• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
15
Yunanistan’ın daha önce göz diktiği ada ile ilgili dikkat çeken açıklamalar! Savaş uçağından, farklı canlılara…

2020-09-30 19:41:21
Yunanistan’ın daha önce göz diktiği ada ile ilgili dikkat çeken açıklamalar! Savaş uçağından, farklı canlılara…

Doğu Akdeniz’de provokasyonları arttıran Yunanistan’ın daha önce göz dikerek 3.5 mil yaklaştığı İzmir’e yakın Karaburun adası ile ilgili dikkat çeken açıklamalar geldi.

#1
Foto - İzmir'e yaklaşık 100 kilometre uzaklıkta bir yarımada olan sakin bir tatil tercih ettiği Karaburun, 17 farklı dalış noktası ve su altı canlılığıyla dalıcılar tarafından büyük ilgi görüyor.

İzmir'e yaklaşık 100 kilometre uzaklıkta bir yarımada olan sakin bir tatil tercih ettiği Karaburun, 17 farklı dalış noktası ve su altı canlılığıyla dalıcılar tarafından büyük ilgi görüyor.

#2
Foto - Doğu Akdeniz’de provokasyonları arttıran Yunanistan’ın daha önce 3.5 mil yaklaştığıyla bilinen Karaburun adası su altı canlılarıyla da dalıcıların ilgisini çekiyor.

Doğu Akdeniz’de provokasyonları arttıran Yunanistan’ın daha önce 3.5 mil yaklaştığıyla bilinen Karaburun adası su altı canlılarıyla da dalıcıların ilgisini çekiyor.

#3
Foto - Doğal güzellikleriyle dikkat çeken Karaburun adasında dalıcılar orfoz, akya, deniz tavşanı, orkinos, çipura, barakuda, müren, deniz böcekleri, ahtapot, müren balıkları ile zaman zaman da mola mola balığıyla karşılaşmanın keyfini yaşıyor.

Doğal güzellikleriyle dikkat çeken Karaburun adasında dalıcılar orfoz, akya, deniz tavşanı, orkinos, çipura, barakuda, müren, deniz böcekleri, ahtapot, müren balıkları ile zaman zaman da mola mola balığıyla karşılaşmanın keyfini yaşıyor.

#4
Foto - Karaburun Dalış Merkezi sahibi ve dalış eğitmeni Hamdullah Aras, açıklamalarda bulundu.

Karaburun Dalış Merkezi sahibi ve dalış eğitmeni Hamdullah Aras, açıklamalarda bulundu.

#5
Foto - Bölgede çok sayıda canlının görülebildiğinin altını çizen Hamdullah Aras, ''Canlı çeşitliliğinin yanı sıra Mordoğan açıklarında savaş uçağı batığı, Alaybey ve 9 Eylül vapur batıklarına dalış yapabiliyoruz

Bölgede çok sayıda canlının görülebildiğinin altını çizen Hamdullah Aras, ''Canlı çeşitliliğinin yanı sıra Mordoğan açıklarında savaş uçağı batığı, Alaybey ve 9 Eylül vapur batıklarına dalış yapabiliyoruz" dedi.

#6
Foto - Stratejik ve coğrafi özellikleri farklı olan Karaburun adasına kalabalık dalıcı grupların geldiği görüldü.

Stratejik ve coğrafi özellikleri farklı olan Karaburun adasına kalabalık dalıcı grupların geldiği görüldü.

#7
Foto - Aras, bölgeye gelen dalıcıların farklı derinlik ve coğrafi şekillere sahip olan Büyük Ada, Küçük Ada, Domuz Burnu ve Arslan Kayası gibi bölgelerde de dalış yapabileceğini ifade ederek, ''Karaburun bölgesi her dereceden dalıcının keyifle keşfedeceği bir çeşitliğe sahip, tüm seviyedeki dalıcıları bu bölgede görebiliyoruz

Aras, bölgeye gelen dalıcıların farklı derinlik ve coğrafi şekillere sahip olan Büyük Ada, Küçük Ada, Domuz Burnu ve Arslan Kayası gibi bölgelerde de dalış yapabileceğini ifade ederek, ''Karaburun bölgesi her dereceden dalıcının keyifle keşfedeceği bir çeşitliğe sahip, tüm seviyedeki dalıcıları bu bölgede görebiliyoruz" dedi.

#8
Foto - Aras, Karaburun'da 2016 yılında gerçekleşen yapay resif uygulamasıyla bölgeye yaklaşık 40 yıl kadar hizmet veren

Aras, Karaburun'da 2016 yılında gerçekleşen yapay resif uygulamasıyla bölgeye yaklaşık 40 yıl kadar hizmet veren "Alaybey" ve "9 Eylül" yolcu vapurlarının batırıldığını da söyledi.

#9
Foto -

"Batıklar Büyük Ada ve Küçük Ada bölgelerinde 23-36 metre derinlikte bulunuyor’’ bilgisini veren Aras, ‘’Bu ikiz vapur batıklarını 47 metre boyunda bütün olarak görmek de mümkün. Vapur batıklarını, her seviyeden dalıcı ziyaret edebiliyor’’ dedi.

#10
Foto - Dalışçıların, güverte içine, kaptan köşküne ve makine dairesine girmek için batık dalışı uzmanlığına sahip olması gerekiyor.

Dalışçıların, güverte içine, kaptan köşküne ve makine dairesine girmek için batık dalışı uzmanlığına sahip olması gerekiyor.

#11
Foto - Kalamar, deniz yıldızı, gelincik balığı, mürenler ve böcekler de dalış sırasında görülebiliyor.

Kalamar, deniz yıldızı, gelincik balığı, mürenler ve böcekler de dalış sırasında görülebiliyor.

#12
Foto - Su altı tutkunları Karaburun ilçesinde yılın 8 ayı dalış yapabiliyor.

Su altı tutkunları Karaburun ilçesinde yılın 8 ayı dalış yapabiliyor.

#13
Foto - Geçtiğimiz senelerde İzmir'in Koyun Adası'na ASDEN Adalar Yüksek Askeri Komutanı Korgeneral Nikolaos Manolakos'u göndermişti. Yunan askerleri küstahça hareketle adanın uç bölgesine gidip Yunan bayrağı dikip kaçmıştı. Fotoğrafların basına yansıması sonrası, özellikle ‘Yunanistan, İzmir’de Karaburun’a tam 3, 5 mil mesafede yaklaştığı’ söylentileri çıktı.

Geçtiğimiz senelerde İzmir'in Koyun Adası'na ASDEN Adalar Yüksek Askeri Komutanı Korgeneral Nikolaos Manolakos'u göndermişti. Yunan askerleri küstahça hareketle adanın uç bölgesine gidip Yunan bayrağı dikip kaçmıştı. Fotoğrafların basına yansıması sonrası, özellikle ‘Yunanistan, İzmir’de Karaburun’a tam 3, 5 mil mesafede yaklaştığı’ söylentileri çıktı.

#14
Foto - Yunanistan’ın stratejik anlamda ve doğa güzellikleriyle bilinen su altı canlılığıyla ünlü olan Karaburun adasında gözü olduğu biliniyor.

Yunanistan’ın stratejik anlamda ve doğa güzellikleriyle bilinen su altı canlılığıyla ünlü olan Karaburun adasında gözü olduğu biliniyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23