• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bakan Akar, ‘Türkiye yabancı güç değil’ demişti! Libya'dan Türkiye açıklaması geldi

Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Muhammed el-Menfi, Türkiye ile ülkesi arasındaki ilişkilerin daha fazla geliştirilmesi gerektiğini kaydetti.

Yeniakit Publisher
2021-06-13 10:20:00 -
Bakan Akar, ‘Türkiye yabancı güç değil’ demişti! Libya'dan Türkiye açıklaması geldi

Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Muhammed el-Menfi, Türkiye ile ülkesi arasındaki köklü tarihi ilişkilerin olduğunu belirterek, Ankara ile iş birliği fırsatlarının ve ikili ilişkilerin geliştirilmesinin önemli olduğunu vurguladı.

Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Muhammed el-Menfi, basın ofisinden yapılan açıklamada, ülkeyi ziyaret eden Dışişleri Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu başkanlığındaki heyetle başkent Trablus'ta bir araya gelen Menfi'nin, görüşmede, Türkiye ile ülkesi arasındaki tarihi ilişkilerin derinliğine dikkati çektiği kaydedildi.

Menfi'nin Ankara ile iş birliği fırsatlarının ve ikili ilişkilerin geliştirilmesinin önemli olduğunu da vurguladığı belirtilen açıklamada, ayrıca Menfi'ye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını ileten Çavuşoğlu'nun, Türkiye'nin, Libya'nın birlik ve istikrarına destek verdiğini söylediği aktarıldı.

Dışişleri Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu başkanlığındaki heyet, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Menfi ,Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, ve Libya Başkanlık Konseyi üyeleri Abdullah El-Lafi ve Musa El-Koni ile yaptığı görüşmelerin ardından dün ülkeden ayrılmıştı.

Yapılan görüşmelere Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da katılmıştı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye'nin Libya'da yabancı güç olmadığını kaydetmişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

klm

Devletimiz libya ya gitmek isteyen başvuruları kabuledib branş ına göre kurs verib borçlandırarak libyayaya göndermeli. Orta ve lisedeki avareler sürüsü boşa ring atıyor
 • Yanıtla

BK

Libya çok açık ve net söylemeli tüm dünyaya TSK burda topraklarımızda her daim var olacak demeli hiç tavizsiz bunu söylerken net bir duruşla yapmalı o zaman hiç kimse TSK libyadan çekilsin diyemez demeyede cüret edemez
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23