be kore siz ne biçim insansınız sırf para için deme lan allah hepinizin belasını versin ne diyeyim ülkede başka sorunlar var gidin o sorunları cözün ne zararı olmayan adamlara bulaşıyonuz ya sonra türkiye niye gelişmiyo böyle yaparsanız gelişirmi he daha çok kötüleşiyo bu ülke sizin yüzünüzden sonra diyonuzki başka ülkeler zengin akıllı bizim ülke böyle sizin yüzünüzden para kazanmak için iftira atmayı kesin herşey o zaman dahada iyi olur ama siz ondanda anlamazsınız birde habercilerrr size sesleniyom adamlara erkekler makyaj yapıyolar diyonuz lan şerefsizler ekrana çıkmadan önce yüzünüze bi dolu pudra sürüyonuz birde şu masum adamlara laf söylüyonuz ama yapcanızdanda geri kalmıyonuz off valla vakit kaybısınız yemin ederim yaaa....
 • OKU!!!OKU!!!1 gün önce
  Anladığınız dilden konuşacağım.Ülkemizde daha birçok ergen fanları olan Exo Got7 Astro Bigbang gibi onlarca K-Pop grubu var. Onlarda makyaj yapıyorlar, tüyleri yok, aynı renkleri kullanıyorlar vs vs.NEDEN B(e)T(e)S(e)????Bunu size sinirli olduğum, sizden nefret ettiğim için söylemiyorum. Sadece soruyorum...
 • BTS İN antisine ANTİBTS İN antisine ANTİ1 gün önce
  ya malmısınız yha neye dayanarak bu haberi yapıyosunuz olar KOREYE göre erkek sayılıyo ARMY lere görede ama bazı sizin gibi körlere cinsiyuetsiz diye geliyo doktora yürüyün
 • omgomg1 gün önce
  ohaa hiç bimiyordum sağolun
 • adsızadsız1 gün önce
  serhat mısın nesin sana ne isteyen makyajını yapar sen cinsiyet degiştirenlere bak hale
 • gtygty1 gün önce
  hey Allah ım ya ülkece şizofreniz yeminlen
 • 2 gün önce
 • Serhat Serhat 3 gün önce
  "Adamlar ileri ileri bizim gibi geri değil" diye yorum yapan şahsa cevabımdır. Sen ilericiliği i... nelik olarak görüyor olabilirsin ve de i.. Ne olabilirsin sen bilirsin toplumdan uzak olun da. Erkek erkek gibi olmalı kadın kadın gibi. Ne demek erkek makyaj yaparmış, bırakın erkeğin makyajını kadın bile makyaj yapa yapa bir zaman sonra suratı değişime uğruyor
 • cccccc3 gün önce
  Onun bunun çocuklarını tvlerde internette yayınlayan rtük uyuyor mu ağzımı sonunda bozdurdular. Kahrolsun laik düzen. Kahrolsun emperyalizm kahrolsun siyonizim . Kahrolsun bütün izimler.
 • Kaktus SydneyKaktus Sydney3 gün önce
  Ati alan Uskudar i geciyor; yahu bu Projeye birilerinin dur demesi gerekiyor; nesiller yok olacak; tehlike buyuk; Aloooooo!
 • mehmet önenmehmet önen3 gün önce
  Batinin bize dayattigi Istanbul Sözlesmesi ( sözde kadin haklari) ni lanetliyorum .ALLAH(cc) HEPSININ BELASINI VERSIN INSAALLAH .Bu kadar insanimiz öldü perisan oldu bu tuhaf kadin haklari yüzünden.
 • SofuoğluSofuoğlu4 gün önce
  İSLAM düşmanı kafirler, baktılarki ne yapsalar nüfusları geriye gidiyor, İslam(adı İslam)ülkelerinin üfusunda- doğurganlık düşse de-artıyor.Bu nüfusu dengelemek ve sonunda kendilerinin istediği oranda durması için Müslüman ülkelerdeki ibneleriyle beraber habire çalışıyorlar.Ülkemizde, MEB,AİLE,KÜLTÜR bakanları ile DİYANET,YÖK, TRT veRTÜK gibi kuruluşların başındakilerde görevlerini hakkıyla yapacaklara vermelidirler.Bu ibneler(kendileri velevki ibneyiz diyorlar) gerek görsel, gerekse işitsel medyayı kendi emelleri doğrultusunda işgal etmiş durumdalar.Toplumu altan alta lbgti'leştirme çabalarında bir hayli mesafe kat etmiş durumdalar.Azgın azınlık(lgbti)lerin faaliyetgösterdikleri alanların başındaki yöneticiler, bu vurdum duymazluklarını sergiledikleri müddetçe; günbe günçoğalarak, toplumumuzun zihnini kurcalamaya devam edeceklerdir.Ve nihayi hedefleri eşcinsel evliliklerin yasal hale gelmesidir.Bu azgınların(lgbti) toplumumuzu hayvanlaştırmak için çalışmalarına LGBTİ TOPLULUĞU OLAN AB'ye girmek için önümüze koydukları şartlı yasalarının yırtıp parçalanması olmalıdır.Bu yapılmadığı taktirde, eşcinsel yaşamın Allah'sızlarla, toplumumuzun bilinçsiz olan kesimlerinide aralarına katacaklarından ve gün geçtikçe çoğalacaklarından kimsenin şüphesi olmasın.Bu ibneler meydanı boş bulurlarsa olacağı budur.
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş4 gün önce
  yani kıyamet yavaş yavaş yaklaşıyor
 • Tepkilere devam Tepkilere devam 4 gün önce
  Batı, güney koredekini taşeron olarak kullanıyor. Onları batı işbirlikçileriyle parayla ünlendirip şişirip model yapmak gayeleri.
 • AbdullahAbdullah4 gün önce
  Korkmayın bu kadar ilerlemeden örümcek beyinliler. Adamlar şarkı grubu, Korelilerin geneli böyle, bu stil bu gruba özgü birşey değil. Adamlar ileri ileri, bizim gibi ortadoğulu köylü değil.
 • YAPAMAZLARYAPAMAZLAR4 gün önce
  Bunların sahibi var.Herşeyden evvel kapı gibi devlet/hükümet.Sonra dünya.Bizim ise sahibimiz ilk önce Allah,sonra kendimiz.Yapmazlar/Yapamayacaklar...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Şubat 2019