• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Böyle rezillik görülmedi... Vatandaş isyanda!

CHP idaresindeki Maltepe'de cadde ve sokaklar çöplüğe döndü. Halk, mide bulandıran kokudan kurtulmak için çöpleri yaktı ancak bu kez de zehirli duman solumaya başladı.

Yeniakit Publisher
2021-02-28 14:11:00 -
Böyle rezillik görülmedi... Vatandaş isyanda!

Maltepe'de belediye işçilerinin grevi sokağa çıkma kısıtlamasında da devam ediyor. İşçilerin şantiye alanındaki bekleyişi sürerken, cadde ve sokaklardaki çöp yığınları giderek artıyor. Çöpler toplanmayınca vatandaşlar kokudan kurtulmak için bazı konteynerleri ateşe verdi. Ancak bu kez de sokakları duman doldurdu.

İşçiler kavga etti

Bu arada Maltepe'de biriken çöpleri toplamaya gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri ile grevdeki işçiler arasında tartışma çıktı. Küçükyalı Mahallesi'nde biriken çöpleri toplamak için sabah saatlerinde İBB ekipleri geldi. Ekiplerin çalışmasını öğrenen DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası'na bağlı işçiler, çöp arabalarıyla birlikte sokağa koştu. Sendika üyeleri ve çöpleri toplayan ekipler arasında tartışma yaşandı. Polis ekipleri iki grup arasındaki tartışmaya müdahale etti. O anlar vatandaşların cep telefonu kamerasına yansıdı.

Sendika Üyesi Nazım Poyraz, "Biz yasal bir grevdeyiz. Maltepe Belediyesi'nin yönetimi sağdan soldan adam toplayıp buradaki çöpleri toplatmak istiyor. Bizde bu duruma müdahale ettik. Yasal haklarımızı kullanarak temizliği bıraktırdık. Ama vatandaşlar diyorlar ki biz kapımızın önünü temizliyoruz. Alakası yok, burada oturmayan insanlar ve getirdikleri kişilere burada çöp toplatıyorlar" dedi.

"Çift maske takıyoruz"

Zümrütevler Mahallesi'nde konteynerlerdeki çöpler, cadde ve sokaklara taşmış durumda. Mahalleli ise, giderek tüm mahalleyi saran kötü kokudan rahatsız. Öte yandan salgın hastalık döneminde sağlıklarını tehdit eden bu durumun, bir an önce çözüme kavuşturulmasını bekliyorlar. Bir çevre sakini "Zaten virüsten dolayı bir maske takıyorduk. Kokudan iki maskeye geçtik" diyerek duruma isyan etti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Eda

Rabbim insallah dahada Beter edersin bu nankörleri.
 • Yanıtla

HASAN

DÜN CHP YANDAŞLARI BURADAN CHP Lİ İSTANBUL BELEDİYELERİNDE ÇALIŞAN TEMİZLİK İŞÇİLERİNİN 4500 TL MAAŞ ALDIKLARINI MAAŞLARININ 6000 TL OLMASI İÇİN GREV YAPTIKLARINI İDDİA EDİYORLARDI GENEL BAŞKANLARI KILIÇDAROĞLU DA DİYOR Kİ ZAM YAPACAKSANIZ İŞÇİ ÇIKARIN 3100 TLDEN FAZLA KİMSEYE PARA VERMEYİN BU TALİMATI BEN VERDİM HER ŞEY BENİM KONTROLÜMDE EĞER ANLAŞABİLİRLERSE MAAŞLARI 3100 TL OLACAK NEREDE KALDI 4500 TL MAAŞ NEREDE KALDI 6000TL
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23