Baba ve kızı böyle bulundu! Kahreden görüntü

Yasadışı yollarla Meksika'dan ABD'ye geçmeye çalışırken can veren baba ve 11 aylık kızının görüntüsü, 2015 yılında Bodrum'da hayatını kaybeden Aylan Kurdi'yi hatırlattı.

26 Haziran 2019 Çarşamba 11:15
Baba ve kızı böyle bulundu! Kahreden görüntü

Yeni bir hayat arayışıyla ABD'ye yasa dışı yollardan geçmeye çalışırken Meksika sınırındaki Rio Bravo nehrinde hayatını kaybeden El Salvadorlu Oscar Alberto Martinez Ramirez ve 11 aylık kızı Valeria'nın görüntüsü, 2015'de Bodrum'dan Yunanistan'a geçerken boğularak hayatını kaybeden Aylan Kurdi'yi hatırlattı.


Meksika'da yayın yapan La Jornada gazetesinde çıkan habere göre, El Salvadorlu Oscar ve 11 aylık kızı Valeria, Meksika ile ABD'yi ayıran Rio Bravo nehri üzerinden ABD'ye geçerken hayatını kaybetti.

Kızıyla birlikte can verdi

ABD'nin Meksika sınırında sığınma başvurusu yapmak için bekleyen Oscar Alberto, pazar günü ABD'ye yasa dışı yollardan geçmeye karar verdi.

Önce kızıyla nehri geçen Oscar, kızını ABD tarafında bırakarak eşi için geri dönerken, kızının nehre kapıldığını gördü. Kızı Valeria için tekrar geri dönen Oscar, Valeria'ya ulaşmasına rağmen akıntıya kapılarak kızıyla birlikte can verdi.

Kızı Valeria için tekrar geri dönen Oscar, Valeria'ya ulaşmasına rağmen akıntıya kapılarak kızıyla birlikte can verdi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Haziran 2019 Çarşamba 11:15

YORUM YAZ

 • EnverEnver19 gün önce
  Sular çocukları yutuyor,Ölümden beşik sular, Kah denizler kah nehirlerMasum uykulara kokuyorlar.O dev ellerin gölgesine sığınmak,Onların ateşinden kaçmak için,Babalar, sulara dalıyorEvlatlar sudan çıkamıyorBırakın çocuklar aç da olsa yaşasın,Durun! Sular bu masumiyeti yutmasın.Çocuklar denizlerde değil beşiklerde uyusunNefes alsın çocuklar! (Allah rahmet etsin yavrulara... Emperyalizminiz kahrolsun. Batınız çöksün. Medeniyetiniz yıkılsın.)
 • ümitümit19 gün önce
  Allah İslam dünyası üzerinde oyun kuran hem içerden hem dışardan olan münafık ve kafirleri kahrı perişan etsin. İslam alemine birlik ve dirlik versin İNŞALLAH ( AMİN )
 • HilalHilal19 gün önce
  Dünya görsün türkiye elinden geleni yaptı
 • HasanHasan19 gün önce
  Suriye lileri kovun diyenler nerde. Eğer vicdan varsa onlarda. ALLAH kimseyi mülteci yapmasın.
 • uyan dünya uyan dünya 19 gün önce
  utan yahudistanın piçabd si

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Temmuz 2019