• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
Vahşet görüntüleri! Çırılçıplak koşturup kurşuna dizdiler

2020-09-16 11:14:18
Vahşet görüntüleri! Çırılçıplak koşturup kurşuna dizdiler

Doğu Afrika ülkesi Mozambik'in kuzeyinde bulunan Cabo Delgado bölgesinde askeri üniformalı grubun, genç bir kadını barbarca katlettiği görüntüler tepki çekti. Korkunç kamera kaydında çırılçıplak halde yolda yürütülen kadın öce soparlarla darp ediliyor sonrada kurşunlanarak öldürülüyor. Dehşet verici anların görüntüleri çeşitli insan hakları grupları tarafından paylaşıldı.

#1
Foto - Kan donduran görüntülerde yolda çıplak halde bulunan silahsız bir kadının askeri üniformalı bir grup tarafından önce sopayla dövüldüğü sonra da kurşunlanarak öldürüldüğü kamera kaydına yansıdı. Öldürülen kadının terör örgütü üyesi olduğu öne sürülürken, askeri üniformalı grubun ise terör örgütü DEAŞ ile mücadele eden birliklerden olduğu iddia edildi.

Kan donduran görüntülerde yolda çıplak halde bulunan silahsız bir kadının askeri üniformalı bir grup tarafından önce sopayla dövüldüğü sonra da kurşunlanarak öldürüldüğü kamera kaydına yansıdı. Öldürülen kadının terör örgütü üyesi olduğu öne sürülürken, askeri üniformalı grubun ise terör örgütü DEAŞ ile mücadele eden birliklerden olduğu iddia edildi.

#2
Foto - Tepkilerin ardından Mozambik Savunma Bakanlığı açıklama yaptı. Söz konusu açıklamada, kadının vahşice öldürülmesi kınanırken görüntüler

Tepkilerin ardından Mozambik Savunma Bakanlığı açıklama yaptı. Söz konusu açıklamada, kadının vahşice öldürülmesi kınanırken görüntüler "korkunç" olarak nitelendirildi. Gruptaki kişilerin ordu mensubu olup olmadığına dair bir bilgi paylaşılmadı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı duyuruldu.

#3
Foto - Ülkedeki birçok insan hakları grubundan korkunç olayla ilgili kınama mesajları geldi. New York merkezli İnsan Hakları İzleme Örgütü'nden Zenaida Machado konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bu tür eylemlerin askerler tarafından işlenmesinin halkta güvensizlik meydana getirdiğini ve isyancı grupların söylemlerini güçlendirdiğini belirterek soruşturma açılması çağrısı yaptı.

Ülkedeki birçok insan hakları grubundan korkunç olayla ilgili kınama mesajları geldi. New York merkezli İnsan Hakları İzleme Örgütü'nden Zenaida Machado konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bu tür eylemlerin askerler tarafından işlenmesinin halkta güvensizlik meydana getirdiğini ve isyancı grupların söylemlerini güçlendirdiğini belirterek soruşturma açılması çağrısı yaptı.

#4
Foto - Mozambik, 3 yıldır ülkenin kuzeyindeki terör örgütü DEAŞ bağlantılı olduğu belirtilen silahlı gruplar ile mücadele ediyor. Silahlı gruplar, son 3 yılda bölgedeki köy ve kasabalara çok sayıda gerçekleştirerek bin 500'den fazla kişiyi öldürdü ve en az 250 bin kişiyi de göç etmek zorunda bıraktı.

Mozambik, 3 yıldır ülkenin kuzeyindeki terör örgütü DEAŞ bağlantılı olduğu belirtilen silahlı gruplar ile mücadele ediyor. Silahlı gruplar, son 3 yılda bölgedeki köy ve kasabalara çok sayıda gerçekleştirerek bin 500'den fazla kişiyi öldürdü ve en az 250 bin kişiyi de göç etmek zorunda bıraktı.

#5
Foto - Söz konusu gruplar, ülkenin kuzeyindeki Mocimboa da Praia Limanı'nın kontrolünü de Ağustos ayında ele geçirirken, grubun Eş-Şebab olarak isimlendirildiği belirtiliyor.

Söz konusu gruplar, ülkenin kuzeyindeki Mocimboa da Praia Limanı'nın kontrolünü de Ağustos ayında ele geçirirken, grubun Eş-Şebab olarak isimlendirildiği belirtiliyor.

#6
Foto - Cabo Delgado bölgesi, Afrika'nın en büyük sıvılaştırılmış doğal gaz projelerinden birine ev sahipliği yapmasıyla da stratejik bir yer olma özelliğine sahip.

Cabo Delgado bölgesi, Afrika'nın en büyük sıvılaştırılmış doğal gaz projelerinden birine ev sahipliği yapmasıyla da stratejik bir yer olma özelliğine sahip.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı