ABD ve İsrail ortaklığıyla skandal kurs: Amaç İslam'ı ifsat etmek!

ABD ortaklığı ile terör devleti İsrail'in İslam'ı ifsat etmeye yönelik skandal bir kurs verdiği ortaya çıktı.

15 Mart 2019 Cuma 01:36
ABD ve İsrail ortaklığıyla skandal kurs: Amaç İslam'ı ifsat etmek!

 yeniakit.com.tr 

Terör devleti İsrail, İslam düşmanlığını her alanda sergiliyor ve dünyada İslam'ı çarpıtmaya yönelik adımlar atıyor. Tel Aviv Üniversitesi ve edX ortaklığıyla düzenlenen kursta skandal bilgilerin yer aldığı ortaya çıktı.

"Arab-Islamic History: From Tribes to Empires” (Arap-İslam Tarihi: Kabilelerden İmparatorluklara) adıyla verilen kursta Müslümanların kıblesi Kabe'yi yok sayarak "Müslümanların ibadet ederken döndükleri taraf: Mekke ya da Medine" tanımlamasında bulunması manidar karşılanırken skandala tepki gelmesine rağmen hiçbir düzeltmeye gidilmedi. Skandal kursu yayınlayan ABD'li platform edX ise sorumluluk almadığını açıklayarak terör devleti İsrail'in safını seçti. 

Amaç İslam'ı ifsat etmek

İslam'da Medine’ye doğru namaz kılma diye bir durum kesinlikle söz konusu olmazken, bu kadar açıkça bilinen bir bilgiyi çarpıtarak 'Kabe' yerine “Mekke ya da Medine'ye yönelme” olarak tanımlanması, terör devleti İsrail’in bilinçaltına yönelik gizli oyunların harekete geçirilmesi ve İslam'ı ifsat etme çabası olarak değerlendirildi.

"Mekke" ya da "Medine" kastedilerek Müslümanların haşa Allah’a değil Hz. Muhammed (sav)’e doğru ibadet ettikleri ve İslam’ın da Hıristiyanlık gibi peygambere tapılan bir din olarak yansıtılmaya çalışıldığı belirlenirken kendilerince Yahudiliğin, İslam ve Hristiyanlıktan üstün olduğuna kılıf aradıkları yönünde yorumlandı.

Öğrencilerin tepkisine rağmen yanlış bilgi düzeltilmedi

Yanlış açıklamaları fark eden Müslüman öğrencilerin itirazlarına rağmen Tel Aviv Üniversitesi ve kursu veren Profesör Miri Shefer-Mossensohn’den hiçbir cevap alınamadı ve hiçbir düzeltme yapılmadı. Kursun yayınlandığı platform olan edX ise kursun içeriğinden dolayı sorumluluk kabul etmediğini açıkladı.

Platformun 14 milyon kullanıcısı var

MIT ve Harvard üniversiteleri tarafından 2012 yılında kurulmuş olan edX, hızla yayılmış ve 2017 yılı itibariyle dünyanın her tarafından 14 milyon kullanıcıya ulaşmıştır. Bu kadar büyük bir platformda İslamın bu şekilde açıklanması ve yayılması kabul edilemez ve utanç verici bir ayıptır.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mart 2019 Cuma 01:36

YORUM YAZ

 • AbdülkadirAbdülkadir5 gün önce
  "Mekke" ya da "Medine" kastedilerek Müslümanların haşa Allah’a değil Hz. Muhammed (sav)’e doğru ibadet ettikleri ve İslam’ın da Hıristiyanlık gibi peygambere tapılan bir din olarak yansıtılmaya çalışıldığı ifadesinde adamlar gerçekten doğru tespit yapmışlardır. Bakın sami savni özerin ilahi şarkılarına hepsi Muhammedi öven yücelten ifadelerle dolu Allah sanki kafiyeyi tamamlamak için ifadelerin içinde Hep Resululullah övülmüş.Zaten Kur'andaki ayetler yerine hadisler islam olmuş onlarla amel ediliyor. Yani bu kafirlerin tespitleri doğru.Ah bir de bunu müslümanlar anlasa.O kafirler kendi menfaatleri için bunları söyleyip duruyor.Ama ya müslümanlar ne diye Kur'anı atıl vaziyette bırakmışlar sonra sonradan uydurulan sözlere yani hadislere iman etmiş durumdalar.Yahu Allahın Resulü Muhammed kendisine ne yapılacağını bile bilmediğini söylüyor ahkaf 9 da.Bakıyorsun cehennemde ne olacak kimler bulunacak cennete kimler girecek her şeye o karar veriyor.Bu hadislerin büyük bir çoğunluğu Resulullah Muhammede iftiradır.Ama umursayan müslüman çok çok az.Hatta hadisleri zikretmezsen sanki eksik bir şey söylemişsin gibi surat ekşitiyorlar. Bu müslümanların gavurlar karşısında hiç bir etkisi olamaz.Çünkü Kur'ana tabi değiller.
 • ihsanihsan5 gün önce
  harvart üniversitesi zaten masonların elinde ne beklenirki cahil sapık sürüsü
 • cccccc5 gün önce
  Fetö ve Mitö bu kursları ajnalarıdır.
 • AbdülkadirAbdülkadir5 gün önce
  O kafrilerin İslamı ifsat etmelerine gerek yok.Zaten emevilerden itibaren İslamı müslüman olduğunu idda edenler ifsat etmiş.İSLAM SADECE KUR'ANDA YAZILIYKEN bundan sapılmış Kur'an bir kenara bırakılarak Resulullah Muhammedden tam 2 asır sonra hadislere dayalı bir din oluşturularak ona İslam adını vermişler. Yani tabii ki kafirler İslamı boğmak isteyeceklerdir.Bu doğal olan bir şey ve bu ayetlerde de yazılıdır.Ama önemli olan müslümanlık iddiasında bulunanların dini değiştirdiklerinden haberleri yoktur.Bakın kimse gavs kutbu 3 leri 5 leri efdalleri reddediyor mu onlara İslam diyorlar. Mehdi zuhur edecek uydurmasına islam diyorlar. Oysaki ayette açık ve seçik bir şekilde ne senden önce ne senden sonra biz kimseye ölümsüzlük vermedik diyor bir diğer ayette her nefis ölümü tadacaktır diyor.İslamı kim ifsat etmiş bir daha düşünün bakalım.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Mart 2019