ARGEM Yapay Zeka Atölyesi açıldı

MEB ile Ziraat Katılım Bankası iş birliğinde Yapay Zeka Atölyesi hizmete açıldı.

19 Nisan 2019 Cuma 14:43
ARGEM Yapay Zeka Atölyesi açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Ziraat Katılım Bankası iş birliğinde, Araştırma Geliştirme Eğitim ve Uygulama Merkezi Lisesi’nde (ARGEM) kurulan Yapay Zeka Atölyesi hizmete açıldı.

Üsküdar’da bulunan ARGEM’de düzenlenen açılış töreninde konuşan Ziraat Katılım Genel Müdürü Metin Özdemir, kendilerinden böyle bir talepte bulunulduğu zaman ellerinden gelen tüm katkıyı sağlayacaklarına dair söz verdiklerini belirterek, projenin içerisinde yer almaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.

Özdemir, “Biz vermiş olduğumuz maddi bedelin karşılığını dua ile aldık ve ödeştik. Şimdi sıra bu atölyeden istifade edecek olan arkadaşlarımızda. İnşallah bu atölye sizlerin eğitimine, gelişiminize katkıda bulunarak ülkemizin ihtiyacı olan seçkin bilim adamları yetişmesine vesile olur diye ümit ediyorum” şeklinde konuştu. Milli Eğitim Bakanlığı ile Ziraat Katılım Bankası iş birliğiyle ARGEM’e, yapay zeka atölyesi ve bu atölyelerde ihtiyaç duyulan donanım, araç ve gereçlerin temini yapıldı.


Yeni Akit Gazetesi
Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Nisan 2019 Cuma 14:43

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Mayıs 2019