Seçim 2019 Sayfası

AK Parti'den Trump'a tepki: Bu hastalıklı bir açıklamadır

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Trump'ın Türkiye'ye yönelik tehditkar açıklamalarına yanıt verdi. Kurtulmuş, "Trump’ın açıklaması her bakımdan hastalıklı bir açıklamadır." dedi.

14 Ocak 2019 Pazartesi 16:44
AK Parti'den Trump'a tepki: Bu hastalıklı bir açıklamadır

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş Ülke TV'de Mustafa Yıldız'ın sunduğu Odak Noktası'na konuk oldu ve çok önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş ABD Başkanı Trump'ın Türkiye'ye yönelik haddini aşan ifadeleri için sert ’Trump’ın açıklaması her bakımdan hastalıklı bir açıklamadır. CHP oynanan büyük oyunu görmüyorsa söylenecek söz yok.' dedi.

Kurtulmuş, Trump'ın haddini aşan ifadeleri için,

"Pervasız bir açıklama"

"ABD’nin ulusal çıkarları gereği askerlerini çekmekse bunun terör örgütüyle ne ilgisi var? ABD’nin orada bulunma nedeni DAEŞ’le mücadele değil mi ki, burada DAEŞ’le en çok mücadele eden Türkiye’dir. Orada da samimi değil bunlar. Gerçekten cehalet kokan ve pervasız bir kötülüktür. NATO çerçevesinde müttefikliği olan iki ülkedir.

"Hastalıklı bir açıklama"

Sayın Trump bu açıklamasını umarım tashih eder. Türkiye’nin ulusal çıkarlarıyla, ABD’nin ulusal çıkarlarıyla örtüşmektedir. ABD’nin milli menfaatleri daha fazla parçalanmış Ortadoğu’dan yanadır. Trump’ın maksadını aşan açıklamalarından bunu gayet iyi anlıyoruz. "Trump’ın açıklaması her bakımdan hastalıklı bir açıklamadır." dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Ocak 2019 Pazartesi 16:44

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    20 Nisan 2019