• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Aileyi korumak devletin görevi

Kanun yoluyla yuvalar dağılırken, Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından hazırlanan raporda, anayasada ailenin korunması için gerekli tedbirleri almanın devletin asli görevleri arasında sayıldığı belirtildi.

Yeniakit Publisher
2020-01-18 10:06:00 - 2020-01-18 10:07:25
Aileyi korumak devletin görevi

Aileyi dinamitleyen, toplumun birliğini dağıtan ve 6284 Sayılı Yasa’nın getirdiği “Kadının beyanı esastır” gibi gerekçelerle binlerce erkeğin evden uzaklaştırılması, yuvaların yıkılmasına yol açmaya devam ediyor. Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından hazırlanan Çocuk Tesliminde Hak İhlallerine ve Yoksulluk Nafakasına ilişkin raporda ise, anayasada ailenin korunması için gerekli tedbirleri almanın devletin görevleri arasında sayıldığı belirtilerek, “Devletin bu görevinin ifası, değişen toplumun dinamikleri göz önüne alınarak, gelişime uygun hukuki ve idari düzenlemelerin yapılmasını zorunlu kılmaktadır” ifadeleri yer aldı.

Acil tedbirler alınmalı

Ailenin değişim ve dönüşüm sürecine girdiğine dikkat çekilen raporda, şöyle denildi: “Sosyo- ekonomik ve demografik faktörler ve zihniyet değişimi gibi sebeplerle tüm dünyada giderek artan çekirdek ailelerin ve boşanma sayılarına paralel olarak tek ebeveyn ve çocuk veya çocuklardan oluşan ‘tek ebeveynli ailelerin’ sayısı ülkemizde de günden güne artmaktadır. Toplum yapısı hızla değişirken aile kurumunu destekleyecek politikalar üretilmeli; bu sırada aileyi oluşturan bireylerin, özellikle kadın ve çocukların korunması, huzur ve refahı öcelikli tedbir alanında yer almalıdır. Boşanmanın taraflar ve çocuklar üzerindeki yıkıcı etkileri dikkate alınmalıdır.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ömer

Erkeğin evden uzaklaştırılmasına, Çocuk haczine, Süresiz nafakaya SON SON SON !!!
 • Yanıtla

mithat

Devletin basindaki parti kim????? Sozde musluman gorunen bir parti, kafirlikte sinir tanimiyan kripto tiplerle dolu olan bir orgut, camiler bos aileler dagiliyor, zina serbest, imam nikahi yassak devlet resmi nikahi olmadan, faiz caiz, kendisini Allahdan ustun goren kamalizimin sigortasi bir diyanet teskilati var. aile dagimasinda ne yapsin kadinlarin birden fazla kocasi ve sevgilisi var. yasasin modern ilimli islamci laik kamalist Turkiye.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23