Benzin ve motorine zam geldi

EPGİS'den yapılan açıklamaya göre; bu geceden itibaren geçerli olmak üzere benzinde 22, motorinde ise 18 kuruş zam geldi. Yapılan zamlar EŞEL Mobil Sistemi kapsamında pompaya yansımayacak.

15 Nisan 2019 Pazartesi 18:49
Benzin ve motorine zam geldi

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) benzin ve motorin fiyatlarına zam yapıldığını duyurdu. Eşel mobil uygulaması kapsamında ÖTV'den karşılanmak üzere, benzinin litre fiyatına 22 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 18 kuruş zam yapıldı.

Zamlar, ÖTV'den karşılandığı için pompa fiyatlarında bir değişiklik yaşanmayacak.

İşte Epgis'in benzin ve motorin zammı ile ilgili açıklaması:

Akaryakıtürünlerinde ÖTV düzenlemesi;

16/04/2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere;

Benzinde 22,

Motorinde18 krş/lt

Fiyat artışı gerçekleşmiş olup, artış ÖTV'den karşılandığından pompa fiyatlarına yansımayacaktır.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Nisan 2019 Pazartesi 18:49

YORUM YAZ

  • Selim VerimSelim Verim9 gün önce
    Soğan patates kimsenin ilgisini çekmiyor pazardan almıyorum.iki kilo pate yerine gramajı 100 gr düşürülmüş 500gr görünümlü et alıyorum bimden.Neyse eşel sistem uygulansın yoksa yine zam yağmuru kapıya dayanır.Çok sevimli tarım bakanımız doğanın içinde yetişmiş bir çiftçi çocuğu olduğunu çiftcinin halından iyi anladığını şöylüyor. Lakin eline çapa hiç almamış cikolata bebesi gibi. Sn bakan derelere tepelere cukurlara para etmiyor diye dökülen soğanlardan hiç haberi yok tanzim satış cıktı satışlar patladı gitti soytarı bir ekonomi bakanıyla daha çok yeriz asfalt kemiririz beton kemiriz.
  • LeventbayLeventbay9 gün önce
    Peki sonra ne olscak cari açık diye . Bi yerden kıçımıza girecek ... bu memleketi yönetemiyorsunuz kardeşimmmm ... bu memleketin anasını belledi bu akp bugün sogan pazarda 8 tl ... dolarıda benzinide solladı..1 kilo sogan 1.38 dolar yahuuu heyyy
  • misafirmisafir9 gün önce
    zam değil düzenleme!!seçimden sonra hani zam gelmeyecekti.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Nisan 2019