• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
9
Yazılımcı ne iş yapar? Yazılımcı olmak için gereken şartlar neler?

2020-05-21 16:11:22
Yazılımcı ne iş yapar? Yazılımcı olmak için gereken şartlar neler?

Bilindiği üzere BTK üzerinden hazırlanan sistemle, öğrencilere en ileri düzeyde eğitimler verilecek. Programa katılmak isteyenler bu kapsamda BTK 1 milyon yazılımcı başvuru ekranı hakkında araştırmalarını sürdürüyor. Peki, 1 milyon yazılımcı başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir?

#1
Foto - 1 milyon yazılımcı alımında yeni başvuru ekranı açıldı. Bilgi Teknolojileri Kurumu tarafından yapılan açıklamada başvuruların aşağıdaki adımları izleyerek yapılacağına yer verildi. https://www.btkakademi.gov.tr/portal/sign-in Yukarıdaki linki kopyalayın ve yeni sekmede açın. Açılan sayfada aşağıdaki ekranı göreceksiniz.

1 milyon yazılımcı alımında yeni başvuru ekranı açıldı. Bilgi Teknolojileri Kurumu tarafından yapılan açıklamada başvuruların aşağıdaki adımları izleyerek yapılacağına yer verildi. https://www.btkakademi.gov.tr/portal/sign-in Yukarıdaki linki kopyalayın ve yeni sekmede açın. Açılan sayfada aşağıdaki ekranı göreceksiniz.

#2
Foto - BTK akademi 1 milyon yazılımcı başvuruları başladı. BTK akademi 1 milyon yazılımcı başvurusuna dair detayları öğrenmek isteyen yüz binlerce kişi bu kapsamda arama motorları üzerinden yazılımcılık ile ilgili detayları merak ediyor. Yazılımcı ne iş yapar? Kimler yazılımcı olabilir? İşte detaylar...

BTK akademi 1 milyon yazılımcı başvuruları başladı. BTK akademi 1 milyon yazılımcı başvurusuna dair detayları öğrenmek isteyen yüz binlerce kişi bu kapsamda arama motorları üzerinden yazılımcılık ile ilgili detayları merak ediyor. Yazılımcı ne iş yapar? Kimler yazılımcı olabilir? İşte detaylar...

#3
Foto - Kimler başvurabilir?

Kimler başvurabilir?

#4
Foto - Hazine ve Maliye Bakanı sayın Berat Albayrak daha önce yaptığı açıklamada lisede okuyan öğrencilerin de programa katılabileceğini söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı sayın Berat Albayrak daha önce yaptığı açıklamada lisede okuyan öğrencilerin de programa katılabileceğini söyledi.

#5
Foto - Eğitimleri bitiren adaylar, birçok alanda iş bulabilecekler. Eğitimlere lise, üniversite öğrencileri ve mezunları başvurabilecek.

Eğitimleri bitiren adaylar, birçok alanda iş bulabilecekler. Eğitimlere lise, üniversite öğrencileri ve mezunları başvurabilecek.

#6
Foto - Yazılım uzmanı ne iş yapar? Yazılım uzmanı; bağlı olarak çalıştığı kurumun ihtiyaçlarına göre araştırma ve geliştirme çalışmaları yapan, yazılım programları tasarlayan kişidir. Bilişim çağının getirdiği teknolojik gelişmelere bağlı projeler üretir.

Yazılım uzmanı ne iş yapar? Yazılım uzmanı; bağlı olarak çalıştığı kurumun ihtiyaçlarına göre araştırma ve geliştirme çalışmaları yapan, yazılım programları tasarlayan kişidir. Bilişim çağının getirdiği teknolojik gelişmelere bağlı projeler üretir.

#7
Foto - Yazılımcının görevleri nelerdir? Bilgisayar programlarının ve elektronik cihazların harekete geçmesini sağlayan yazılımları üreten yazılım uzmanlarının başlıca görevleri şunlardır: Mobil cihazlarda, bilgisayarda ya da yazılım kullanılan farklı ortam içerisinde sistem geliştirmek, Söz konusu ortamlarda yazılım tasarlamak, Yazılım ve sistemlerin geliştirilmesini sağlamak, Yazılım ve sistemlerin tasarımından bakımına, test edilmesinden değerlendirilmesine kadar olan tüm aşamaları takip etmek ve kontrol altında tutmak, Teknolojinin gelişmesiyle değişen yazılım sektörüne ayak uydurmak için sürekli araştırma yapmak, İşletim sistemleri kurmak, Yazılımların hatasız çalışması için çözümler üretmek.

Yazılımcının görevleri nelerdir? Bilgisayar programlarının ve elektronik cihazların harekete geçmesini sağlayan yazılımları üreten yazılım uzmanlarının başlıca görevleri şunlardır: Mobil cihazlarda, bilgisayarda ya da yazılım kullanılan farklı ortam içerisinde sistem geliştirmek, Söz konusu ortamlarda yazılım tasarlamak, Yazılım ve sistemlerin geliştirilmesini sağlamak, Yazılım ve sistemlerin tasarımından bakımına, test edilmesinden değerlendirilmesine kadar olan tüm aşamaları takip etmek ve kontrol altında tutmak, Teknolojinin gelişmesiyle değişen yazılım sektörüne ayak uydurmak için sürekli araştırma yapmak, İşletim sistemleri kurmak, Yazılımların hatasız çalışması için çözümler üretmek.

#8
Foto - Kimler yazılımcı olabilir? Teknolojilerin yerli olarak üretilmesinde birincil rol oynayan yazılım uzmanlarında aranan nitelikler şunlardır: Yazılım alanında kendini geliştirmiş olmak, Teorik bilgiyi öğrenme amaçlı çeşitli dersler almak ve kurslara katılmak, İyi derecede SQL, HTML5, Javascript, Asp.net gibi programları kullanabilmek, jQuery, XML, SOAP, JSON ve WCF konularında bilgi sahibi olmak, Uygulama geliştirebiliyor olmak, Çok katmanlı sistem ve yazılım mimarisi konusuna hakim olmak, Analitik düşünebilmek, Uygulamalar ile dokümantasyon oluşturabilmek, Sorumluluk sahibi olmak ve çözüm odaklı çalışmalar yürütebilmek.

Kimler yazılımcı olabilir? Teknolojilerin yerli olarak üretilmesinde birincil rol oynayan yazılım uzmanlarında aranan nitelikler şunlardır: Yazılım alanında kendini geliştirmiş olmak, Teorik bilgiyi öğrenme amaçlı çeşitli dersler almak ve kurslara katılmak, İyi derecede SQL, HTML5, Javascript, Asp.net gibi programları kullanabilmek, jQuery, XML, SOAP, JSON ve WCF konularında bilgi sahibi olmak, Uygulama geliştirebiliyor olmak, Çok katmanlı sistem ve yazılım mimarisi konusuna hakim olmak, Analitik düşünebilmek, Uygulamalar ile dokümantasyon oluşturabilmek, Sorumluluk sahibi olmak ve çözüm odaklı çalışmalar yürütebilmek.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23