• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
25
Zeliha Nine, Mehmetçiği duygulandırdı

2021-01-24 16:30:53
Zeliha Nine, Mehmetçiği duygulandırdı

Şırnak'ın Şenoba beldesinde bulunan ve Irak sınır hattında yer alan 48. Hudut Tugayı 1. Hudut Bölüğü Kureşin Tepe Üs Bölgesinde görev yapan Mehmetçiği duygulandıran bir olay yaşandı.

#1
Foto - Yalova'da yaşayan asırlık çınar Zeliha Barlas'ın ördüğü 115 çift yün çorap, Şırnak'ta zorlu kış şartlarında vatan nöbetini sürdüren Mehmetçiğe ulaştı.

Yalova'da yaşayan asırlık çınar Zeliha Barlas'ın ördüğü 115 çift yün çorap, Şırnak'ta zorlu kış şartlarında vatan nöbetini sürdüren Mehmetçiğe ulaştı.

#2
Foto - Şırnak'ın Şenoba beldesinde bulunan ve Irak sınır hattında yer alan 48. Hudut Tugayı 1. Hudut Bölüğü Kureşin Tepe Üs Bölgesinde görev yapan

Şırnak'ın Şenoba beldesinde bulunan ve Irak sınır hattında yer alan 48. Hudut Tugayı 1. Hudut Bölüğü Kureşin Tepe Üs Bölgesinde görev yapan "Hudut Kartalları", hava sıcaklığının gündüz sıfırın altında 8, gece de 15 dereceye kadar düştüğü bölgede son teknolojik donanımlar, el tetikte, göz sınırda nöbet tutuyor.

#3
Foto - Yalova'nın Çiftlikköy ilçesinde yaşayan Zeliha Barlas'ın 100'ü aşkın yaşına rağmen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele sürecinde el emeği göz nuru ile ördüğü rengarenk 115 çift yün çorap ve duygularını aktardığı mektubun bulunduğu paket, Kureşin Tepe Üs Bölgesindeki askerlere ulaştırıldı.

Yalova'nın Çiftlikköy ilçesinde yaşayan Zeliha Barlas'ın 100'ü aşkın yaşına rağmen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele sürecinde el emeği göz nuru ile ördüğü rengarenk 115 çift yün çorap ve duygularını aktardığı mektubun bulunduğu paket, Kureşin Tepe Üs Bölgesindeki askerlere ulaştırıldı.

#4
Foto - Birlik komutanı Zeliha Nine'ye teşekkür ederek şu ifadelerde bulundu:

Birlik komutanı Zeliha Nine'ye teşekkür ederek şu ifadelerde bulundu:

#5
Foto -

"Sizlere güzel bir haberim var. Zeliha ninemizin zorlu şartlarda görev yapan siz kahraman Mehmetçik için emek vererek, ilmek ilmek dualarla ördüğü çoraplar ve duygularını dile getirdiği mektup, üs bölgemize ulaşmıştır. Ninemize bu kıymetli hediyelerinden dolayı hepinizin adına teşekkür ediyor, ellerinden öpüyorum."

#6
Foto - Askerlere gönderilen çoraplar dağıtılmak üzere açıldı.

Askerlere gönderilen çoraplar dağıtılmak üzere açıldı.

#7
Foto - Paketi açan askerler, çorapları gördüğünde, kendilerine gönderilen not ve mektubu okuduğunda duygulu anlar yaşadı.

Paketi açan askerler, çorapları gördüğünde, kendilerine gönderilen not ve mektubu okuduğunda duygulu anlar yaşadı.

#8
Foto - Barlas notunda,

Barlas notunda, "Bu mütevazı çorapları Zeliha Barlas nineniz, düşmana korku, dosta güven, mazlumlara sevinç veren, övüncümüz, gururumuz Peygamber ocağı ordumuz Mehmetlere minnet, şükran duyguları ve dualarıyla hediye etmiştir." ifadesini kullandı.

#9
Foto - Bir de mektup yazan Zeliha nine şunları kaydetti:

Bir de mektup yazan Zeliha nine şunları kaydetti:

#10
Foto -

"Asker evlatlarım! Sizlere selam ve dualar gönderiyorum. Ne mutlu sizlere Peygamber ocağında görev yapıyorsunuz. Vatan nöbetlerinizle bizler rahat nefes alıyoruz. Size minnettarız."

#11
Foto -

"Gönderdiğim bu mütevazı çorapların kusurunu, eksiğini görmeyin. Biliyorum bazıları farklı renklerde oldu, bazılarının motifleri tutmadı, yaşıma bağışlayın. Ama şunu bilin ki besmele ve dua ile ördüm."

#12
Foto -

"Allah sizlere halisane vatan hizmeti nasip etsin. Bu çok değerli bir görev. Vatan olmadan yaşayamayız, özgür kalamayız."

#13
Foto -

"Bunun içindir ki vatanımız, dinimiz, özgürlüğümüz birbirinden ayrılamaz bir bütün gibidir. Onlara toz bile kondurtmayız, elhamdülillah."

#14
Foto -

"Zeliha nineniz olarak sizlere hep duacıyım. Ayağınıza taş değmesin, ayaklarınız hiç üşümesin. "

#15
Foto -

"Beni de duanızda bir defa olsun hatırlayınız. Sizleri Allah'a emanet ediyorum. 100 yaşını aşmış Zeliha nineniz."

#16
Foto - Daha sonra yün çorapları giyen Mehmetçik, çetin kış koşullarının yaşandığı bölgede terör örgütü mensuplarına karşı arazi arama tarama faaliyeti sürdürdü.

Daha sonra yün çorapları giyen Mehmetçik, çetin kış koşullarının yaşandığı bölgede terör örgütü mensuplarına karşı arazi arama tarama faaliyeti sürdürdü.

#17
Foto - Arama tarama faaliyeti sırasında Zeliha nineye teşekkürlerini ileten Mehmetçiklerden biri, duygularını şöyle ifade etti:

Arama tarama faaliyeti sırasında Zeliha nineye teşekkürlerini ileten Mehmetçiklerden biri, duygularını şöyle ifade etti:

#18
Foto -

"Sevgili ninem, dualarınla örüp gönderdiğin çorapları aldım, mektubunu okudum. Hem ayaklarımızı hem de yüreğimizi ısıttın. Duaların ve güzel dileklerin için teşekkür eder ellerinden öperim."

#19
Foto - Daha sonra askerler hep bir ağızdan

Daha sonra askerler hep bir ağızdan "Ordu millet el ele, Mehmetçik'ten ninemize sevgilerle." mesajını iletti.

#20
Foto - Yalova’da yaşayan ve 100’ü aşkın yaşına rağmen rengarenk çoraplar ören Zeliha nine, ördüğü çorapları, soğuk bölgelerdeki askerlere göndermek istediğini belirten bir mektupla birlikte yaklaşık 1 hafta önce yetkililere teslim etmişti.

Yalova’da yaşayan ve 100’ü aşkın yaşına rağmen rengarenk çoraplar ören Zeliha nine, ördüğü çorapları, soğuk bölgelerdeki askerlere göndermek istediğini belirten bir mektupla birlikte yaklaşık 1 hafta önce yetkililere teslim etmişti.

#21
Foto - Bunun için de oğlu Cafer Barlas’tan “Oğlum bu çorapları ülkenin en soğuk bölgesinde vatan görevi yapan asker evlatlarıma göndermek istiyorum” diyerek bir mektup yazmasını istemişti.

Bunun için de oğlu Cafer Barlas’tan “Oğlum bu çorapları ülkenin en soğuk bölgesinde vatan görevi yapan asker evlatlarıma göndermek istiyorum” diyerek bir mektup yazmasını istemişti.

#22
Foto - Oğlu Cafer Barslas da annesinin sözlerini kağıda dökerek hazırladığı mektupları çorapların içine koyup yetkililere ulaştırmıştı.

Oğlu Cafer Barslas da annesinin sözlerini kağıda dökerek hazırladığı mektupları çorapların içine koyup yetkililere ulaştırmıştı.

#23
Foto - Bu gelişmeyi sosyal medya hesabından duyuran Milli Savunma Bakanlığı, Zeliha ninenin mektubunu ve ördüğü çorapları paylaşmıştı.

Bu gelişmeyi sosyal medya hesabından duyuran Milli Savunma Bakanlığı, Zeliha ninenin mektubunu ve ördüğü çorapları paylaşmıştı.

#24
Foto - Paylaşımda “Onun gibi kahraman ve fedakâr büyüklerimizin duaları ve destekleriyle Mehmetçiklerimiz milletimizin emrinde, görevinin başında bu cennet vatanımız için görevini en iyi şekilde yapmaya devam edecek” ifadeleriyle Mehmetçikler adına Zeliha nineye teşekkür edilmişti.

Paylaşımda “Onun gibi kahraman ve fedakâr büyüklerimizin duaları ve destekleriyle Mehmetçiklerimiz milletimizin emrinde, görevinin başında bu cennet vatanımız için görevini en iyi şekilde yapmaya devam edecek” ifadeleriyle Mehmetçikler adına Zeliha nineye teşekkür edilmişti.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23