• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
10
Yanmış tava altı nasıl temizlenir?

2020-05-09 17:09:05
Yanmış tava altı nasıl temizlenir?

Mutfakta en sevilmeyen durumlardan biri yanmış yağ lekeleridir. Özellikle tavalarda yaşanan yağ lekeleri yanınca çıkarılması daha zor hale gelir. Teflon veya çelik tavalarda yanmış yağ lekelerini çıkaran etkili yöntemler merak edilir. Peki, dışı yanmış tavalar nasıl temizlenir?

#1
Foto - Eğer siz de evde kullandığınız tavadaki yanık lekelerinden kurtulmak istiyorsanız ve yanmış tava nasıl temizlenir diye düşünüyorsanız

Eğer siz de evde kullandığınız tavadaki yanık lekelerinden kurtulmak istiyorsanız ve yanmış tava nasıl temizlenir diye düşünüyorsanız "yanmış tava nasıl temizlenir, yanmış teflon tava nasıl temizlenir" sorularını haberimizde bulabilirsiniz.

#2
Foto - Dışı yanmış tava nasıl temizlenir, hangi malzemeler kullanılır?

Dışı yanmış tava nasıl temizlenir, hangi malzemeler kullanılır?

#3
Foto - 10 yemek kaşığı silikat ofis yapıştırıcı (online satış yapan sitelerde bulabilirsiniz) 1 kalıp sabun 10 yemek kaşığı soda 5 litre su

10 yemek kaşığı silikat ofis yapıştırıcı (online satış yapan sitelerde bulabilirsiniz) 1 kalıp sabun 10 yemek kaşığı soda 5 litre su

#4
Foto - Suyu derin bir tencere içine alıyoruz ve kaynatmaya başlıyoruz. Kaynamaya başladığında içine yapıştırıcı, sabun ve sodayı ( karbonat) ekleyebilirsiniz. Daha sonra ise kirli tavayı, ocak gözlerini yerleştirebilirsiniz. Tavanızı sık sık çevirerek kaynatabilirsiniz. Oluşturduğunuz karışımı birkaç kez kullanabilirsiniz. Kirlenme yoğunluğuna göre 15 dakikadan 3 saate kadar kaynatabilirsiniz. Yoğun kirlilikte olan bulaşıkların daha uzun süre kaynaması gerekiyor.

Suyu derin bir tencere içine alıyoruz ve kaynatmaya başlıyoruz. Kaynamaya başladığında içine yapıştırıcı, sabun ve sodayı ( karbonat) ekleyebilirsiniz. Daha sonra ise kirli tavayı, ocak gözlerini yerleştirebilirsiniz. Tavanızı sık sık çevirerek kaynatabilirsiniz. Oluşturduğunuz karışımı birkaç kez kullanabilirsiniz. Kirlenme yoğunluğuna göre 15 dakikadan 3 saate kadar kaynatabilirsiniz. Yoğun kirlilikte olan bulaşıkların daha uzun süre kaynaması gerekiyor.

#5
Foto - Kaynama işlemi bittiğinde tavanızı suyun içinden çıkartabilir ve ılık su ile durulayabilirsiniz.

Kaynama işlemi bittiğinde tavanızı suyun içinden çıkartabilir ve ılık su ile durulayabilirsiniz.

#6
Foto - Teflon tava altı nasıl temizlenir?

Teflon tava altı nasıl temizlenir?

#7
Foto - Sirke ve karbonat yanmış tava temizliğinde kullanılan ve temizliği kolaylaştıran en etkili malzemelerdir.

Sirke ve karbonat yanmış tava temizliğinde kullanılan ve temizliği kolaylaştıran en etkili malzemelerdir.

#8
Foto - 1 ölçek sirke 2 kaşık karbonat 1 bardak su Sünger

1 ölçek sirke 2 kaşık karbonat 1 bardak su Sünger

#9
Foto - Yanmış tavanın içerisini suyla doldurup içine sirke dökün ve kaynatın. Kaynayınca ocaktan alın ve karbonat ekleyin. Biraz bekledikten sonra sünger yardımıyla temizleyin.

Yanmış tavanın içerisini suyla doldurup içine sirke dökün ve kaynatın. Kaynayınca ocaktan alın ve karbonat ekleyin. Biraz bekledikten sonra sünger yardımıyla temizleyin.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23