• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Abdurrahman Dilipak 'ihbar ediyorum' dedi ve açıkladı

Yeni Akit'in köşe yazarı Abdurrahman Dilipak, katıldığı canlı yayında "buyurun ihbar ediyorum" diyerek sosyal medya düzenlemesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Yeniakit Publisher
2020-07-03 15:41:00 - 2020-07-03 16:03:57

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal medya ile ilgili söylediği sözlerin de masaya yatırıldığı canlı yayın programında konuşan Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak'tan açıklama geldi.

Dilipak sosyal medya kısıtlaması ile ilgili şunları söyledi: 

Bu durum sanal bir kahramanla gerçek bir kişinin savaşına benziyor. Böyle bir savaşı kazanmanız mümkün değil. 

"En hızlı politikacı onu yakalayamaz"

En hızlı koşan politikacı siber alemdeki en basit bir hackerin peşinden koşamaz. Yakalayamaz onu. Deepweb diye bir şey var. Orada PKK var. Buyurun ihbar ediyorum. Orada mafya var. Her şey yapılıyor. Her türlü manipülasyon yapılıyor. Her türlü istihbarat örgütü var. Dedem rahmetli 'eli ayağı boş değil tuttuğu iş değil' derdi.

"Bakar kalırsınız" 

15 yaşındaki bir çocuk VPN'i biliyorsa her taraftan girer. İsterse emojilerlerle her şeyi söyler. Ana avrad söver siz de bakar kalırsınız. Twitter'ın ne suçu var. 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Putsavar

biz getirdik akpartimiz getirdi ister kapatır ister kısıtlar size ne kime ne .
 • Yanıtla

Batılezici

Evvela Twitter ben deepweb’teyim diyorsa bunu ifade etmesi lazım. Twitter masum değil… Twitter’in Türkiye’de temsilciliği olmaması kabul edilemez. Türk kullanıcılardan para kazanıyorsa ve Twitter vasıtasıyla suç işlenme durumu varsa temsilcik de açması lazım vergi de vermesi lazım. Rahatsız edici, hakaret içeren, konusu suç olan bir tweeti müracaat edildiği halde kaldırmamak Twitter’ı suçlu yapar. 15 Yaşında çocuğun cezai ehliyeti ayrı tartışma konusudur. Twitter veya başka bir sosyal mecra suç teşkil eden içeriğin sahibi çocuk diyerek muhafaza etmesi çok çok daha farklıdır. Koskoca şirkete çocuk muamelesi yapılacak değil herhalde. Twitter geçenlerde sırf Türk Hükümet yanlısı yorumlar yapılıyor diye yedi küsur bin hesabı sildi. Ama konusu suç olan mesela konu kendilerinin sevdiği teröristler olduğu zaman, başkalarına hakaret maksatlı içeriklere hak özgürlük vs. diye dokunmak istemiyor, bu da açıkça suçtur. Kimsenin kimseye zarar verme hakkı da yoktur, hakaret etme hakkı da yoktur. Buna yataklık etmeye de hakkı yoktur.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı