Ahmet Davutoğlu'ndan flaş çıkış: Mutlaka tedbir alınması lazım

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kaz Dağları'ndaki altın arama faaliyetleriyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Kaz dağları hepimizin hassasiyet göstermesi gereken bir konu" dedi.

12 Ağustos 2019 Pazartesi 15:58
Ahmet Davutoğlu'ndan flaş çıkış: Mutlaka tedbir alınması lazım

Kaz dağlarında Kanadalı Alamos Gold şirketi tarafından yürütülen altın madeni projesiyle ilgili olarak yeni parti kuracağı iddia edilen Ahmet Davutoğlu'ndan flaş bir açıklama geldi.

Ahmet Davutoğlu, “Kaz dağlarında doğanın ve çevrenin korunması için mutlaka tedbir alınması gerekiyor. Çevrenin ve doğanın korunması için genel bir konsorsiyumun geçekleşmesi önemli. Kaz dağlarının korunması hepimizin tek tek hassasiyet göstermesi gereken konu. Genel bir toplumsal mutabakat içerisinde bütün ilgili tarafların görüşleri alınarak kaz ağlarının genel niteliğinin korunarak mutlaka tedbir alınması lazım” dedi.

Yeni parti çalışmaları

Parti kuracağı iddia edilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya’da babaocağı Taşkent’te düzenlenen Mevlid programına katılmıştı. Davutoğlu'na burada eşlik eden 6 ismin ekibinde yer alacak siyasetçiler olduğu iddia edilmişti. Davutoğlu'na pogram boyunca eski Manisa AK Parti Milletvekili Selçuk Özdağ, eski İstanbul AK Parti Milletvekili Abdullah Başçı, eski CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, eski Konya AK Parti Milletvekili Ömer Ünal, eski AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, eski İstanbul AKP İl Başkanı Selim Temurci, eşlik etti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ağustos 2019 Pazartesi 15:58

YORUM YAZ

 • veliveli1 ay önce
  Bizim mahallede oturup karşı tarafın çakallarına göz kırpıyorlardı. Çok şükür taşınmışlar. Herkesin kafası rahat.
 • nene hatunnene hatun2 ay önce
  EVET ÇOK DOĞRU SÖYLEMİŞSİN AMA ÖNCE SENİN İÇİN TEDBİR ALINMALI ..TABİKİ AĞAÇLAR OKSİJEN KAYNAĞI,TOPRAĞA SAHİP OLUR AMA SEN NE YAPIYORSUN BU TOPRAKLAR PARÇALANSIN DİYE VAR GÜCÜNLE ÇALIŞIYORSUN BİR AĞAÇ EN GEÇ ON YILDA BÜYÜR AMA DIŞ GÜÇLERE PAZARLANAN BU VATAN ELDEN ÇIKARSA BİR YÜZ SENE DAHA BEKLERİZ.BOŞ BOŞ KONUŞUYORSUN HİÇ DEĞİLSE DİĞER İKİ (A) SUSUYOR SENDE ZAHMET OLACAK AMA SUS ARTIK SUS BİR DAMLA GURUR VARSA SU VATAN HAİNİ SUS.SUS.SUSÇ
 • mehmet mehmet 2 ay önce
  hocaadam gibi adam.
 • İbrahim alkılıç İbrahim alkılıç 2 ay önce
  ...Adam bende bu bir kelam edeyim, laf olsun torba dolsun demiş.
 • hsnhsn2 ay önce
  birilerine kaz,dağlarından mesaj var. alman uşaklarının türkiye nin altın çıkarmasını engellemek için anarşi çıkarması davidoğli için ne anlam ifade ediyor açık konuşması lazım davidoğlinin
 • KasımKasım2 ay önce
  Türkiye’nin başına bi dünya bela açtın. Bi sus ...
 • Sina SALIKSina SALIK2 ay önce
  Ahmet Davutoğlu adamdır. Bir de cehapeden uzak durabilse.
 • Mesut SarpMesut Sarp2 ay önce
  AK partiden bakanlar ve Başbakan dahi istifa edince ülke düşmanları halüsünasyonlarına giren kardeşlerim halüsünasyonlarınızda tasarruflu olun. Her sorunda ülke düşmanı halüsünasyonları görürseniz bu millet sonunda gercek düşmanınıda ayırt edemeyecek hale gelir. Hanı çocukken öğrenmiştik "yalancının evi yanmış ama ona kimse inanmamış". Dikkatli olun. Bu adamlar ayrıca hortumcu, hırsız birileri de degiller. Bence en dogrusu bu tertemiz insanlara hakaret edeceginize icinizdeki pislikleri temizleyin. Böylece tekrar cok hayırlı ameller işleyip günahlarınızdan arınırsınız vesselam.
 • AnigzelAnigzel2 ay önce
  kazlar kaz dağlarını düşünüyor
 • AnigzelAnigzel2 ay önce
  sen artık başbakan değilsin olanlar tedbirini alır bunları aktif görevdeyken düşüneceksin
 • Doğrucu DavutDoğrucu Davut2 ay önce
  Bu adamı niye sürekli manşet yapıyorsunuz?Minnet borcunuz ne?Özgül ağırlığı ne?Vebala girmeyin, ayrılıkları kaşımayın, yanlışları basın olarak millete siz anlatın...
 • ÇetinÇetin2 ay önce
  Yanılmıyosam yedi yıl süre içerisinde başbakanlık yapmıştın niye müdahale etmedin. Siz sadece kaçmayı becerirsiniz.
 • Ali Ali 2 ay önce
  Niye şimdimiönemli oldu bu kaz dağları, senin başbakanlığın döneminde yokmuydu bu kaz dağları.
 • MkkMkk2 ay önce
  Hadi ordan be ,hadi ordan be.
 • IsmailIsmail2 ay önce
   sana ne ruh hastasi! Sana ne??? Sen hangi vasifla zirt pirt herseye atlayip yorum yapip, olmayan aklin ile akil vermeye calisiyorsun herkese bre sadettin kopek? Bas git! Git parti mi kuruyon ne kuruyorsan kur, ondan sonra otmeye basla, ..
 • ÖmerÖmer2 ay önce
  Akit gazetesi neden bu adamı hergün haber yapıyor, haber değeri olan birini bulamadınız mı?..
 • Rasim DUMANRasim DUMAN2 ay önce
  Fesübhanallah...! STRATEJİK DERİNLİK isminde kitabı olan bir insan, Kazdağları ile ilgili olarak, "bütün ilgili taraflar" diyor...! Komedi gibi yahu...! Bu muhterem Prof. titri taşıyor ve bu ülkede neredeyse iki sene Başbakanlık ve daha öncesinde Dışişleri Bakanlığı yaptı...! Yani bu zihniyet, bu idrak ve bu mantık ile, hem de...! TÜRKİYE hakikaten "direkten dönmüş" yahu...! Peki efendi, lütfedip söyler misiniz, Bu Kazdağları'ndaki "bütün ilgili tataflar" kimlerdir..?! "Mutabakat" temin edilemez ise, bu işin neticesi ve "müeyyidesi" ne olacaktır...?! Ya Rab, aklıma mukayyet ol...
 • RamazanRamazan2 ay önce
  Sen nediyorsun ya bu ülkede başbakanlık yapmış bi halttan gaberi yok mutavakattan bahsediyor edepsiz ya
 • UlubeyUlubey2 ay önce
  Bugüne kadar neredeydin demezler mi adama hayrola
 • Kaz dağlarını bırak.Kaz dağlarını bırak.2 ay önce
  Hoca gaza geliyorsun. Bırak Gaz dağlarını. AKP orda doğrusunu yapıyor. Milletin mıhına mıhına konuşma! Kanımca bu solcular, senden böyle bir talebi olmalı, senden bunu dile getirmeni istemiş olmalı, kendileri orada avcunu yalayacaklarını anladılar. Senden yardım istiyorlar. Müslümanları da Kaz dağına çekmek için, sen de onların borazanlığını yapıyorsun. Bırak ne halleri varsa görsün solcular. Sen bekleme, hemen partiyi kur! Artık yürümüyor. Ne Içerde ne dışarda huzur kaldı.Önce ilçelerden mitinge başla. Sonra illere. Bekleme!Parti ve teşkilat nezaman hazır olacak? AKP'yi unut! Onu sandıkta millete bırak! Sen hazır ol seçime! Millet, erken seçim istiyor.
 • M.E.AM.E.A2 ay önce
  kaosu köükliyenlerle birleş onlara tercüman ol, belkide parti kurduğunda iki oy alırsın,küresel oyuncak
 • Deli İboDeli İbo2 ay önce
  Akit Gazetesi'nin dikkatine!Bu adam ile ilgili her gün bir haber yayını sadece ama sadece gazeteniz tarafından yapılmaktadır.Bunu bilerek mi yoksa bir algı oluşması içinmi yapıyorsunuz? Biz bukifayetsizin ne mal olduğunu, çapının ve cürmünün ne kadar olduğunu biliyoruz.Bize bu adamı her gün haber yaparak cilalamaya çalışmayın, yoksa gazete olarak bu adamla aynı kulvarda olduğunuzu düşünmek zorunda kalacağım.Bize Milli adam, Milli duruş, Milli gazete, Milli duygu ve düşünce lazım, gayrı Milliler ile işimiz olmaz.
 • SahinSahin2 ay önce
  Istedigin kadar gündeme gelmeye calis yine eziksin yine eziksin.senin tasman gülün elinde onunkide bilmem nerde.
 • Yusuf SecmenYusuf Secmen2 ay önce
  Değmez be Ahmet Kardeşim ; üç günlük Dünyaiçin SOLA kaymak . Abdullatif Şener'i de mi örnek almadın. Olup olacağın, onun gibi, Konya'dan CHP millet vekili !??
 • EmreEmre2 ay önce
  Türkiyenin dış politikasını batıran zavallılar, Ak Partiyi bölemeyecekler.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019