• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ahmet Hakan, Davutoğlu'nu fena rezil etti! "Nasıl tenezzül edersin?"

Ahmet Hakan, Ahmet Davutoğlu’nun Şehir Üniversitesi üzerinden yaptığı açıklamalara, "Yeni bir siyasi parti kurmak için harekete geçmiş lider, bunlara nasıl tenezzül eder anlamıyorum" diyerek tepki gösterdi.

Yeniakit Publisher
2019-12-09 11:27:00 - 2019-12-09 11:34:00
Ahmet Hakan, Davutoğlu'nu fena rezil etti! "Nasıl tenezzül edersin?"

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, parti kurma hazırlığında olan Ahmet Davutoğlu’nun Şehir Üniversitesi üzerinden yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadelerinin ardından Şehir Üniversitesi ile ilgili olarak şunları söylemişti:

Bir süredir İstanbul Şehir Üniversitesi hakkında yürütülen haksız kampanyanın, garezle bir eğitim kurumuna yapılan saldırıların ulaştığı aşama ibretlik bir hale gelmiştir. Her şeyden önce üniversite ile ilgili böyle bir kararın bir siyasi partinin Merkez Karar ve Yönetim Kurulunda alınmış olması hem üniversiteye yönelen husumetin altında yatan gerçek niyeti hem devlet düzenimizin gelmiş olduğu durumu bütün çıplaklığı ile ortaya koymaktadır. Aileleriyle birlikte 7000 öğrenciyi mağdur etme pahasına sergilenen bu öfkeye neyin sebep olduğunu, kimin nereye savrulduğunu, kamu kaynaklarının hangi amaçlarla nasıl kullanıldığını, ekonomik servet oluşturma bakımından kimlerin nasıl statü değiştirdiklerini milletimiz çok iyi bilmektedir.

"Nasıl tenezzül eder anlamıyorum"

Hakan, Davutoğlu’nun farklı bir siyasi kulvara girdiğini ifade ederken “Durumu böyle olduğu halde bugün çıkmış iktidardan öncülük ettiği bir özel üniversiteye başbakanlığı döneminde sağlamış olduğu imtiyazın devam etmesini ve üniversitenin başına gelen hukuki ve mali sorunları halledivermesini talep ediyor” dedi.

Davutoğlu’ndan beklenen tutumun ‘diklenmesi’ olduğunu söyleyen Hakan şunları kaydetti:

Korunmayı beklemek, kayrılmayı istemek, ‘Ne olur yani bizim meseleyi çözseniz’ diye tutturmak, banka borcunun affedilmesini temenni etmek falan... Yeni bir siyasi parti kurmak için harekete geçmiş bir siyasi lider, bunlara nasıl tenezzül eder anlamıyorum.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Kocasolak

Davutoğlu sürekli kendi ayağına sıkıyor, partisini kuramadan kötürüm olacak.
 • Yanıtla

Ramazan

Ahmet Hakan mi ( Hergele ) ( Garson) demesiniz
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23