Avrupa’da skandal teklif! Kur’an-ı Kerim’i yasaklayacaklar

İngiltere'de aşırı sağ Birleşik Krallık Bağımsızlık Partisi'nin (UKIP) yeni lideri Richard Braine skandal bir öneri yaparak, Kur'an-ı Kerim'in kamusal alanda dağıtılmasının yasaklanmasını dile getirip, şiddeti teşvik ettiğini iddia etti.

13 Ağustos 2019 Salı 16:09
Avrupa’da skandal teklif! Kur’an-ı Kerim’i yasaklayacaklar

İngiltere'de aşırı sağ Birleşik Krallık Bağımsızlık Partisi'nin (UKIP) yeni lideri Richard Braine, Kur'an-ı Kerim'in kamusal alanda dağıtılmasının yasaklanmasını önerdi.

Terör saldırılarını İslam’a bağladılar

İngiliz Sky News televizyonuna konuşan Braine, "Kur'an-ı Kerim'in şiddeti teşvik ettiğini" iddia ederek İngiltere'de son yıllarda meydana gelen terör saldırılarını İslam'a bağladı.

Braine, Kur'an-ı Kerim'in kamusal alanlarda dağıtılmasıyla ilgili de "Bunun yasa dışı olup olmadığına bakmamız gerekiyor. Çünkü yasalarımız, şiddetin teşvikini yasaklıyor. O nedenle bu konuyu düşünmeliyiz" dedi.

Öte yandan The Guardian gazetesinin haberine göre, Braine, katıldığı bir seçim kampanyası toplantısında da İslam'ı "yabancı bir ideoloji" diye nitelendirerek geçen ay hapse mahkum edilen İslam karşıtı Tommy Robinson'ın "siyasi tutuklu" olduğunu ileri sürdü.

Üç yılda 6. lider

Braine, hafta sonunda tamamlanan seçimde, UKIP'ın son üç yıldaki 6'ncı lideri seçilmişti.

Lider değişiklileri, UKIP'in en yüksek profilli lideri Nigel Farage, 2016 referandumunda Brexit kararının alınmasının ardından "misyonunu tamamladığını" belirterek, liderlikten istifa etmesiyle başlamıştı.

Farage, geçen yıl partinin İslam karşıtlığına kaydığına işaret ederek, üyelikten de ayrılmıştı.

UKIP, eylülde gerçekleştirdiği son kongresinde, İslam karşıtı politikalar içeren bir manifesto yayımlamıştı. Manifestoda, Müslümanlara özel hapishaneler açılması, göçmenlere yönelik güvenlik incelemelerinin sıkılaştırılması ve ülkedeki ırkçılık karşıtı yasaların kaldırılması isteği yer almıştı.

Genel başkan danışmanlığına getirilmişti

Parti, geçen ay yapılan duruşmada, hakkında yayın yasağı bulunan bir davada yargılanan ve "azınlık mensubu sanıkların kimlik bilgilerini paylaşmaktan" suçlu bulunarak 9 ay hapse mahkum edilen İslam karşıtı aktivist Tommy Robinson'ı da genel başkan danışmanlığına getirmişti.

UKIP, 2015 genel seçiminde yüzde 12,6 oy almış ancak parlamentoya bir milletvekili sokabilmişti. Oyu, 2017'de yapılan erken seçimde yüzde 1,8 düşen parti, parlamentoda hiç sandalye kazanamadı.

Parti, önceki hafta tek milletvekilliği için yapılan ara seçimde de yüzde 0,76 oyla sonuncu geldi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Ağustos 2019 Salı 16:09

YORUM YAZ

 • Abdullah MuratAbdullah Murat4 gün önce
  DÜNYA AHİRET DOSTLAR (MÜSLÜMAN) BUNLARDIR DİĞERLERİ DÜŞMAN... Sizin dostunuz ancak Allah’tır, Resûlüdür ve Allaha( emirlerine) boyun eğerek namazı kılan, zekâtı veren mü’minlerdir. Maide55
 • kenan karakenan kara4 gün önce
  sayin baskan ne zaman avrupadaki tprkleri meleketlerine donmeleri icin caba harcayacak burdaki insanlarin durumu cok kötü suriyelilere ev bark yaoana kadar gurbetteki vatandaslarina bak burdaki nesil dinlerini unuttu vebali boynukuza olsun Allah cc bunun hesabini basdakilere bir bir sorsun devlet milllerin dinini ögretmeli ve yasiyorlarmi diyede takip etmeli avrupadaki türkler vatanlarina dönmeleri tesvik edilmeli bu ciligi yayinlamazsan akit Allah sizdende sorsun
 • NecmiNecmi4 gün önce
  “Mert adındaki yorumculardan ülkemizde çok var” demiş birileri. Keşke daha çok olsa. Kaç ömre bedel nefret söylemi çıkmıştır bu gazeteden, yorumcularında, genel olarak bu ülkeden. Yorum yapsan herkes her şeyi biliyor ve çözmüş ya olayı, saldırmak için hevesle bekliyor. İyi tamam, en iyisini siz biliyorsunuz ama benim bildiğim bir şey var ise o da sizin din anlayışınız hastalıklı ve mide bulandırıcı.
 • Abdullah MuratAbdullah Murat4 gün önce
  Mert adamlar islam nedir bilse müslüman olmaları gerektiğini anlarlar İmanı ve Allahın hidayet etmedikleri ise islamı anlamaktan uzaktır İslam Allah için dost Allah için düşman edinmeye dayalıdır İslamda dostluğun şartı vadır ayette Allah: Sizin dostunuz ancak Allah, O'nun Peygamberi ve namaz kılan, zekat veren ve rüku eden müminlerdir. Maide55.....islamın şartı vardır sende bu şartı sağlamıyorsan sende müslüman olamazsın Dostluğun dışında düşmalık vardır ve hristiyan ve yahudiler için onları dost edinen onlardan olur Allah şeytanı ve insanı dünyaya imtihan için indirmiştir. Kafirler şeytanın dostudur Şeytana uyar ve onun yolunda savaşırlar ve hak ile mücadele ederler Sen müslüman mısın Allahın kitabını okumadan yorum yapamazsınız din Allahın işidir karı koca arasını düzenlediği gibi kafir küfür ve imanlı arasını o düzenlemiştir Müminlerin kurandaki vasfı kafire karşı onurlu boyun eğmeyen onları dost edinmeyen ve şiddetli müminlere karşı şevkatlidir Yobazlık Allahın buyruklarına uymaksa sen nesin Allahın buyruklarına uyanları kardeş ve dostan ayrı adlandırıyorsan sende onların arasına katılmalısın Çünkü Kuran Allahın kelamı ve msülümanın nasıl olması gerektiğidir Ötekileştirmek nedir kafirsindir yada imanlı ayrılmak istemiyorsan cehennemdede beraber olasın Bizim dinimiz var rehberimiz Allahın kendi kitabı yaptıklarımız ise onun buyrukları. Allahın hükümlerini istemeyen ona teslim olmuş anlamındaki müslüman değildir Sen kitabı inkar ediyorsun ve biz seni dost edinecek değiliz Bu İlahımızın emri hükmü bizim cennete girme şartımız sen değersizsin dostta olacak değilsin bunun delili elimizdeki Allahın kitabı
 • HamzaHamza4 gün önce
  Mertler bitmez bu memlekette! Sorsan kuran i okudun mu diye? Bi satir okumamistir Allahu Alem. Sunneti sorarsin? 7 yasinda oldum der:) Ama sagdan soldan duydugu iki uc husus uzerinden ahkam keser! Muslumanlara dil uzatip iftira atar! Hatta kesmez, kafirler islam i seviyorlar ama sizin gibi aşırı uçlari sevmiyorlar diye de tespit yapar 3 kurusluk beyni ile:) yahudinin sutlu müslüman, sutsuz musluman, acik musluman, koyu musluman projesinin yaşayan gönüllü kobaylarıdır bu munafiklar:) musluman muslumandir, münafık! Sende musluman isen once dinini öğren, bununla amel et, sonra konuş!
 • Ismail Ismail 4 gün önce
  Yorumcular arasindaki mert denen, ne idugu belirsiz cahilden cok var memlekette! Nefsinin hosuna gitmeyen bir ayet veya sahih bir hadis duyunca hemen isyan eder! Ordan burdan yarim yamalak dinlediği sozde bir ulemanin safsatasini delil getirir! Durmaz boyleleri, muslumanlara turlu turlu iftiralar atarlar ve sonunda da aynen yazdigi gibi baglarlar mevzuyu! Basta yahudi ve usaklari olmak uzere kafirler islam a karsi degil; sizin gibi yobazlara, radikallere, teroristlere karsi der bitirir bu zavallilar:))) subhan Allah. Rabbimiz bizi, sizin gibi munafiklar hakkinda uyarmisti kitapta! Lutfedip de okursan ogrenirsin. Sirayla oku, bakara suresi 120. Ayete gelince 100 defa oku. Belki anlarsin da hidayet kapilari acilir insa Allah sana da!
 • SelmanSelman4 gün önce
  Yorumlarda mert isimli bir zat dikkatimi cekti, zira buna benzer kisiler memlekette cok var! Ozetle siddetin kaynağı olarak muslumanlari gosterip, bir de bilmis bilmis hani islam hoşgörü diniydi diye de eklemeyi unutmuyor! Euzu billa. Mert nezdinde cumle gafil takimina sesleniyorum. Bu arada insa Allah sadece gafilsinizdir! Oncelikle siz kimsiniz? Muslumanmisiniz? Muslumansaniz o vakit dininizi ogrenin. Mert gibi cahil cahil konusacaginiza, ilk once dininizi ogrenin. Yahudi bile islam dinini Mert vb lerinden daha fazla biliyor! Bu yuzden Mert sende ogren. Kurani kerim ve sahih hadisleri okuyun. Sende oku Mert! Ve ogrenin Allah ve resulu ne emrediyor! Lakin mert in hakli olduğu bir yer var! Islam hosgoru dinidir palavrasini, mert bizim münafık ulemalardan duymus olmali! Zira hakikaten basta diyanet olmak uzere islam dinini kendi nefslerine gore ifsad etmek isteyen bu guruhun agzindaki meshur bir sakizdir bu soylem! Bu guruh cihadi da kerih görür, seriat duzeni kurulmasini da! Isleri gucleri munafikliktir. Karsiligina da alacaklardir, tovbe istigfar etmeden bu hal uzere ahirete goc ederlerse. Yildizlarin yerine yeminler olsun ki Islam hosgoru dini degildir! Bu buyuk bir yalandir. Islam baris dini de degildir! Islam barisin bizatihi kendisidir. Ve bu iki ifade arasinda daglar kadar fark vardir! Ayrica hak edene yada merhamet edilmesi emredilene karsi hoşgörülüdür islam dini! Kafirlere, musriklere, murtedlere ve munafiklara karsi, bazi istisnai durumlar haricinde, genel itibariyla hosgoru yoktur. Islam da sadece muslumanin muslumana hosgorusu, sevgisi ve saygisi vardir. Ornegin gayri muslimlere yada ehli kitaba karsi gosterilecek hoşgörü islam in bize emrettigi kurallar ile sinirlidir. Daha fazlasi sozkunusu bile degildir! Islam yaratilmislari degil, yaradani razi etmeyi amaclar! Bahsekonu munafiklar ise, mumin olsun kafir olsun yaratilmislarin rizasi pesindedir, ustelik cogu zaman yaradanin emrini veya resulunun sunnetini dahi gormezden gelerek. Din nasihattir yalnizca muminlere fayda verir. Hak kisiden ogrenilmez! Kisi ancak vesile olur biiznillah! Keza Hak, kuran ve sunnet cervevesinde dag gibi ortada olup, hidayette sadece Allah svt dandir. La havle vela kuvvete illa billa aliyhil azim. HasbinAllah ve nimel vekil...
 • MertMert4 gün önce
  Adamlar islama karşı değiller adamlar siz gibi yobaz dincilere karşılar, kendinden olmayan herkesi ötekileştiren ayrıştıran öldürmeye çalışan dincilere karşılar
 • İslam dini şiddete teşvik etmiyor,İFTİRA!İslam dini şiddete teşvik etmiyor,İFTİRA!4 gün önce
  Asıl yahudilerce tahrif edilmiş Hristiyanlığın aşırı sağ(!)cıları terör estiriyorlar camiilerde! Hep aynı yalanlar!Barbar müslüman,barbar türk diyorlardı Osmanlı zamanında da,bizim garip Mehmetçik de aç acına ekmeğini paylaşıyordu esir düşen gavurla!DAEŞ zaten İngiliz/ABD-mason Suud saltanatı işbirliği eseri,resimleri delilleri var,köpek sahibini ısırmıyor!“Kim bir cana kıymamış veya yeryüzünde fesat çıkarmamış birisini öldürürse, bütün insanları öldürmüş gibidir” (Mâide Sûresi, 5:32.)"Dinde zorlama yoktur.”(Bakara, 2/256)Biz gayri müslime Osmanlı zamanında ibadet özgürlüğü tanıdık,klisesini sinagogunu açık bıraktık;hâlâ duruyor,karışmadık,öldürmedik(tabii ne oldu tepemize bindi hain nankörler!)Siyonistlerin oyunu,çocukları iğneli fıçılara atıp kanlarını içiyorlar,Talmud sapıklıklarına delildir,pedofili de kendileri!Müslümanlara iftira atıyorlar kendi ucubelikleri normalleşsin diye!İngiltere Kraliyet ailesi de masondur!Yahudi sembolleri armaları!Türkler kurdu sembol etmişken,Dingiliz aslanı sembol benimsemiştir,aslan da masonik,siyonist bir semboldür;araştırın.ABD zaten İsrail’le işbirliğinde!(Hatta yahudi Disney yapımı Aslan Kral filmi mason sembolleri açısından incelendiğinde bir ara çıkan İslam sembolü olan hilal göz önüne alındığında İslam düşmanı bilinçaltı mesajlar verdiği görülür, “bu gece aşkı hisset” diye bir şarkıyla cinsel mesaj da verir)
 • SelmanSelman4 gün önce
  Yahu demokrasi memokrasi deyu yapmadiginiz munafiklik ve soytarilik, vermediginiz taviz kalmadi şukeferelere! Euzu billa... Daha dune kadar laiklik dinsizliktir deyu Hakki konusurken, bugun laiklik olmazsa olmazimizdir demeye bile başladınız! Siz, kuran ve sunnet uzerine topluca urvetul vusga ya tutunun be hey bre gafiller! Kurtulus islam da be hey bre gafiller! Siz vataninizda yani beytlerinizde Allah ve resulunun emrettigi sekilde Islam i hakim kilin be hey bre gafiller! Birakin bu münafıklıklari! Takilmisiniz kafirlerin kicina, gidiyorsunuz ateşe! La havle vela kuvvete illa billa aliyhil azim. Diger taraftan isin komik tarafi,demokrasi memokrasi deyu ortaligi yikan, bizim gafil ve munafiklarin da kiclarindan ayrilmadigi, örneğin AB ye bakalim ve kendi batillari icinde ne kadar tutarli olduklarini inceleyelim bu kafirlerin! Nerede demokrasi AB de? Secilmisler yani Avrupa Parlamentosu yasa yapabilir mi? Yapamaz! Peki ne idüğübelirsiz atanmis burokratlardan olusan Avrupa Komisyonu yasa yapabilir mi? Kokune kadar yapar! Parlamento değişir, konsey değişir ama komisyon değişmez! Peki kim bu bürokratları, boklarinda boncuk olan yonetici eliti, atar??? Bilinmez:))) Al sana Avrupa demokrasisi. Agirlikli olarak lobicilik maskesi altinda, siyasi partilere ve liderlerine mali destek vermek suretiyle, ABD Baskanlarini perde arkasindan yahudinin kuklasi yapan ABD deki rejim/düzen bile, en azindan şeklen daha demokratik:))) Bu arada küfrün başı olan Yahudi, Bati da yeni bir surec ve dizayn icin dugmeye coktan bastı. Yilan deri değiştirmeye basladi baska bir ifadeyle! Keza Trump'in daha Baskan bile secilmeden,Brexit in bas mimarlarindan biri olan Nigel Farage vb Ingiliz siyasetcileri ile biraraya gelerek, sozde saf demokrasi merkezli ortak siyasi ajanda uzerinde birlikte hareket edip, ayni siyasi sloganlar çerçevesinde gerek ABD gerekse AB nin mevcut siyasi, ekonomik, sosyal, kulturel ve askeri duzeninin dominant unsurlarina topyekun saldirmalari tesadufi degildir. Zira gorunen o ki, siyonist yahudi, kendi cikarlari icin yillardir kullandigi bu unsurlarin bir çoğunusatip, onemli bir kısmını tasfiye etmeye karar vermistir. Bunu da Trump, Farage, Boris Johnson vb siyasiler uzerinden, sanki Bati dunyasinda demokratik bir devrim yasaniyormus olgusu ile maskeleme pesindedir. Bu noktada Trump basta Almanya olmak uzere Nato uyesi Avrupali muttefiklere bile posta koymaya baslamistir. Bu baglamda Yahudinin esas kaygisi, biri ucretsiz ve sadik uşak ABD, digeri ise ücreti pahali usak UK (Birlesik Krallik /Ingiltere) in, yeni dünya duzeni amacina matuf yeniden tam olarak kontrol altina alinmasi, ayrica kontrol disina cikma egilimi icinde olan basta AB olmak uzere diger tum unsurlarin (ABD ve UK icindeki basın, devletler, kurumlar vs vs dahil) tasfiyesi yada islevsiz hale getirilmeleridir. Bu baglamda, ozellikle AB bünyesinde ortaya cikan avrupa ordusu kurma egilimine cevaben, Nato'nun guclendirilmesi ve Nato disinda herhangi bir uluslarustu askeri ittifak yada olusuma zinhar izin verilmemesi oncelik arz etmektedir. Yahudinin bati merkezli insa etmeye calistigi yeni dunya duzeninin, iki ana sac ayagi olan ABD ve UK oznesindeki bu renovasyonu daha ziyade UK agirlikli olup, UK deki Buyuk Britanya vizyonu yeniden canlandırılmaya calisilmaktadir. Butun bunlarin disinda gerek ABD gerekse UK nezdinde, dinimiz islam a yönelik saldiri, nefret ve otekilestirme faaliyetleri hic olmadigi kadar artmis, sistematik olarak da artmaya devam etmektedir. Ote yandan basta hukuksal normlar uzerine kurulu uluslarüstü AB olmak uzere, dunyadaki cumle kefere ve bizim ulkemizdeki batil ehli dahil, bu isyankar kafir kullarin en populer sakizi olan Hukuk yani yasalara gelelim! Nedir Hukuk? Yani Allah svt, Islam dini veicinde ilahi hukuk sisteminin yer aldigi Kuran i Kerim i bosuna mi indirdi? Bize Islam i hakim kilin ki yeryuzunde, bozgun ve fesad son bulsun diye emrediyor ya kuran da!!! Unuttunuz mu? Yoksa Allah svt biz kullarina, siz yeryuzunde yani dunyada, nefsinize ve kafaniza gore bir hukuk sistemine dayali nizam kurun, bu kurani kerimi ise sadece pasa gönlünuz istediginde dikkate alin, diye emreden bir ayet indirdi de biz mi okumadik??? Gozumuzden mi kacti??? Uyanın be hey bre gafiller, uyanin. Ozunuze dönün, tovbe edip Allah ve resulune dönün! Birakin kafirlerin kicinda dolasmayi, birakin munafikca soylem ve amel icinde olmayi! ALLAH tan korkun!!! La havle vela kuvvete illa billa aliyhil azim. HasbinAllah ve nimel vekil...
 • ÜnalÜnal4 gün önce
  Amerika ve batı sovyetler birliğinden sonra acaba seytan olarak kimleri tanımlıyorlar
 • jinofurtojinofurto4 gün önce
  asil sideti tesvik eden ingiltere amerika israil almanya fransadir gerisi yalan propogandadir müslümanlarda incili yasaklasin incil denilen kitabi papazlar yaziyor her sene yeni baski incil cikiyor hiristiyan aleminde asil bunlar tehlikelidir ingiltere hem müslümanlari kulaniyor hem müslümanlari ve kurani sucluyorlar buraya kadar geldiler .
 • Sionist kopekleriSionist kopekleri4 gün önce
  Sionist kopekleri her yerden islama saldiriyir
 • MertMert4 gün önce
  Saçma sapan adamlar dini anlatırsa olacağı budur, çıkıp tvlere cihad ilan edip gavura ölüm malları ganimet diyip birde Kuran dan ayetle bunu desteklerse ve bizim islamcılarda doğru derse bu saçmalıklara, olacağı budur. Herkes islamdan bahşediyor hoş görü diyor ama akit i okuyorum sizde islamcılar hiç hoşgörü görmedim, sürekli iftira hakaret, böyle mi islamı sevdireceksiniz. Millete bakacağınıza önce biz nerde yanlış yapıyoruz diyin.
 • CabirCabir4 gün önce
  Kâfirler istemese de ALLAH nur'unu tamamlayacaktır.
 • ahmetahmet4 gün önce
  hacli-siyonist kaynakli KUFUR TEK MILLETTIR! hak-batil mucadelesi kiyamete kadar...
 • NurNur4 gün önce
  Şiddeti körükleyen müslümanlara şiddet yapan sizsiniz sizin zihniyetiniz ulan putperest adiler ortadoğuyu ne hale getirdiğiniz ortada müslüman ları sersebil ettiniz afrika ortada vs bunları müslümanlarmı yaptı katiller sürüsü amerika israil ingiltere almanya fransa dahaniceleriniz içerdeki maşalarınız yasaklayın bakalım hiç bir şey olmaz çoğalacaz islam nurunu tamamlayacak ayaklarımıza düşeceksiniz leş kargaları katiller sürüsü dileriz Allah belanızı en kısa sürede versin şerefsiz namussuz deyuslar
 • Abdullah MuratAbdullah Murat4 gün önce
  Küfre tabi yaşamak küfre sebep haramdır Müslümanların kendilerini oraya zorunlu görmeyip Anadili arapça olan bir islam ülkesine hicret etmeleri gereklidir

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Ağustos 2019