AK Parti'den AB ve Arap Birliği'ne sert tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "AB kurumları Doğu Avrupa'yı bile anlamaktan aciz, Türkiye'yi anlamak için köklü bir zihinsel dönüşüm içine girmeleri gerekiyor" dedi. Arap Birliği'nin skandal açıklamalarına da tepki gösteren Çelik, "Arap Birliği'nin Türkiye'yi kınaması, teröre destek vermektir, kendi varlık sebebini yok saymaktır" ifadelerini kullandı.

12 Ekim 2019 Cumartesi 21:32
AK Parti'den AB ve Arap Birliği'ne sert tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "AB kurumları Doğu Avrupa'yı bile anlamaktan aciz, Türkiye'yi anlamak için köklü bir zihinsel dönüşüm içine girmeleri gerekiyor. 'AB ne işe yarıyor' sorusu artık Avrupa'nın her yerinde soruluyor" ifadesini kullandı.

Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, AB'den gelen açıklamalara ve Arap Birliği'nin Türkiye ile ilgili kararına tepki gösterdi.

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov'un "Brüksel Türkiye'ye karşı bu saldırgan tavrını bir tarafa bıraksın. Brüksel uzak, Türkiye sınırı ise hemen yanı başımızda ve Türkiye'de 4 milyon göçmen bekliyor." açıklamalarıyla ilgili haberi paylaşan Çelik, şu değerlendirmeyi yaptı:

"AB kurumları Doğu Avrupa'yı bile anlamaktan aciz, Türkiye'yi anlamak için köklü bir zihinsel dönüşüm içine girmeleri gerekiyor. 'AB ne işe yarıyor' sorusu artık Avrupa'nın her yerinde soruluyor. AB, Türkiye’ye karşı siyasi aklını kaybetmiş bir organizma gibi konuşuyor. PYD/YPG terör örgütüyle dayanışma içine giren AB ülkeleri, kendi sınırlarını ve demokrasilerini terörden koruyan Türkiye'ye karşı tavır alıyor."

"Arap sokaklarında bu açıklamayı ciddiye alan tek kişi bile yok"

Çelik, Arap Birliği'nin daha vahim durumda olduğunu belirterek şunları kaydetti:

"Arapları ve diğer etnik grupları terör zulmünden kurtaran Türkiye'nin operasyonunu kınamışlar. Araplar, Kürtler, Türkmenler terör zulmü altındayken sesi çıkmayan Arap Birliği, terörle mücadeleden rahatsız oluyor. Arap sokaklarında Arap Birliği'nin bu açıklamasını ciddiye alan tek bir kişi bile yoktur. Arap Birliği açıkça, Arap toprağını işgal eden bir terör örgütüne destek veriyor. Arap Birliği’nin Türkiye'yi kınaması, teröre destek vermektir, kendi varlık sebebini yok saymaktır."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ekim 2019 Cumartesi 21:32

YORUM YAZ

 • Kocayusuf Kocayusuf 5 gün önce
  Arap-Birliği'ne acıyorum... Zavallılar ne yapsın, Allah'a kul olacakken, Haçlı-Dünyası'na kul olmuşlar, onların hoparlörü olarak ötüyorlar... "Domuzdan post olmaz, gavurdan dost olmaz"... Be adam, Müslüman isen, indir yakandan kafirin elini; din-kardeşinin/Müslüman-Türk-Millet'nin ve Mehmetçiğin yanında yer al!.. En azından, ölürsen şehit olursun... Dönüşü olmayan yolda demesinler sana, "Ne şehittir, ne gazi; ...ok yoluna gitti Niyazi"...
 • HasanHasan5 gün önce
  Cok sert veriyorsunuz onlarda korkuyor.Yuzbinlerce 100.000 defa sert tepki verdiniz.Varmi sizde erkeklik butun abd uslerini kapatacak.varmi
 • Hasan Hasan 5 gün önce
  Bazı Arap ülkelerini anlıyorum da bu Filistine ne olduğunu anlamakta zorlanıyorum. Bu kadar nankör, hain bir devlete AKP nin söyleyeceği söz yok muydu? Bunu görmemezlikten gelmek de en azından onların yaptığı kadar ayıptır.
 • CanCan5 gün önce
  Araplara pek bayilyordunuz. Umarim bu arap sevicilikten uyandiniz artik ve daha fazla enayi olmaya devam etmezsiniz.
 • AYH8N ERG8N8Z EWET AYH8N ERG8N8Z EWET 5 gün önce
  4K=AVRUPA BİRLİĞİ,ARAPBİRLİĞİ,ABD,RUSYA. 4K=4K...E
 • mustafamustafa5 gün önce
  1.000.000 suriyeli ARAP ölürken ARAP BİRLİĞİ ahmaklarının ronuru(!) ve şerefi(!) de ÖLDÜ!
 • Alperen Alperen 5 gün önce
  Sayın Bakanım bu Araplar kadar aptalını görmedim.
 • geylan -igeylan -i5 gün önce
  yav sizin varya topunuzun köküne kibrit soyu döksünler hemi arap birliğiymiş yakında tüm dünyayı biz yöneteceğiz (dindarlar ve kemalistler barışıp her konuda anlaşırsa)
 • Kadere bakKadere bak5 gün önce
  Haydi ecnebi avrupa ligi anladık. Ya ümmetin lideri sayılan erdoğana islam ülkelerinin tepkisi ne olaki.yoksa ümmet liderini takmıyor mu
 • Tata TongaTata Tonga5 gün önce
  noldu? hani türkler arabın sağ eli, sağ gözüydü? aranıza kara kedi mi girdi?
 • BENIMANNBENIMANN5 gün önce
  AVRUPA TERÖRISTLERIN BESLEYICISI VE TÜRKIYENIN SINSI DÜSMANIDIR 
 • EKOLL EKOLL 5 gün önce
  Bunların beyni yanmış. Suriye de bir arap devleti değil mi? Suriye halkı arap değil mi? Araplara zulüm yapan onları topraklarından atan onları haraca bağlayan bu teröristlere karşı harekat başlatan Türkiye yi kınamaları destek olmamaları gerçekten ilginç. Bu kadar batı uşağı olmayın. Keser döner sap döner devir değişir hesap döner.
 • hasanhasan5 gün önce
  Arap ulkelerinin liderlerinin masonlar ve siyonistler tarafından satın alındıgını herkes biliyor zaten..Tipik bir CHP partisi gibi hareket ediyorlar..
 • MetinMetin5 gün önce
  Moritanya'ya milyonlarca dolar yardım yaptık bizi Arap birliğinde şiddetle kınadılar. Tarih boyunca Araplar hep sırtımızdan vurdu.
 • İ.Keskinİ.Keskin5 gün önce
  Avrupa Birliği, Arap Birliği... bir dönem barış barış diye masum insanları katleden pkk yüzünden barış lafından ikrah ettik şimdi de şu 'Birlik' lafından ikrah edecez Vallahl.
 • VAHAP KALYONCUVAHAP KALYONCU5 gün önce
  Arap yöneticiler birer kukla 

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Ekim 2019