Bas”İT”lik yapan “Otel Lobisi”ne sorular! Küçükkaya mı İmamoğlu mu yalan söylüyor?

Skandal “Otel buluşması”na dair sorular… Binali Yıldırım’ın “ahlaksızlık” olarak nitelendirdiği buluşmaya dair soruların ardı arkası kesilmiyor… “Ekrem İmamoğlu mu yalan söylüyor, İsmail Küçükkaya mı, yoksa her ikisi de mi?”... Sorular, sorular, sorular…

19 Haziran 2019 Çarşamba 14:27
Bas”İT”lik yapan “Otel Lobisi”ne sorular! Küçükkaya mı İmamoğlu mu yalan söylüyor?

 Hasan Üstün  yeniakit.com.tr 

Türkiye, Binali Yıldırım ileEkrem İmamoğlu ekran tartışmasının öncesindeki “Otelde gerçekleşen gizli soru randevusu”nu konuşuyor. Ortaya çıktığı ana kadar buluşmayı gizleyen İsmail Küçükkaya ile Ekrem İmamoğlu’nun panikle sergiledikleri “tevil” çabalarının sırıttığını belirten AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, “Oyları çaldıkları gibi soru soruları da çalmışlar. Otelde oturmuşlar birlikte ders çalışmışlar!” derken, gündeme zor sorular yerleşti. Vatandaşlar, “Ekrem İmamoğlu ve İsmail Küçükkaya bu soruların tamamına hiçbir boşluk bırakmadan cevap verinceye kadar kamuoyu vicdanında mahkum olarak kalmaya devam edecek!” dediler.

İşte Türkiye gazetesindeki sorulardan bazıları:

Niçin Gizledin İsmail Küçükkaya?

- Her şeyin açık ve şeffaf ilerlediğini iddia eden Küçükkaya, CHP adayı ile kapalı kapılar ardında gerçekleşen görüşmeyi kamuoyundan neden gizledi?

- Ekrem İmamoğlu’nun ayağına giden Küçükkaya’nın, Binali Yıldırım’ı telefonla aramakla yetinmesinin neresi normal?  Binali Yıldırım’a “Sayın İmamoğlu ile yüzyüze görüştüğünün” bilgisini vermesi gerek mez miydi?

Binali Yıldırım Aramasaydı Ne Olacaktı İsmail Küçükkaya?

- Binali Yıldırım’ın danışmanı “İmamoğlu ile görüşüyorsun, bizi niye aramıyorsun” diye arayıp uyarmasa Küçükkaya, AK Parti adayını aramayacak mıydı?

- Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu ile otelde yüz yüze görüşme yapıldığını, ancak kendisiyle sadece telefonda görüşüldüğünü bilmiyordu. Bu durumda, “adalet”ten nasıl bahsedebildin Küçükkaya?

- Görüşme niye iki tarafın hazır bulunduğu bir ortamda yapılmadı? Küçükkaya’nın farklı ajandası mı vardı? Zan altında kalacağını bilmiyor muydu?

- Bir sunucunun, tarihî bir program öncesinde tartışmacılarla görüşmesi ve onlara konu başlıkları vermesi normal mi?

- Gazeteciliğiyle övünen Küçükkaya, İmamoğlu’nun danışmanlarının “Bizi zor duruma düşürdün” diye kendisine baskı kurma cüretinde bulunmasını nasıl değerlendiriyor?

Hangisi Yalan Söylüyor, İsmail Küçükkaya mı, Ekrem İmamoğlu mu, Her İkisi de mi?

- Küçükkaya yüz yüze görüşmenin 2-3 dakika sürdüğünü iddia etmişti. İmamoğlu ise TRT’nin canlı yayınında  otel odasındaki görüşmenin 15-20 dakika sürdüğünü söyledi. Hangisi doğru? Yoksa ikisi de mi yanlış?

- Sunucu üç konu başlığı söylediğini ifade etti. Bu üç soru başlığıyla sınırlı kalındı mı, konular Binali Yıldırım ve ekibine verildi mi?

- Binali Yıldırım’ın danışmanı Ömer Sertbaş “Küçükkaya’yı ben aradım” dedi. Küçükkaya ise kendisinin aradığını ifade etti. Kim doğru söylüyor?  (Ki gelişmeler Ömer Sertbaş’ın doğruyu söylediğini ortaya koyuyor)

- İmamoğlu’nun programda her soruya hazırlıklı çıkması, yayın sırasında soru bitmeden grafikler ortaya koyması tesadüf mü?

- Moderatörün seçime itiraz ve oy farkıyla ilgili konularda Yıldırım’ı konuşturmaması normal miydi?

- Adliyede sayıma itiraz başvurusu görüntülerinin ve VIP’teki küfrün kayıtlarının ortaya çıkmasına rağmen Küçükkaya, bunları niye Ekrem İmamoğlu’na hatırlatmadı.

- Program sonunda Küçükkaya’nın Yıldırım’a ‘tarafsızlığını’ zoraki tescil ettirme gayreti ‘skandal görüşmenin ortaya çıkması’ ihtimaline karşı alınmış bir tedbir miydi?

- Skandalın ortaya çıktığı önceki akşamki Habertürk yayınında konunun daha fazla irdelenmesi gerekirken, apar topar tartışmanın kapatılması ve reklama gidilmesi bir talimatla mı yapıldı? Program moderatörü Didem Aslan Yılmaz’ın, mevzuyu kapatıp reklama gitmeden önce canlı yayında yazıştığı kişi kimdi? CHP adayının köşeye sıkıştığı konularda TV kanallarına ve moderatörlere baskı mı yapılıyor?

- Bu gizli yüz yüze görüşme Binali Yıldırım ve ekibi ile yapılsa Ekrem İmamoğlu görüşmeyi moderatör tarafından bilgilendirilmeden başka kaynaklardan duysa ne düşünürdü? Böyle bir skandal, görüşmeden dört, adaylar için hayati nitelikteki programdan bir gün sonra kamuoyuna yansısa CHP bu hadiseyi nasıl yorumlardı?

- Programda 31 Mart gecesi (seçim sonucuna hiçbir şekilde etki etmeyen) AA’nın veri kesintisi üzerinde ısrarla durulurken, seçim sonucunu doğrudan etkileyen oy hırsızlığı belgelerinin hiç sorulmaması önceden planlı mıdır?

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Haziran 2019 Çarşamba 14:27

YORUM YAZ

 • Hasanalj koseHasanalj kose27 gün önce
  Imamiğlu ya soyati degistirsin yunanoğlu diye degidtirsin it
 • Hasanali koseHasanali kose27 gün önce
  Şimdi şoyle bakiyorumda bunlar simdi insanmi hiczannetmiyorum bunlar olsa olsa munafik karanti adi yalanaglu bunun bsbasi annesi nasil insan bu ikisi otelte bulusuyormu bulusuyor gizli bizi altatan bizden degildir münafiktir cho esittir munafiklik kafirlik kuran düsmanligi bunlarin genlerinde var oartiyi kuranlar oyle kurdular alyi ok imanin alti sarti na dirtomuzlar surüsu
 • turkturk27 gün önce
  KOPEGE DEMISLER B... YEME KOKLASAM OLURMU DEMIZ. BU CHP ULKEYI SATAN ATASINA YUNANDAN GELMELERE CEKMISLER.IT ITLIGINI YAPACAK O...PU O...PULUGUU YAPCAK.. BIRIDE BU IMAMSIZ BIR  ATAMIYOR...ADAM ISTEDIGIN ETOKAT VURUYOR ISTEDIGIN ETEKME ATIYOR LAN KORKMAYIN KORUMADAN ODA INSAN AKSAM EVINE GITMIYORMU BU ..
 • İs-hakİs-hak27 gün önce
  Dumanlı adındaki yorumcu kesinlikle şerefsis alçak namussuz ekrem dumanlı yorumuda zaten tamolarak isbat ediyor ulan alçak merak etme kaçabildiğin kadar kaç yakalanıp kuyruğun kesilecektirolmasa bile ahirette ğayya deresin gireceğin kesin seni ve seningibipislikeri fetö kahbeside kurtaramıcaktır çünkio sizin altınızda olacaktır inanmıyormusunuz gidince göreceksiniz
 • Kürşat Kürşat 27 gün önce
  Küçükkayaimamoğlu! İkilisi nin ikisidesuçlu, yalancıve hırsızdırlar. HafizanALLAHbunlar istanbul u ele geçirirlersehırsızlığın hortumculugun terörün vebilumumçirkeflik ve kepazelik ve de namussuzluk zirve yapar.
 • Her ikisi de !?Her ikisi de !?27 gün önce
  Tek geçim kaynakları YALAN İFTİRA birde bu seçimlerde gördük OY HIRSIZLIĞI VE SORU HIRSIZLIĞI !? CeHaPes doğrusu !
 • birisibirisi27 gün önce
  imamoğlu binali yıldırımın soruları istediğini söyleyip onun doğru çıkmaması ve son nokta kendisinin bu şekilde görüşme gerçekleştirmesi. başkaları söylemeden bir açıklama yapılmış olsaydı uzamazdı. pat diye nagehan alçı tarafından canlı yayında dile getirilmesi hoş olmadı. üstelik imamoğluyla yapılan görüşme duyulunca küçükkayaya ak partili danışman bizimle de görüş diye telefon açıyor. ismail bey ilk arayan değil inkar etse de. orada lafı geveliyor. kendinden çok emin konuşmuyor. solcu olup güvendiğim çok gazeteci sayarım ama ismail bey değil.
 • gg27 gün önce
  basitlik yapan otel lobisi,tamamen tarafsız ve dürüst iktidardan nemalanan traji 10.000 olmayan ak-İT lobisi
 • LütfiLütfi27 gün önce
  Fetöyü tanıyormusun,yurtlarında kaldınmı.Cevap Yok yok.82 milyon insanımızı hemende inka ediverdi.Büyüksün Binali bey.
 • NerminNermin27 gün önce
  İkisi de yalan söylemiyor, yalan söyleyenler belli.Bu dijital çağda adam soru verecekse Taksimin göbeğinde hem de basın toplantısının yapıldığı bir otele gitmez whatsaap dan hem de görüntülü verir. O kadar Gerzek değiliz.
 • DumanlıDumanlı28 gün önce
  Niye ikiside doğru söylemesin. Selamlaşma hal hatır sorma ve konuyla ilgili konuşma toplam 15-20 dakika bunun 2-3 dakikası sadece konunun görüşüldüğü zaman. Olay bu kadar basit. Öküz altında buzağı bulunmaz.
 • nusret hocanusret hoca28 gün önce
  İmamoğlu bütün yalanlarını içine alacak şeddeli bir yalana daha imza(!)attı... Küçükkaya da zihniyet olarak bütün cenahlarının böyle olduğunu teyit ve deklare etmiş oldu.Yani, "KOCA YALAN PARTİSİ"nin son hali..
 • mhmtmhmt28 gün önce
  HA O HA O NE FARK EDER İKİSİ BİRBİRİNİN AYNASI. NASIL BAKARSAN ÖYLE GÖRÜRSÜN. İKİSİ KANKA İTÇİLER.
 • dürüstdürüst28 gün önce
  Gerçeği gizlemek için her ikisi de danışıklı yalan söylüyor olamaz mı????
 • Kevser Kevser 28 gün önce
  Allah belanı versin senin pis siyonist ajan proje ekrem müdafa papazoğlu
 • kemalkemal28 gün önce
  al birini vur ötekine..Bunların hepsi aynı..
 • Ax111Ax11128 gün önce
  İkisi de pislik yüz karası yalancı.
 • Hasan Hasan 28 gün önce
  Aklıma takılan TEKşey gündem dışı olan soru hangisi hepsi meydanlarda konuşulan sorulardı
 • birisibirisi28 gün önce
  chp taraftarı ne olmuş görüşmüşler de önemsiz diyor. sarıkaya görüntüleri sızdıranları suçladı. gizli kapaklı görüşmek için sandıklara girecek halleri yoktu. duyulduğunda kalabalık ortamdaydık şeklinde savunmak tabii ki daha kolay olacaktı. milletin ağzına malzeme vermeseydiniz. küçükkaya doğru seçim değildi. imamoğlu didem yılmazı istemiş. yıldırım küçükkayayı işaretlemiş. o zaman yıldırım da şikayet etmesin. isteyen kendisi.
 • WEREWERE-11WEREWERE-1128 gün önce
  Bu İMAMOĞLU, CHP nin klasik çarpıtmalrını taklit etmeye çalışmış, ama tam becerememiş, Allah kötü niyetlilerin karşılığını er geç verecek, al sana rezillik.. Ama bu zihniyete oy verenler yine değişmez ki, biraz daha kötülük olsa misali...
 • mniksekmniksek28 gün önce
  OTELDE BULUŞTUKLARI %BİRMİLYON, KÜÇÜKKAYA SORUYU BİTİRMEDEN İMAMOĞLU AÇIKLAMASINI HAZIRLIYOR, HİÇDE ARAMADAN SORU SIRASINA GÖRE ÇEKİYOR...İKİSİDE İNKAR EDİYOR İNSAN İÇİNE ÇIKACAK YÜZLERİ KALMADI ÇÜNKÜ...SN BİNALİBEYDE HATALI HALA ONLARIN KAYIĞINA BİNİYOR, BU SAATTEN SONRA YANILDIK ALDATILDIK DEME LÜKSÜMÜZ YOK...
 • mehmet sevinçmehmet sevinç28 gün önce
  Olay o veya bu değil.ikiside suçlu. oturumun sonunda küçükkayua nasıl mederatörlüğümü beğendinizmi adaletlimi yaptım diyor birde dalga geçer gibi. diğeri zamanmsın isteksiz öksürüyor.olayın içinde birşeyler olduğu anlaşılmışitı zaten.Ama binali bey en güzel şekilde cevapladı herşeyi.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Temmuz 2019