Barış Pınarı Harekatı piyasaları nasıl etkileyecek? Yetkili isim açıkladı

TSK'nın Barış Pınarı Harekatı sonrası piyasalara yönelik son gelişmeler herkes tarafından merak konusu oldu. Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan bir yetkili, Barış Pınarı Harekatı’nın Türkiye ekonomisi üzerinde ‘kalıcı olumsuz bir etkiye yol açmasını beklemediği’ söyledi.

10 Ekim 2019 Perşembe 17:35
Barış Pınarı Harekatı piyasaları nasıl etkileyecek? Yetkili isim açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın, Barış Pınarı Harekatı’nın Türkiye ekonomisi üzerinde ‘kalıcı olumsuz bir etkiye yol açmasını beklemediği’ belirtildi.

Reuters haber ajansının Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan bir yetkiliye dayandırdığı haberine göre, Suriye’nin kuzeyinde başlatılan operasyonun Türkiye ekonomisi üzerinde kalıcı olumsuz bir etki yaratması beklenmiyor.

Yetkili, Türkiye’nin aldığı önlemlerle son bir yılda ekonomisini tüm senaryolarla başa çıkacak şekilde güçlendirdiğini savundu.

Bölgedeki askerlerini çekme kararı alarak Türkiye’nin operasyonuna bir nevi ‘yeşil ışık yakan’ ABD Başkanı Donald Trump, daha sonra ‘Türkiye'nin sınırları aşan bir şey yapması halinde, ekonomisini tamamen yok edeceğini' söylemişti.

Operasyonun başlamasının ardından konuya bir kez daha değinen Trump, bu kez de Suriye'deki Kürt nüfusu ortadan kaldırması halinde Türkiye'nin ekonomisini 'mahvedeceğini' belirtmişti.

Trump, bugün bir skandal açıklama daha yaparak “Türkiye'yi yakından izliyorum, kuralına göre oynamazlarsa mahvederim” dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Ekim 2019 Perşembe 17:35

YORUM YAZ

 • Vatandaş Vatandaş 4 gün önce
  Yurdunu düşünmeyen cebini düşünür cebin para dolu olsa vatan gitse neye yarar kâfir bizi tehdit eder biz bu oyuna gelmeyelim atalarımız ne şartlarda teslim etti
 • SerhatSerhat4 gün önce
  Biz kırize alışıgız reis saolsun.... şu belayı temizlesin de herşey 2 katı oldun.... dolar fırlamış fırlasın 1 yıldır düşüktü herkez tedbirini alsaydı
 • Kızılderili Kızılderili 4 gün önce
  Kürt katleden yok! 
 • 3603604 gün önce
  bügün para için ağlayan vatanı satanlar yarın karılarını satar 3 5 dolara...
 • Ahaber ....flaş flaş flaş son dakikaAhaber ....flaş flaş flaş son dakika4 gün önce
  1 lira 6 dolar oldu

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Ekim 2019